999 rezultate për

rendesishme

Sot ju pret një sfidë e rëndësishme, cila shenjë duhet të ruhet Dashi Kjo ditë do ju gjejë fitimtarë dhe gati për tu përballur me sfida të rëndësishme. Gjetja e sigurisë në vete dh
Challandes: Ndeshja me Anglinë e mrekullueshme Bernard Challandes, trajneri i Kombëtares së Kosovës, është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes me Anglinë në
Pyatt: Gabim historik i BE-së me Tiranën dhe Shkupin Ambasadori i SHBA-së në Greqi Geoffrey R. Pyatt ka deklaruar nga samiti i Selanikut se vendi i tij mendon se ishte gabim
Ambasadori italian: Palët të marrin mendimin e Venecias për Kushtetuesen Ambasadori italian Alberto Cutillo ka reaguar lidhur me situatën aktuale të Gjykatës Kushtetuese. Sipas Cutillo, edhe
Shmang përgjigjen, Meta nuk jep asnjë datë për zgjedhjet në Shkodër e Vorë "Kemi çështje më të rëndësishme ndërtimin e Gjykatës Kushtetuese sipas Kushtetutës" Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur
Reja flet për tifozët dhe stadiumin e ri Trajneri i kombëtares, Edoardo Reja ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp nga ambientet e FSHF, ku ka shpallur l
Conte flet pas fitores me përmbysje: E rëndësishme pas zhgënjimit të Dortmund-it Trajneri i Inter-it, Antonio Conte, ka komentuar fitoren 2-1 me përmbysje të arritur kundër Verona-s në intervistën e dh
Ndeshje mjaft të rëndësishme rezervon sot Championsi (FOTO LAJM) Ditën e mërkurë do të luhen ndeshjet e radhës për javën e 4 në Champions League. Dy ndeshje të rëndësishme do të luhe
Atentatorët e prokurorit dështojnë keq, lënë pas gjurmë të rëndësishme Në automjetin e përdorur në atentatin ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoj, janë gjetur prova të rëndësishme që mund
3 nëntor 1443, datë e rëndësishme për historinë shqiptare Më datë 3 nëntor 1443 është një datë historike për Shqipërinë, pasi Skënderbeu do të linte betejën e Nishit dhe do të ni
Si t’i bëjmë përshtypje shefit pa rënë në sy Fillimi i një pune të re është gjithmonë emocionuese dhe e shoqëruar me ndjenjën e ankthit, për të bërë një performancë
Ronaldo kampion brenda dhe jashtë fushe, ky është gjesti i fundit i CR7 Kombëtarja U17 e Femrave të Portugalisë u kualifikua në EURO2020, dhe Cristiano Ronaldo nuk mund të mbetej pa i uruar.
Mos i ndani këto produkte nga dieta juaj nëse doni të bini nga pesha Në Amerikë obeziteti është kthyer në një epidemi, ndërkohë që edhe shtetet e tjera të botës nuk mbeten pas. Humbja e pe
Dy ditë intensive në Tiranë, Kurti kthehet në Prishtinë Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zaimi, ka thënë se pret që Albin Kurti të jetë shembull pozitiv, por kurrë arroga
Rama mbërrin me vonesë në konferencën e rëndësishme: Kërkoj ndjesë, nuk ishte tipike e imja Ditën e sotme është zhvilluar Konferenca 41 Ndërkombëtare e të Komisionerëve për Mbrojtjen e të Dhënave. Në këtë konf
Ndeshja përballë Dortmundit, Conte: Luajmë vetëm për fitore Ditën e mërkurë, Interi do të luajë përballë Dortmundit në Ligën e Kampionëve, aty ku trepikëshi është e vetmja rrugë pë
Lajm i keq për Dortmundin, mungojnë dy yje përballë Interit Ditën e mërkurë, Interi do të luajë përballë Dortmundit në Ligën e Kampionëve, aty ku trepikëshi është e vetmja rrugë pë
Pse burrat shqiptarë shkëmbejnë gjithmonë cigare, çfarë fshihet pas këtij zakoni Ndoshta e keni vënë re se burrat shkëmbejnë me njëri-tjetrin cigare?! E gjitha kjo është një shenjë respekti i ndërsj
Muriqi: Eshtë më e rëndësishme fitorja, se sa shënoj unë apo jo Vedat Muriqi e ka gjetur sërish golin në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar në fitoren
Pse burrat shqiptarë e kanë zakon të shkëmbejnë duhan me njëri-tjetrin Ndërrimi i duhanit ka qenë gjithmonë një shenjë respekti i ndërsjelltë mes burrave shqiptar. Për burrat, të cilët kry