999 rezultate për

republiken

Vuçiç i kërkohet të ndërhyjë në Republikën Sërpska Referendumi i planifikuar për 25 shtator, ka shkaktuar reagime të shumta. Zyra e Përfaqësuesit të Lartë në Bosnje tha
Policia ndalon automjetin me mbishkrimin "POLICE" Policia e Kosovës ka ndaluar një automjet me targa të huaja, në dyert e të cilës kishte mbishkrimin "Police". Policia
Ymeri: Pushteti nuk duhet lejuar që ta shkatërrojë Republikën Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri u ka thënë anëtarëve të Këshillit të Qendrës së këtij subjekti se pushteti i
Sheshel: Më 12 korrik do të shkaktoj skandal të madh politik Lideri i SRS-së Vojisllav Sheshel ka plan që së shpejti ta vizitojë Republikën Serbe, edhe pse me vendimin e Përfaqësues
Veseli: Sundimi i ligjit është njëri nga prioritetet kryesore të institucioneve Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot, Kenneth Deane, drejtorin e Misioneve civile p
Reagon PRSD­ për vendimin e presidentit Ivanov Partia e Re Social Demokratike ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov pë
Takimi Besimi-Kurz: Maqedonia të avancojë në proceset integruese Zv/kryeministri Fatmir Besim po qëndron per një vizitë pune në Republikën e Austrisë. Ai u takua me Ministrin për Evr
Ja si e do Republikën Albin Kurti Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur mbi ideologjinë politike në të cilën mbështetet. Ai ka deklar
Kukan: Maqedonia në gjendje të rëndë Eurodeputeti sllovak Eduard Kukan pas debatit të djeshëm në Parlamentin Evropian dhe votimi i sotëm për Rezolutën për R
Kurti: Ne të shpëtojmë Republikën, qeveria s'mund t'i shpëtojë popullit (VIDEO) Ish-lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i cili po merr pjesë në protestë tha se kjo do të jetë pranverë e rilind
Ish-ushtari britanik i UÇK’së uron pavarësinë e Kosovës Jon Harrison, nga Britania e Madhe, ish- luftëtar Ushtrisë Çlirimtare ka uruar Kosovën, për 8-vjetorin e shpalljes së Pa
Nishani dekreton tre ambasadorë Presidenti Nishani ka dekretuar sot emërimin e Genti Gazhelit, si ambasador në Republikën e Turqisë, rezident, si dhe në
BFI: Prej 2016-ës në Haxh vetëm me avion Bashkësia Fetare Islame në mbledhjen e rregulltë të mbajtur më 27. 01. 2016, përveç tjerash shqyrtoi edhe çështjen organ
Getoari krenohet me pasaportën shqiptare (FOTO LAJM) Getoar Selimi ka postuar në Instagram pasaportën shqiptare të marrë nga presidenti Nishani, teksa e tregon me plot krena
Ja ambasadorët e emëruar dhe të liruar sot nga Presidenti Nishani Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar sot disa ambasadorë katër ambasadorë të rinj, ndërkohë që ka shkarkua
Për një Republikë të Ndërgjegjes! nga Ndue Ukaj Fati i popullit të Kosovës, vazhdon të vërtitet rreth politikës. Në sfondin e së cilës, vërtiten
Festa e përgjakur Nga Jakup Krasniqi - Kur kohë më parë thash e shkrova, në fakt citova një urti të popullit askush nuk ia vuri veshin. E
Ja 59 shtetet ku mund të udhëtojnë pa vizë shtetasit e Maqedonisë Britania e Madhe dhe Shtete e Bashkuara të Amerikës kanë pasaportën më të fuqishme në botë, pasi me një pasaportë të til
RDK uron Kosovën për nënshkrimin e MSA-së Rilindja Demokratike Kombëtare uron Republikën e Kosovës dhe popullin e saj për nënshkrimin e Marrëveshjes për Stabilizi
Përplasja për Republikën Nga Dionis Xhafa – Opozita e Kosovës, e përbërë nga subjektet politike LVV, AAK dhe NISMA, e dobët numerikisht në