999 rezultate për

republiken

Policia e Kosovës dhe e Shqipërisë fillojnë patrullimet e përbashkëta Turni i parë i zyrtarëve të Policisë së Kosovës sot do të udhëtojnë për në Republikën e Shqipërisë për të kryer patrulli
Humbi si kurrë më parë përballë PS, a do të dorëhiqet sot Lulzim Basha?! Paraditen e sotme pritet që kreu i PD Luilzim Basha të dalë në një konferencë për mediat. Pas humbjes spektakolere n
Nikolla Dimitrov duhet të vizitojë edhe Shqipërinë e Kosovën? Pas Greqisë dhe Bullgarisë Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov të vizitojë Shqipërinë dhe Kosovën, rekomandojnë ekspert
Punime në infrastrukturë, policia kërkon shmangien e pikë-kalimit kufitar në Merdare Policia e Kosovës me anë të një komunikate ka kërkuar nga qytetarët dhe bashkatdhetarët që të shmangin përdorimin e pik
Basha: Rama puthi Republikën e Re ndërsa Meta u bie daulleve të hallit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nga Kamza është shprehur se Edi Rama meqë nuk arrti dot te mposhte Republikën e
Basha: Nga sot nuk do e njohim më republikën e vjetër Lulzim Basha ka marrë fjalën përparë qindra mijërave protestuesve demokratë që kanë pushtuar Tiranën. “Kurrë më parë
Rikthehet Ebola, shpallet epidemia në Kongo “Ebola” është rikthyer në Afrikë, pasi u konfirmua vdekja e 3 personave nga virusi vdekjeprurës në Republikën Demokratik
Basha lajmëron fundin e çadrës: Nesër do kemi "republikën e re" Vetëm një ditë para protestës së lajmëruar, kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar para protestuesve në çadrën para Kry
Takimi Xhaferi – Reka, ja për çfarë u diskutua Kryetari i Kuvendit te Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi, sot realizoi takim zyrtar me ambasadorin e Republikës
"Lufta për Republikën e Re", Basha bën provën gjenerale në zgjedhjet e Kavajës Pasi po sheh që maxhoranca nuk ka ndërmend të tërhiqet nga zhvillimi i zgjedhjeve dhe lëshimi mbi qeverinë teknike, Lulz
Sheshel: Me Rusinë mund të kthejmë Kosovën Kreu i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili kandidon për zgjedhjet presidenciale në Serbi, ka thënë se nëse
Meta thërret të hënën Parlamentin, a do rikthehet PD për vettingun? Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ditën e hënë do të mbledhë në seancë plenare Kuvendin. Shkak për këtë është bërë ngritja e ko
Kërcënohet me jetë ambasadori amerikan në Maqedoni, nisin hetimet Një 34-vjeçar është duke u ndjekur penalisht pasi ka kërcënuar për një kohë disa ditore ambasadorin amerikan në Maqedoni
Veseli: Qytetarët e Mitrovicës duhet të besojnë në shtetin e tyre Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur për zhvillimet e fundit që lidhen me murin ilegal në veri të lumi
Obama kërkon ndryshimin e "Traktatit me Mbretërinë e Serbisë" në "Traktat me Republikën e Kosovës" Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, i ka dërguar për ratifikim Senatit amerikan Traktatin e Ekstradimit ndërmjet SHBA-së
Meta për marrëveshjen mes liderëve: Ogur i mirë për marrëdhëniet ndëretnike Angazhimi i përbashkët i partive politike shqiptare në Republikën e Maqedonisë dhe angazhimi i tyre për të ndërtuar një
Lëvizje në diplomacinë shqiptare, largohet ambasadori në Greqi Ambasadori shqiptar në Greqi, Dashnor Dervishi thuhet se do të lërë punën e tij si ambasador. Mësohet se në vend të t
Ahmeti: Është herët për parti multinacionale Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, i ftuar në një emision të TV "24 Vesti", ka folur lidhur me zgjedhjet parlamentare që do të
Fitorja e Trump-it do rikthejë "Serbinë e madhe" Duke pritur lëvizjet e para të kryetarit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump, një numër i caktuar i analistëve politi
Zaev në Tiranë për zbatimin e marrëveshjes së “Përzhino-s” Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot me ftesë të Komitetit për Monitorim të Këshillit të Evropës mori pjesë në takimin që u