999 rezultate për

reka

Dreka luksoze e Hashim Thaçit, piu 10 litra verë italiane me vlerë 500 euro Në një drekë të vetme në kohën kur ishte Kryeministër, Hashim Thaçi dhe njerëzit me të cilët ai kishte drekuar kishin pi
Napoli i Hysajt mposhtet nga Wolfsburgu Elseid Hysaj e ka nisur si titullar takimin ndaj Wolfsburgut, por ai u zëvendësua në minutën e 50'. Napoli u mposht
Martohet boksieri shqiptar që tmerron serbët Ashtu si e do zakoni edhe e ka organizuar dasmën në qytetin e Deçanit. Është fjala për boksierin Petrit Mazrekaj, që bok
Suhareka shpall ditë zie për vdekjen e familjes 5-anëtareshe në aksident trafiku Nesër, Suhareka do të mbajë ditë zie në përkujtim të pesë viktimave-anëtarë të së njejtës familje që vdiqën sot si pasoj
E FUNDIT/ Për 24 orë mblidhen paratë për Xhakën, Shaqirin dhe Lichtsteiner (FOTO LAJM) Për më pak se 24 orë janë mbledhur paratë për të paguar dënimin e Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Stephan Lichtstein
Haradinaj: Prekazi bashkon shumë histori për shqiptarët Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek varret e Tahir dhe Nebih Mehës në përvjetorin e rënies së t
Haradinaj në Prekaz, mësoni arsyen e vizitës "Rezistenca dhe lufta heroike e Tahir dhe Nebih Mehës tregoi se shqiptarët nuk do të frikësohen më para regjimit të atëh
Haradinaj ia tregon vendin një drejtori, tensionohet situata Komisioni për Bujqësi ka miratuar raportin vjetor 2017 nga Agjencia për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës.
Marcelo e thotë hapur: E preka topin me dorë Pas episodit në fund të pjesës së parë që ishin shumë polemika në kampin bavarez, pasi Marcelo preku dukshëm topin me do
Drithëruese, nëna e 3 ëngjëjve të aksidentit në Velipojë përlot me fjalët Tragjedia në familjen Preka në Shkodër u mori jetën 4 personave, pjesë të një familje. Babai me tre fëmijët e tij humbi
Qeveritarët, 134 mijë euro për dreka e darka zyrtare Gjatë gjashtë muajve të fundit Zyra e Kryeministrit Ramush Haradinaj, si dhe tre zëvendëskryeministra vetëm për dreka e
Shqiptari u gjet i pajetë në kanal, zbardhet shkaku i vdekjes Ka dalë autopsia në lidhje me vdekjen e shqiptarit Edmond Preka në Itali, i cili u gjet i pajetë brenda në kanalin Vera
Dalin pamjet, ky është babai i dy fëmijëve që u gjet i vdekur në Itali (FOTO LAJM) Në një kanal në ujërat e lumit Aquila në Itali u gjet i vdekur një shqiptar. Shqiptari babai i dy fëmijëve është sht
KMDLNj jep disa sqarime për ngjarjet e marsit të vitit 1998 në Prekaz Me rastin e 20 vjetorit të martirizimit të familjes Jashari dhe bashkëluftëtarëve të tyre në Prekaz përkatësisht në Lagj
Prekaz, në 18:00 ndizen Flakadanët e Lirisë Për të nderuar të rënët e familjes Jashari, sot në Prekaz do të ndizen Flakadanët e Lirisë. Në këtë ngjarje po marrin
Kurti nga Prekazi rrëfen për frikën e policisë serbe Me rastin e “Epopesë së UÇK-së”, kryetari i i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me dy deputetët Rexhep Selimi
Kështu dukej Prekazi pasi u vranë Jasharajt (VIDEO) Janë bërë sot 20 vjet nga rënia heroike e familjes së Jasharëve. Në natën e 4 e 5 marsit të vitit 1998, Prekazi rrethohe
Pasi u masakrua familja Jashari këta ishin njerëzit e LDK-së që shkuan në Prekaz Sot janë bërë 20 vite nga rënia heroike e familjes Jashari në Prekaz. Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në
Ky është dëshmori i parë që u vra në Betejën e Prekazit Para se të nisej lufta në Prekaz, forcat serbe kishin kryer rrethimin. Vendosën një unazë të hekurt përreth qytetit t
Prekazi disa orë pas rënjes së Jasharajve i mbushur me forcat serbe (VIDEO) Forcat serbe me gjithë altirelin që kishin për tri ditë me radhë kishin sulmuar familjes Jashari më 5,6 dhe 7 mars. P