999 rezultate për

reka

Veseli: Tahir Meha ishte frymëzim i UÇK-së (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit të Kosovën, Kadri Veseli ka kryer homazhe në Prekaz tek varri i Tahir Mehës, i vrarë në pranverën e
Reka: Më 5 qershor s’do ketë zgjedhje të pranuara ndërkombëtarisht Ish-ambasadori i Maqedonisë në Bruksel, Blerim Reka ka deklaruar se nuk do të ketë zgjedhje demokratike dhe të pranuara
Ambasadori Reka: Organet e Maqedonisë të hetojnë banorët e Pustecit Ambasadori i Shqipërisë në Shkup, Fatos Reka, duke folur për rastin e votuesve të Pustecit, komunë në Shqipëri, shprehet
Haliti në Prekaz: Nderime për familjen e Adem Jasharit Rafiz Haliti, zv/kryetari i parlamentit të Maqedonisë ka takuar Rifat Jasharin në kullën e tij në Prekaz ku shprehu mirë
Ja kush është "princesha shqiptare e kokainës" Organet policore të Italisë kanë shoqëruar nga burgu deri në aeroportin e Rinasit shqiptaren, Eva Preka. 34­vjeçarja
CNN i kushton vëmendje “Natës së zjarreve” në Kosovë Prestigjiozi amerikan CNN i ka kushtuar vëmendje ngjarjeve më të rëndësishme të javës që shkoi përmes fotove. CNN p
Ministri kroat i mbrojtjes përulet para Adem Jasharit (FOTO LAJM) Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Kosovë, Ministri i Mbrojtjes i Kroacisë, Josip Buljevic, vizitoi kompleksin memori
Ndizen zjarret në Prekaz Në Prekaz ka filluar manifestimi "Nata e Zjarreve" tek kompleksi përkujtimor "Adem Jashari". Tashmë është bërë edhe n
Në Prekaz u vranë 62 policë serbë (FOTO LAJM) Sa më shumë vite kalojnë aq më shumë fëmijët pyesin me kuriozitet: Çfarë ka ndodhur në Prekaz me 5, 6 dhe 7 mars?! Si ka
Përmbytet Suhareka dhe Skënderaj (FOTO LAJM) Pas qytetit të Pejës, Skënderajt dhe Prizrenit është përmbytur edhe qyteti i Suharekës. Vërshime të mëdha ka edhe nëp
MOS HARRO! Lufta dhe Masakra e Prekazit përmes 25 fotosh (FOTO +18) Më 5 mars 1998, rreth orës 05.00 të mëngjesit, forcat policore serbe ndërmorën një sulm të kombinuar mbi fshatrat: Preka
Ja çfarë tha Tringa e Prekazit një vit para se të vdiste në betejën e marsit të 98-ës (VIDEO) Sala Jashari, nëna e Sahit Jasharit, i plagosur në betejën në mbrojtje të Familjes së Adem Jasharit, kishte thënë se ka
Lëvizja për Bashkim homazhe në Prekazin e Jasharëve (FOTO LAJM) Një delegacion i Lëvizjes për Bashkim, i udhëhequr nga kryetari Valon Murati, bëri homazhe te varrezat e Jasharëve! Me k
Kadri Veseli pritet ne kullë nga Rifat Jashari (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka vizituar Momerialin e Familjes Jashari dhe pastaj ka shkuar në kullën e kësaj famil
Ymeri në Prekaz: Familja Jashari u flijua që Kosovës ti hiqet dhuna dhe pushtimi (FOTO LAJM) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, i shoqeruar nga ish-lideri Albin Kurti, deputetë dhe anëtarë të kryesisë, k
Prekazi legjendar i parë nga droni (VIDEO) Kompleksi Memorial "Adem Jashari" gjendet në Prekaz, ku përveç shtëpive të shndërruara në muze, gjenden edhe të gjitha v
Thaçi bën homazhe në Prekaz Nën kujdesin e Qeverisë së Kosovës, me rastin e 18-vjetorit të Epopesë së UÇK-së dhe rënies së komandantit Adem Jashari,
Veseli: Krimi në Likoshan, Qirez e Prekaz, iu kthye si ortek Serbisë (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë homazhe në Kompleksin e Varrezave “Dëshmorët e Çiçavicës 1998-1999” në Likosha
Horror në Indi, vret 14 familjarë teksa flinin dhe vetëvritet Një ngjarje e rëndë kriminale ka tronditur një qytet të vogël pranë Mumbait në Indi, ku një 35-vjeçar ka vrarë 14 pjesët
Misteri i vrasjes së Egzon Mazrekajt (VIDEO) Drita Mazreku nuk e ka të qartë motivin pse thjeshtri i saj Egzon Mazreku u qëllua për vdekje. 22 vjeçari nga Sopia e