999 rezultate për

rendesishme

Zbulohet se çfarë u ra dakord në takimin e sotëm të Këshillit Politik: Dy çështje të rëndësishme Në përfundim të mbledhjes së Këshillit Politik, socialisti Damian Gjiknuri tha se palët politike janë dakordësuar për çd
Në takime të rëndësishme pa reçipeta, Ivanka Trump bën bujë sërish (FOTO LAJM) Pa asnjë dyshim, Ivanka Trump është një prej grave më të fuqishme, por edhe më të bukura në botë. Vajza e presidentit
Pse është kaq shumë e rëndësishme të konsumoni fruta dhe perime gjatë verës Në stinën e nxehtë të verës, konsumimi i frutave dhe perimeve është kusht, për të qëndruar të shëndetshëm dhe të hidratu
Griezmann dëshiron të jetë pjesë rëndësishme e Barcelonës Ylli francez i Barcelonës, Griezmann, nuk ka pasur sezonin më të mirë të mundshëm me katalanët, duke mos plotësuar prits
3 sjelljet e prindërve që dëmtojnë të ardhmen e fëmijëve Ka katër sjellje me të cila një prind mund të ndikojë negativisht në jetën e fëmijës. 1.Krahasimi i fëmijëve: Siguri
Pritet hapja e Aeroportit të Prishtinës, këto janë masat e rëndësishme Zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara para mediave tha se përpos dezinfektimit të të gjitha pajisjeve, secilit udhët
Leipzig siguron një fitore të rëndësishme ndaj Koln (VIDEO) Ndeshja pati shumë raste e gola, por në fund ia doli të triumfoi skuadra moderne e Leipzig. Jhon Cordoba (7’) realizo
Kush janë prokurorët që marrin postet e rëndësishme në SPAK Ditën e sotme, u zhvillua një mbledhje e prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, ku u diskutuan probleme që lidhen me nev
2 kampionatet e rëndësishme europiane do të vazhdojnë me tifozë në stadium Polonia do të jetë vendi i parë në Evropë që do t’i lejojë tifozët në stadiumet e futbollit, pas rikthimit të kampionate
Zbardhet takimi i Bashës me ekspertët e Reformës Zgjedhore, cili është prioriteti kryesor i PD-së Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot në orën 11.30 mesditë ekspertët demokratë të Reformës Zgjedhor
"Bashkëpunim me të gjithë aktorët shqiptarë", Fleckenstein merr detyrën e rëndësishme Ish-eurodeputeti dhe ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein është emëruar këshilltar i
Bayern me 2 mungesa të rëndësishme për duelin e fundjavës Bayern Munich mund të ketë dy mungesa të mëdha për ndeshjen kundër Eintracht Frankfurt. ‘Bild’ shkruan se Serge Gnabr
Kalo ka pesë këshilla të rëndësishme për fazën pas izolimit Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, në një komunikim me A2, ka dhënë pesë këshilla për shqiptarët në këtë periudhë
Harresa është shenjë e lartë e inteligjencës Sipas shkencëtarëve nëse harroni ju keni një nivel të lartë të inteligjencës. Duke u bazuar në disa studime të bëra n
OBSH bën paralajmërimin e radhës: Virusi nuk mund të zhduket kurrë Virusi që shkakton Covid-19 mund të bëhet endemik si HIV, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetit, duke paralajmëruar k
Gjiknuri si Rama: Jam i gatshëm të ulem me Bashën në tavolinë Damian Gjuknuri, pasi doli nga mbledhja e Këshillit Politik, ka treguar detaje në lidhur me çështjet e diskutuara, ndërs
Ndieni shqetësim, stres? ISHP nxjerr udhëzimet për qytetarët (FOTO LAJM) Me lehtësimin e masave shtrënguese në Shqipëri, ministrja Ogerta Manastirliu thotë se është shumë e rëndësishme që secil
Hapja e bizneseve dhe shtimi i zonave të gjelbra, Manastirliu vjen me rregulla të tjera (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm, për shkak të lehtësim
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Kurti insiston: Grenell e ka më të rëndësishme kohën e marrëveshjes sesa përmbajtjen e saj Kryeministri i Kosovës Albin Kurti insiston që Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë marrëveshje sekrete me President