999 rezultate për

rendesishme

Studimi, ushtrimet dhe gjumi i rregullt ndihmon në luftën kundër COVID-19 Dieta e ekuilibruar, ushtrimet dhe gjumi i rregullt janë gjëra të rëndësishme për të luftuar koronavirusin e ri (Covid-1
Mjeku i OBSH tregon si duhet të veproni me rrobat kur ktheheni në shtëpi I ftuar në emisionin italian "Live - Non è la dʼUrso", mjeku i OBSH, Walter Ricciardi tha se koronavirusi ende po s
"Lini këpucët dhe rrobat jashtë", eksperti i OBSH jep këshillën e rëndësishme “Për të shmangur ngjitjen, është e rëndësishme të lini këpucët dhe rroba jashtë shtëpisë.” Kjo deklaratë u tha në “Live
Ku dallohet Koronavirusi nga gripi? Flet mjeku i Infektivit Koronavirusi ka pushtuar botën dhe frika ndaj tij sa vjen edhe bëhet më e madhe. Në vendin tonë janë konfirmuar 38 ra
KORONAVIRUSI/ Klopp u shkruan tifozëve Premier League është ndalur për shkak të coronavirus-it. Një vendim që në të vërtetë ka ardhur pak me vonesë në krahasim
8 pyetje të rëndësishme për koronavirusin që tashmë kanë një përgjigje Tanimë që koronavirusi është shpallur zyrtarisht pandemi globale, shumëkush ka ende pyetje në lidhje me këtë virus të tm
Ministri i Ramës ka një thirrje të rëndësishme për shqiptarët: Qëndroni brenda! Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i është bashkuar thirrjeve të kryeministrit Rama, për koronavirusin. Me anë të
Të mësojmë nga gabimet e Italisë, masat e rëndësishme për të izoluar koronavirusin “No c’e piu tempo!” Me këto fjalë, Kryeministri italian Xhuzepe Konte njoftoi të hënën lëvizjen më radikale të çdo vendi
Rama i prerë: Administrata të punojë në shtëpi, në lokale 2 metër larg tavolinat! Rama sot ka folur publikisht për masat që duhet të marrin qytetarët, në mënyrë që të mbrohen nga koronavirusi. Ai dek
2 raste me koronavirus, Meta u bën thirrjen e rëndësishme qytetarëve Situata e krijuar pas rastit të parë më koronavirus po ndiqet me vëmendje edhe nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Në një
Bletët nuk janë specia e vetme që nuk guxon të zhduket, ka edhe shtatë të tjera Çdo specie në botë luan rolin e rëndësishëm, por kur është fjala për të ruajtur jetën tonë në Tokë, disa janë pak më të
HOROSKOPI/ Kujdes me vendimet e rëndësishme, kjo shenjë të ndjekë intuitën Dashi Do të ketë përmirësim në dashuri, por problemet e punës mund të mbytin këtë ditë. Mundohuni që të gjeni pak koh
Milani me dy mungesa të rëndësishme ndaj Genoas Milan ka publikuar listën e të grumbulluarve për sfidën e sotme ndaj Genoas që do të luhet në orën 15:00. Te lojtarët e
Pas Juventus - Milan, shtyhet një tjetër ndeshje e rëndësishme në Itali Pasi u mor vendimi dje për shtyerjen e gjysëmfinales së Kupës së Italisë, mes Juventusit e Milanit, krerët e futbollit i
HOROSKOPI/ Kujdes me vendimet e rëndësishme, kjo shenjë të ndjekë intuitën Dashi Dashuria: Përpiquni të mos humbni durimin për disa keqkuptime të vogla me partnerin tuaj. Humori i keq vetëm sa
Festa e "çmendur" në dhomat e zhveshjes së Tiranës pas triumfit në derbi (VIDEO) Tirana mori një fitore të rëndësishme mbrëmjen e djeshme ndaj Partizanit për llogari të javës së 24-të në Kategorinë Su
Rama në Rusi, Braçe merr qeverinë në dorë e firmos vendime të rëndësishme Zv/kryeministri Erion Braçe, ka firmosur në mungësë të kryeministrit Rama i cili gjendet në Rusi për ndryshime në qeveri
Ambasada shqiptare në Romë ka një thirrje të rëndësishme për shqiptarët (FOTO LAJM) 11 viktima janë shënuar deri tani si pasojë e koronavirusit që ka prekur Italinë. Në lidhje me situatën e rëndë prej
Zidane: Ringrihemi në "El Clasico" Humbja ndaj Levantes, e dyta e pësuar në La Liga në këtë sezon, la një shije të hidhur te Reali i Madridit pasi një javë
Pse të festosh ditëlindjet e fëmijëve është kaq e rëndësishme? Rëndësia e ditëlindjes tek fëmijët. Kur ditëlindja e një fëmije afrohet, disa prindër shpesh entuziazmohen dhe përgat