999 rezultate për

rekordin

Ndahet nga jeta çiklisti rekordmen (FOTO LAJM) Lee Fancourt ka humbur ditën e sotme jetën. Ai është pronari i rekordit si çiklisti më i shpejtë në botë në garën prej 6
STATISTIKË / Valverde thyen rekordin e Guardiolas, tani synon atë të Enriques 29 ndeshje pa humbje. Barcelona e Ernesto Valverdes ka thyer rekordin e Guardiolas, që tani synon atë të Luis Enriques.
STATISTIKË / Leo Messi thyen rekordin e Gerd Muller (FOTO LAJM) Lionel Messi shënoi një super gol të bukur kundër Real Sociedad, për ta lënë prapa Gerd Müllerin për gola të shënuar në
STATISTIKË / Kane thyen rekordin e Sheringham (FOTO LAJM) Tottenham Hotspur fitoi sot ndaj Evertonit me shifrat e thella 4-0 në "Wembley Stadium". Një ndër faktorët për këtë
Messi thyen rekordin e çmendur, kalon 100 mln euro fitime në sezon Thyerja e rekordeve ka qenë gjithmonë objektivi i Lionel Messit, por numri 10 “blaugrana” këtë radhë është i pari edhe j
Juventus i bindur me Szczesnyn, portieri i ri do jetë zëvendësuesi i tij Që prej 1 dhjetorit të 2017-ës, Gigi Buffon nuk zbret më në fushë për shkak të një dëmtimi, por paraqitjet e shkëlqyera
Callejon thyen rekordin e legjendës së Interit i cili fitoi Topin e Artë Callejon është bërë spanjolli me më shumë gola në kampionatin italian. Këtë rekord spanjolli e arriti me golin e shën
Kapet peshku më i madh në histori, shokët thyejnë rekordin (FOTO LAJM) Një grup shokësh kanë peshkuar atë që besohet të jetë peshku më i madh ndonjëherë blu i kapur në Australi. Skipper Ed
I theu rekordin, ja çfarë thotë Shearer për Kanen Kane shënoi hettrik në fitoren prej 5-2 dhe arriti që thyejë rekordin e Shearerit dhe të bëhet golashënuesi më i mirë i
Skënderbeu si një ekip i vërtetë, zbuloni si i kanë shpërndarë ekipet e Superiores golat Golat e këtij kampionati kanë patur një shpërndarje të gjerë, pasi nuk janë më thjesht pronë e sulmueseve apo e mefushor
REKORDE / Harry Kane barazon rekordin e Alan Shearer Harry Kane vazhdon të shënojë pa u ndalur në vitin 2017. Sulmuesi anglez ka shënuar një tjetër “hat-trick” ndaj Barn
Gruaja lind fëmijën e 20-të, pretendon rekordin Guiness Një grua nga Jeruzalemi ka lindur fëmijën e saj 20- ë. Ajo është 42 vjeçe dhe ditën e mërkurë ka sjellë në jetë foshnjën
PSG përballet me Caen për të thyer rekordin e parë Në kampionatin francez luhen sot ndeshjet e raundit të fundit të fazës së parë, pas të cilave të gjitha skuadrat do të m
Leo Messi humbet penalltinë dhe barazon rekordin e Samuel Eto's që e regjistroi në vitin 2005 (VIDEO) Leo Messi ka dështuar të shënojë nga pika e bardhë e penalltisë kundër Deportivo La Coruna, penalltia e tretë kjo që hum
Marek Hamsik barazon rekordin e Maradonas 115 gola me fanellën e Napolit, Hamsik ka barazuar rekordin historik të Maradonës. Marek Hamsik është shprehur i lumt
Manchester City thellon rekordin në Premier League Manchester City fitoi sot kundër Tottenham Hotspurs me shifrat 4-1, ndeshje e vlefshme për javën e 18-të në Premier Leag
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit Shkupi vazhdon edhe të premten të jetë një nga kryeqytetet më të ndotura në botë. Matjet e mbrëmshme në stacionin kryeso
Ronaldo shënjestron rekordin e Peles në ndeshjen ndaj Gremios për finalen e Botërorit Virtyti i Cristiano Ronaldos është i pangopur. Pas rekordeve të shumta që ka vendosur në këtë vit, Portugezi dëshiron ed
City fillon ta shkruajë historinë e tij, thyen rekordin e parë Manchester City ka filluar duke e shkruar historinë e epokëssë re. Qytetarët janë skuadra e vetme pa humbje në Premier L
Rekord botëror, mbi 16 ton mish viçi piqet në zgarë (FOTO LAJM) Më shumë se 16 ton mish vici është ngrënë nga pjesmarrësit në Uruguaji në një përpjekje për të thyer rekordin për "Barbe