999 rezultate për

reka

KMDLNj jep disa sqarime për ngjarjet e marsit të vitit 1998 në Prekaz Me rastin e 20 vjetorit të martirizimit të familjes Jashari dhe bashkëluftëtarëve të tyre në Prekaz përkatësisht në Lagj
Prekaz, në 18:00 ndizen Flakadanët e Lirisë Për të nderuar të rënët e familjes Jashari, sot në Prekaz do të ndizen Flakadanët e Lirisë. Në këtë ngjarje po marrin
Kurti nga Prekazi rrëfen për frikën e policisë serbe Me rastin e “Epopesë së UÇK-së”, kryetari i i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me dy deputetët Rexhep Selimi
Kështu dukej Prekazi pasi u vranë Jasharajt (VIDEO) Janë bërë sot 20 vjet nga rënia heroike e familjes së Jasharëve. Në natën e 4 e 5 marsit të vitit 1998, Prekazi rrethohe
Pasi u masakrua familja Jashari këta ishin njerëzit e LDK-së që shkuan në Prekaz Sot janë bërë 20 vite nga rënia heroike e familjes Jashari në Prekaz. Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në
Ky është dëshmori i parë që u vra në Betejën e Prekazit Para se të nisej lufta në Prekaz, forcat serbe kishin kryer rrethimin. Vendosën një unazë të hekurt përreth qytetit t
Prekazi disa orë pas rënjes së Jasharajve i mbushur me forcat serbe (VIDEO) Forcat serbe me gjithë altirelin që kishin për tri ditë me radhë kishin sulmuar familjes Jashari më 5,6 dhe 7 mars. P
Reagimi i Rugovës pas sulmit të serbëve ndaj familjes Jashari Menjëherë pas sulmeve të forcave serbe në Prekaz, ku ra heroikisht familja Jashari, kishte reaguar edhe ish-presidenti I
Dreka e gabuar e Meçollarit, pse e shkarkoi Imami Presidenti i Republikës Ilir Meta po verifikon kandidaturën e Artur Meçollarit si pjesë e grupit negociator të marrëvesh
Humbi vëllanë dhe tre nipërit, motra e Edmondit rrëqeth me fjalët Tragjedia e familjes Preka në Velipojë, ku në një aksident tragjik humbi jetën Edmond Preka 40 vjeç dhe tre fëmijët e ti
Brenda banesës së familjes Preka, aty ku tragjedia nuk ka ngushëllim (FOTO LAJM) Tragjedia në familjen shkodrane ka ulur në një tryezë deputetët e opozitës dhe maxhorancës. Deputetët janë ulur në fa
Gazetari përlotet në studio, surpriza që e emocionoi Gazetari i njohur Rezear Xhaxhiu është ftuar ditën e sotme në “Kush vjen për drekë” ku edhe është suprizuar nga vajza e
Lubonja tregon për kioskën e Xhatit kur Rama hante paçe dhe pilaf Fatos Lubonja dhe Edi Rama kanë qenë miq dikur dhe e njohin mirë njeri-tjetrin. Lubonja rrëfen sëfundmi edhe fillesat
I vdiq djali bashkë me 3 fëmijët, tjetër ngjarje e rëndë në familjen Preka Familja Preka në këto orë po perballet me një tragjedi të padëgjuar më parë dhe me momente të vështira! Ndërsa do të
Dalin detajet e aksidentit në Shkodër, parakalimi i gabuar shkaktoi tragjedinë Aksidenti tragjik i ndodhur mbrëmë në aksin Velipojë- Shkodër i ka marrë jetën Edmond Preka së bashku me djalin e tij 8
Kush është Edmond Preka, që humbi jetën bashkë me dy fëmijët e tij të mitur (FOTO LAJM) Edmond Preka i njohur ndryshe dhe me emrin Mondi Gjergji, djali Rajan 8 muajsh dhe dy vajzat Ajsel 5 vjeç ndërruan jetë
Fëmijët dhe babai humbën jetën në aksident, kush ishin viktimat e aksidentit tragjik Në tragjedi e dhimbshme ka ndodhur mbrëmjene sotme në Shkodër, ku si pasojë kanë humbur jetën 4 persona. Pjestarët e
Tragjedia me 3 të vdekur në Shkodër, mjekët japin detajet për të plagosurit Një aksident ka përfunduar në tragjedi në Vlorë. Dy makina janë përplasur duke shkaktuar deri tani 3 viktima, babain dhe
Albin Kurti uron pavarësinë e Kosovës nga Prekazi i Jasharëve Me rastin e 10 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, anëtarë të kryesisë
LDK bën opozitën, i del në mbrojtje arsimtarëve Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Kulturës ka paralajmëruar veprime sindikale që përfshijnë grevë një orëshe m