999 rezultate për

rekordin

Real-i thyen rekordin e tmerrshëm historik Reali ka humbur 2-1 në “Bernabeu” nga Levante në kuadër të La Ligas. Skuadra spanjolle ka thyer një rekord të zi sa i
Allegri synon që të thyej rekordin e Capellos Massimo Allegri dëshiron që të ndjek hapat e Fabio Capellos në Milan duke thyer rekord në fillim të kampionatit. Djem
"8000 kate, në re", Berisha thyen rekordin e së dielës (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha, është shumë aktiv në profilin e tij të Facebook-ut. Së fundmi Berisha ka ndarë me nd
Qytetet më "pijanecë" të Shqipërisë, ja cili e mban rekordin A e dini se cilat janë qytetet, banorët e të cilëve shpenzojnë më shumë për pije alkoolike e cigare në jetën e tyre të p
Mauro Icardi barazon rekordin e Vierit Ka fitore të merituara dhe fitore karakteri, por ka edhe ndeshje që duket sikur asgjë nuk ecën deri sa kampioni i zgjidh
Suarez i theu rekordin, shikoni reagimin e Dani Alvesit Daniel Alvesh kishte një rekord te Barcelona, por Luis Suarez ia ka “ngrirë” buzëqeshjen brazilianit. Mbrojtësi ishte fu
Juventus barazon rekordin e Lippit Skuadra e Juventusit të këtij sezoni ëshytë i destinuar për të thyer rekorde të një pasnjëshme. Bardhezinjtë koleksionua
​Rekord botëror në maratonën e Berlinit Eliud Kipchoge shkruan një faqe të historisë së atletikës. Keniani vendosi një rekord të ri botëror të maratonës dhe kët
Liverpooli dhe Chelsea thyejnë rekordin 110 vjeçar Liverpooli dhe Chelsea vazhduan fillimin e tyre të përkryer në sezonin e Ligës Premier, pasi të shtunën së bashku kanë b
Tuchel dhe PSG thyejnë rekordin e sezonit 1952-53 në Ligue 1 Trajneri gjerman, Thomas Tuchel duket se është duke bërë një punë shumë të mirë te skuadra e Paris Saint-Germain. Ai ka
Malazezët nga " Dembelë të Ballkanit bëhen "Dembelë të Botës" (VIDEO) Katër malazezë treguan vendosmëri, këmbëngulje të madhe dhe plogështi maksimale, deri në atë pikë sa të shpalleshin fitu
Jepet alarmi! Merrni masat, fruthi po thyen rekordin në Evropë Alarm nga fruthi ne Evrope. Rastet e fruthit në Evropë kanë shënuar një rekord të lartë, sipas Organizatës Botërore të S
'Çmendet' Chelsea, zëvendësuesi i Courtois vlen 80 milion euro Chelsea po pregatit një super ofertë për portierin spanjoll Kepa Arrizabalaga dhe është 8o milion euro. Blutë e Lond
Shqipëria po shkrin, nesër temperaturat kapin rekordin (FOTO LAJM) Vijojnë temperaturat e larta edhe në fundjavë por kulmi i nxehtësisë shënohet nga e mërkura në të premten ku maksimumet
Amfib apo njeri? 10 vjeçari thyen rekordin e Michael Phelps (VIDEO) Notari i quajtur Clark Kent Apauda ka shkruajtur histori duke thyer rekordin botëror të vendosur nga legjenda amerikane
Pas 17 vitesh, Alisson, thyen rekordin e legjendës së Juventus Alisson Becker është bërë portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit pas kalimit nga Roma për tek Liverpool për 75
Mbappe i barazoi rekordin, Pele e uron në rrjetet sociale Kilyan Mbappe është një nga lojtarët që shkëlqeu në këtë Botëror. Talenti i PSG arriti të fitonte çmimin “lojtari më i m
Belgjika barazon rekordin e Francës dhe të Italisë në Kupën e Botës Belgjika është duke fituar me rezultatin minimal 1-0 ndaj Anglisë me golin e Thomas Meunier në minutën e 4'. Me këtë
Anglia thyen rekordin e vitit 1966 me golin e Kieran Trippier Goli i shënuar nga futbollisti Tripier, ka vendosur 1 rekord për Anglinë. Super goli i futbollistit të Totenhemit th
Shënon kosh nga 180 metra, vendos rekordin e ri botëror (VIDEO) Ky djalosh ka vendosur rekordin e ri botëror, duke shënuar kosh nga 180 metra. Vetëm 3 përpjekje iu deshën Derek He