999 rezultate për

rekordin

Dua Lipa arrin rekordin 127 milionë... (VIDEO) Këngëtarja shqiptare Dua Lipa vijon suksesin e saj me hitin "Be the one" duke arritur shifra rekord shikueshmërie. D
10 portierët më të shtrenjtë në botë, Ederson gati të thyejë rekordin (FOTO LAJM) Manchester City është drejt thyerjes së një tjetër rekordi sa i përket merkatos. "Qytetarët" janë shumë pranë blerjes së
Kush është vajza që theu rekordin, merr dhuratë 1300 trëndafila për 25-vjetorin (FOTO LAJM) Gara për numrin më të madh të trëndafilave që i dhurohen një vajze, po bëhet e ashpër. Ka vetëm një javë që rekordi i
Macja që peshon 14 kg, gati të thyejë rekordin Guiness (FOTO LAJM) Një mace shtëpiake në Australi shumë shpejt mund të thyej rekordin Guiness pasi mendohet të jetë më e gjata në botë. Ajo
Nafta kap rekordin minimal në botë, shqiptarët rripen me çmime stratosferike Çmimi i naftës ka rënë në nivelin më të ulët të pesë muajve për shkak të frikës së mbi ofertës dhe perspektivës për një
Zidane: Jam e lumtur për rekordin e Ronaldos Zinedine Zidane e ka pranuar se Cristiano Ronaldo nuk ka qenë aspak në formë këtë edicion, por thotë se tashmë është rik
Diamanti "Ylli rozë" vendos rekordin e ri botëror Një diamant i rrallë i njohur si “Ylli rozë” është shitur në Hong Kong për më shumë se 71 milion dollarë duke vendosur n
Leonard Bombaj: Kam vënë garanci shtëpinë për rekordin Guinness (VIDEO) "Cup Song Albania” ka thyen rekordin Guinness. Performanca me 2017 nxënës e sinkronizuar në sheshin “Skënderbej” në Tira
9 yjet që mund të thyejnë rekordin e transferimit të Pogba-s te United (FOTO) Paul Pogba gjatë verës së kaluar u bë lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit, pasi për 110 milionë euro u transf
Reali barazon rekordin e Benficas-s, por Bayerni ende shumë larg Reali mbrëmë ka shënuar në sfidën e 47 radhazi. Skuadra e Zidane po kalon një formë të jashtëzakonshme, teksa mbrëmë gje
Reali sonte mund të thyejë një rekord të Barcelonës Reali i Madridit mund të thyejë një tjetër rekord nëse sonte në mbrëmje shënon të paktën një gol ndaj Las Palmasit, do t
Rooney drejt Kinës, synon të thyejë rekordin e Tevez Wayne Rooney ka marrë një ofertë të çmendur nga Kina, ndërsa për kartonin e tij Manchester United mund të përfitojë pak
Indianët thyejnë rekordin botëror, mbi 500 mijë veta këndojnë himnin kombëtar Një gjysmë milioni indianë kanë thyer rekordin botëror për numrin më të madh të personave që kanë kënduar njëkohësisht n
Luiza Gega shkëlqen në Paris, thyen rekordin kombëtar Atletja shqiptare, Luiza Gega ka shkëlqyer sërish, këtë herë në garën ndërkombëtare të Parisit, ku arriti të zërë vendin
Mbretëresha Elizabeth ll thyen rekordin, shënon plot 65 vite në fron (FOTO LAJM) Elizabeth II është bërë njeriu i parë që mban postin e mbretit të Britanisë së Madhe që numëron plot 65 vite në fron.
Messi thyen rekordin historik te Barcelonës Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord në fanellën e Barcelonës. Argjentinasi është bërë golashënuesi më i mirë në his
Ky ishte personi i parë që e uroi Rooneyn për rekordin Wayne Rooney shënoi një gol historik dhe fantastik në barazimin 1:1 të Manchester Unitedit në udhëtim te Stoke City.
Ja si duket pica që theu rekordin në “Gines 2017” “Pica më e gjatë në botë” e cila është realizuar më 18 maj 2016 në Napoli është regjistruar në Regjistrin Botëror Gines.
United shkatërron Reading, Rooney barazon rekordin e Charlton (VIDEO) Manchester United nuk ka ndërmend të ndalet dhe shkëlqen edhe në Fu Cup. Skuadra e Jose Mourinhos fitoi me lehtësi 4-0 n
Reali e nis 2017-ën me "manita", Zidane barazon rekordin e Barçës (VIDEO) Reali i Madridit është i papërmbajtshëm në sfidën e parë të vitit 2017-të në La Liga. "Los Blancos" fitojnë lehtësisht 5