999 rezultate për

rekordin

Thyhet rekordi, binjakët rrisin kungullin më të madh të parë ndonjëherë (FOTO LAJM) Dy binjakë nga Hampshire kanë thyer rekordin e tyre për kungullin më të rëndë të peshuar ndonjëherë në Britani të Madhe.
Reali në rast fitoreje thyen rekordin e Barçës së Guardiolës Real Madrid do të mundohet të shënojë fitoren e tretë rresht në La Liga. Los Blancos do të jenë mysafirë të skuadrës e p
Real Madrid i gatshëm për të thyer rekordin e klubit për Kane Real Madridi rekord shifër për Harry Kane Real Madridi është gati të shpenzojë hiq më pak se 200 milionë euro për sulmu
Era Istrefi thyen rekordin me këngën e re Kënga është publikuar vetëm mbrëmnjen e djeshme por mesa duket kaq ka mjaftuar që kënga e Erës të arrijë suksese të mëdh
Giggs uron Barryn pasi ia theu rekordin me më shumë paraqitje në histori të Ligës Premier Barry ka arritur të bëhet lojtari me më së shumti paraqitje në histori të kampionatit anglez, Ligës Premier. Mesfusho
Alpinistja shqiptare thyen rekordin, e para në botë që ngjit Himalajat (FOTO LAJM) Sporti shqiptar duket se po kalon një periudhë të mirë këtë vit. Pas kualifikimit në Europa League të Skënderbeut, një t
Gareth Barry sot eklipson Giggs me rekordin unik në Premier League Gareth Barry nëse futet në fushë për West Brom ndaj Arsenal do të bëhet lojtari me më shumë paraqitje në Premier League,
Barcelona vetëm fiton, Valverde kërkon rekordin e Martinos Barcelona e këtij sezoni marshon me ritëm të frikshëm. Ato 2 humbje në Superkupën e Spanjës i shërbyen skuadrës së Ernes
Berisha publikon rekordin e ri të Shqipërisë: Pse nuk na duan në botë Ish-kryeministri Sali Berisha i ka mëshuar edhe njëherë rritjes së kriminalitetit në vend sipas tij gjatë qeverisjes së
Messi me 4 golat e shënuar theu rekordin personal Thyerja e rekordeve nuk është një risi për Lionel Messi, pasi argjentinasi ka thyer shumë të tillë këtë vit. Ai e ka
Real Madrid barazon rekordin e madh botëror Skuadra e Real Madridit ka kaluar në epërsi ndaj Real Sociedadit pas 18 minutave lojë, raporton Sovrani.info Ky gol i
Reali sot mund të barazojë rekordin I cili është i paprekshëm prej dekadash Sonte Real Madridi mund të barazojë sot rekordin e skuadrës braziliane Santos duke shënuar në 73 ndeshje rradhazi në koh
100 rrotullime brenda 45 sekondave, balerina thyen rekordin (VIDEO) Ndërsa disa balerina ishin gati për t’i dhënë fund klasës së teknikës së rrotullimit, njëra prej tyre u tregoi komplet t
Olsi Klosi thyen rekordin dhe vjen me një projekt të ri (FOTO LAJM) Padyshim që ai ishte një nga banorët më pikantë të BB9 dhe sidomos për vajzat. Olsi Klosi këtë herë ka bombarduar rrj
Turizmi arrin rekordin pozitiv, milionat që mbetën në Shqipëri Teksa Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponj
Mban 27 litra birrë në dy duar, bëhet kampion bote (VIDEO) Birrën në Bavari e marrin shumë seriozisht, dhe garat që e përfshijnë atë në këtë zonë janë nga më të ndryshmet. Vetë
I "çmenduri" që qëndroi për 61 minuta me 100 mijë bletë në fytyrë (VIDEO) Ortiz, një punonjës në Dickey Bee Honey Farm në Cookstown, ka qëndruar në një flluske plastike të mbushur me bletë për 6
Uragani "Harvey" thyen rekordin amerikan me 1250 milimetra shi për 58 orë Stuhia tropikale ”Harvey” theu rekordin e reshjeve të shiut në pjesën kontinentale të SHBA-së, në Pearland, Teksas, me 1
Messi në ndjekje të rekordit të Mullerit Ylli argjentinas, Lionel Mesi, është një lojtar që po gdhend emrin e tij në historinë e futbollit. Gjatë karrierës së ti
Dua Lipa thyen rekordin e Adele, zë vendin e parë në Britani Dua Lipa është një nga këngëtaret shqiptare e cila po korr vërtet shumë suksese në arenën ndërkombëtare. Suksesi i sa