999 rezultate për

rekordin

Legjenda e Brazilit uron Mbappen për rekordin Kylian Mbappe shkruajti histori ditën e djeshme, duke eliminuar Argjentinën e Lionel Messit nga Botërori. Francezi a
I jashtëzakonshëm, Mbappe barazon rekordin e Peles Kylian Mbappe ka treguar shumë herë se është një ndër talentët më premtues në botë dhe jo më kot, PSG pagoi plot 180 mil
Klubet afrikane thyejnë rekordin 36 vjeçar Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
Coutinho barazon rekordin e Pele-s Philippe Coutinho është bërë lojtari "kyç" i kombëtares së Brazilit, duke qenë mjaft aktiv në të gjitha ndeshjet që ësht
Më i mirë se babi, Kasper Smeichel vendos rekordin e tij në Botëror Kasper Smeichchel nuk pëson gol që prej 534 minutash. Ai e filloi me këtë rekord ndeshjen dhe nëse rrjeta e tij nuk
E nis nga stoli, Ozil thyen rekordin tek Gjermania Gjermania është duke luajtur ndeshjen përballë ekipit të Suedisë që është duke humbur me rezultatin 0-1 në "Fisht Olympi
Fitorja e Japonisë barazon rekordin 44 vjeçar Japonia ka mposhtur Kolumbinë me rezultatin 2-1 dhe ka vendosur një rekord të veçantë. Që prej vitit 1974 nuk kishte
Neymar thyen rekordin brazilian në Botëror Lojtari më i shtrejtë në botë deri më tani padyshim që është Neymar, dhe ky vlerësim ka ardhur për aftësitë e tij në fus
Thyhet rekordi i Bale, futbolli ka një "rrufe" të re (VIDEO) Peru ka dalë e mundur 1-0 nga ndeshja me Danimarkën pavarësisht paraqitjes së mirë të bërë. Gjithsesi, njëri nga lojt
Lojtari peruan vendos rekordin e madh në Kupën e Botës Peru u mposht 0 me 1 në ndeshjen me Danimarkën pavarësisht paraqitjes së mirë që pati. Gjithsesi, njëri nga lojtarët
Neymar barazon rekordin e Romarios, i vihet pas Ronaldos dhe Peles Neymar i cili realizoi gol sot në miqësoren ndaj Austrisë ka arritur 55 gola me fanellën e Brazilit, pasi ka barazuar le
Spitali Amerikan thyen rekordin e vet në Fertizimin in Vitro Të bëhesh nënë, tani nuk njeh më moshë dhe limite. Spitali Amerikan regjistron rekordin e radhës në fushën e Fertiliz
Messi thyen rekordin e "fenomenit" synon Pele-n Lionel Messi padyshim që është një nga lojtrët më të mirë në historinë e fubollit dhe këtë e ka konfirmuar më së mirë në
BSH shpjegon rekordin e zi të Euros në Shqipëri Monedha e përbashkët ka ndalur rënien në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë euro është këmbyer s
Manchester City thyen rekordin e Chelseat me më së shumti pikë në një sezon (VIDEO) Manchester City ka mposhtur sonte Brighton & Hove Albion, duke thyer edhe një rekord tjetër në Premier League, atë me së
Liverpool thyen rekordin e Barcelonës Liverpooli është skuadra që e meriton pa asnjë diskutim finalen e Champions Leagues, ku këtë e tregojnë edhe statistikat
Liverpool barazon rekordin e Real Madridit në Champions League Liverpool ka arritur të barazoi Real Madridin sonte me një statistikë të veçantë. Goli i Wijnaldum ishte goli i 20 i
Më keq nuk ka, euro kap rekordin negativ në Shqipëri Euro ka shënuar një rënie të fortë ditore sot në tregun e brendshëm të këmbimit valutor. Sipas kursit zyrtar të këmbimit
Ronaldo magjik, barazohet me legjendën e futbollit për finale Champiosi Cristano Ronaldo ka arritur që të thyej një rekod personal sonte në Champions League. Fituesi i pesëfishtë i Topit të
Ronaldo sonte kërkon rekordin historik Reali dhe tifozët karikohen shumë nga forma aktuale e Ronaldo. CR7 u lapushim në fundjavë në mënyrë që të jetë sa më