999 rezultate për

rekordin

Lionel Messi shumë pranë rekordit të Pele-s, askush si ata të dy Lionel Messi vazhdon të shënojë me ritëm të çmendur dhe duket qartë që nuk ka rivalë në Spanjë por edhe në kampionatet e
Quagliarella thyen rekordin e Christian Panuccit Fabio Quagliarella ka shënuar golin e tretë të Italisë ndaj Lihtenshtejnit nga pika e bardhë e penalltisë duke thyer rek
Moise Kean: Çdo ditë mësoj nga Ronaldo Debutimi si titullar me fanellën e Italisë ka qenë i jashtëzakonshëm për 19-vjeçarin Moise Kean, që realizoi gol në fito
Shqiptarët pijedashës? Kush e mban rekordin në Ballkan Vendet e Ballkanit njihen për dashurinë e tyre për pijet alkoolike dhe rakinë në veçanti. Megjithatë kalimin nga pijedas
Kjo është breshka më e vjetër në botë plot 187 vjeçare (FOTO LAJM) E lindur më 1832, kjo breshkë tanimë mban rekordin botëror si ndër më të vjetrat në rruzullin tokësor, pasi këtë vit do
U largua si një legjendë, Hamsik letër prekëse për tifozët e Napolit Marek Hamshik është zyrtarisht futbollisti më i ri i skuadrës kineze Dalian Jifang. Lajmi është konfirmuar zyrtarisht ng
Ky 6 vjeçar mund të thyejë rekordin e Usain Bolt (VIDEO) Usain Bolt mund ta humbas titullin si njeriu më i shpejtë në planet. Atleti nga Xhamajka, Usain Bolt, mban ende kuror
Benzema barazon rekordin e legjendës së Realit Karim Benzema ka hyrë në historinë e Real Madridit me dy golat e tij mbrëmë kundër Espanyolit. Sulmuesi francez tani ka
Rekordi dhe urimi i veçantë, Quagliarella: Dridhem vetëm kur dëgjoj emrin e Batistutës (FOTO LAJM) Fabio Kualjarela është njeriu i momentit në Serie A. Sulmuesi i Sampdorias shënoi një dygolësh në fitoren 4-0 kundër Udi
Një vezë e thjeshtë thyen rekordin e Kylie Jenner Një vezë e thjeshtë ka marrë mbi 30 milionë pëlqime duke kaluar kështu dhe modelen Kylie Jenner. Ajo mbante rekordin
Cristiano Ronaldo synon të thyej rekordin e Borrel Cristiano Ronaldo bëri një parakalim të frikshëm në tri javët e fundit të Serisë A, duke kapur kuotën 14 gola në 19 ndes
Disa nga rekordet që Messi mund të thyejë gjatë vitit 2019 Përveç suksesit kolektiv me Barcelonës, ylli argjentinas, Lionel Messi, synon që gjatë vitit 2019 të thyejë një numër re
Napoli u eliminua nga Championsi, zbuloni rekordin negativ të italianëve Napoli ka marrë humbjen e parë në ndeshjen e fundit të Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit të Jurgen Klop me rezultat
Juve nuk mundi të thellojë dot rekordin historik Skuadra e Juventusit humbi mbrëmjen e kaluar nga Manchester United me shifrat 2-1. Bardhezinjtë po udhëhiqnin me shifrat
Barcelona barazon rekordin e Real Madridit Barcelona është duke fituar me rezultatin 2-0 kundër Real Madridit në "Camp Nou". Golat për katalanasit i ka shënuar
Bebe Rexha shënon rekordin e radhës Këngëtarja Bebe Rexha ka një vit që po gëzon suksesin me “Meant to be”, që e solli në bashkëpunim me Florida Georgia Lin
Salah thyen rekordin legjendar te Liverpool Mohamed Salah është padyshim një nga lojtarët më të mirë të Liverpoolit pasi në dy sezonet e fundit po shkëlqen me paraq
Pele uron Neymarin për thyerjen e rekordit të tij Tri herë fituesi i Botërorit e sheh lojtarin e PSG më të mirë se ai në paraqitjet e tij derisa shpreson që Neymar të kal
Icardi thyen rekordin e legjendës së Interit Interi ka marrë një fitore të rëndësishme sonte në "Derby della Madonnina" ndaj Milanit me rezultatin minimal 1-0 në Giu
Inter i tregon derën Handanoviçit Skuadra e Interit ka në plan të largojë nga skuadra portierin slloven Samir Handanoviç. Kjo për shkak se mosha e tij nuk