999 rezultate për

republiken

Osmani: Kush mohon simbolet, mohon Republikën e Kosovës Shkelja e kushtetutës dhe e ligjeve të Republikës së Kosovës duhet të trajtohet njëlloj, pavarësisht nëse bëhet nga komu
A po lind nje ''Srpska'' e re në Republikën e Kosovës? "Pas këtyre zgjedhjeve nuk ka pikë dyshimi se: zgjedhjet e lira e demokratike, parandalimi i parregullsiv
Jahjaga priti në takim përcjellës ambasadorin e Kosovës në Slloveni Presidentja e kosovës Atifete Jahjaga sot ka pritur në nnjë takim përcjellës para nisjes në detyrë ambasadorin fuqiplotë
Erki Tuomioja vjen për vizitë në Maqedoni Në Republikën e Maqedonisë do të qëndrojë për një vizitë ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës Erki Tumioja. Ky i fu
Gruevski kërkon sherr me shqiptarët Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski kërkon sherr me shqiptarët, jo vetëm të Shqipërisë Lindore të IRJM, por edhe
Neonazistët marshim për dëbimin e romëve në Çeki Në Republikën Çeke qindra ekstremsitë të djathtë marshuan kundër romëve. Ata duan që romët të largohen nga vendi, madje
Nesër Fiter Bajrami, urojnë presidenti Ivanov dhe kryeparlamentari Veljanovski Presidenti Gjorge Ivanov, me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajrami, dërgoi urim deri te kryetari i Bashkësisë
Xhaferri: Koha të mblidhen rezultatet Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferri në konferencën ndërkombëtare për Mbrojtje dhe Siguri në Batumi të Gjeorgjisë ka thën
Besimi: Maqedonia dhe Bullgarinë ndajnë Vizionin Evropian për regjionin Zëvendës kryeministri i Qeverisë së Maqedonisë për cështje evropiane Fatmir Besimi, sot qëndroi për vizitë pune në Rep
VV shqetësohet për dhunën në procesin zgjedhor në Shqipëri Ndaj akteve të dhunës gjatë procesit zgjedhor në Shqipëri ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje e Kosovës. Kjo e fundit bën ap
Hoxhaj priti ambasadorin jorezident të Kuvajtit në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, priti sot në takim ambasadorin e Kuvajtit në Tiranë
Jahjaga priti ambasadorin e Kuvajtit Presidentja e Republikës së Kosovës,Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e Kuvajtit në Tiranë, ambasador jorez
Hoxhaj priti ambasadorin jorezident të Afganistanit në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Afganistani
Prishtina dhe Beogradi shkëmbejnë "ambasadorët" Ambasadori i Kosovës në Beograd, Lulzim Peci dhe ai serb në Prishtinë, Dejan Paviçeviç nisin sot zyrtarisht detyrën e zy
Akuzat e AK, AMA: Monitorimi i mediave bëhet nga KQZ Autoriteti i Medias Audiovizive reagoi ndaj deklaratës se Aleances Kuq e Zi mbi monitorimin e medias në fushatën zgjedho
Historia po punon për shqiptarët Marrëveshja mes të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel nuk i ka dhënë autonomi minoritetit serb në veri. Kështu është shprehu
Shfaqja ajrore, rrezohet avioni (FOTO-LAJM) Dy pilotë humbën jetën dje pas avioni i tyre u rrëzua në det gjatë një shfaqje ajrore në Republikën Domenikane. Avioni i
Maqedonia -Zvicra trajnim rajonal për alpinistë Sinqeritit për bashkëpunim, por edhe kënaqësia për projektet dhe donacionet e realizuara në bashkëpinim me Konfederatën
Panariti drejt Lindjes së Mesme Një sërë vizitash do të përfundojë në Lindjen e Mesme, minsitri i Jashtëm, Edmnond Panariti. Panariti turin e vizitave d
Në dy prill pritet një marrëveshja me Serbinë Pala kosovare do të shkojë më 2 prill në Bruksel me besimin se do të arrihet marrëveshja me Serbinë. Kështu është shpreh