999 rezultate për

reka

Shpërthim i fuqishëm në ndërtesën trekatëshe, dyshimet e para Një ndërtesë tre katëshe është tronditur nga një shpërthim në garazhin e saj. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Granicë në
Bekim Jashari kujton sulmin e kriminelëve serb ndaj familjes së tij në Prekaz Bekim Jashari, kryetar i Skenderajt, që njëherësh është djali i heroit të Kosovës, Hamëz Jashari, ka kujtuar 22 janarin,
Blegtori bllokohet me 400 dele: Prit nga dreka se kemi mbledhje Alket Nikolli blegtor në zonën e Golemit ka mbetur i bllokuar në Glinë të Dropullit. Lajmi është bërë i ditur nga de
Keni shtuar kile nga festat e fundvitit? Ja si mund të riktheheni në formë Tundimit të ushqimit të festave të fundvitit nuk mund ti bëjë ballë askush, por nga ana tjetër, ngrënia e tepërt dhe me
Zv.presidenti i PE-së bën homazhe në Prekaz Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland gjatë ditës së sotme do vizitojë Komunën e Drenasit. Sipas
Kurti: Nga Prekazi ka lindur shpresa dhe guximi Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Kryetari i Lëvizjes
Aktivitetet që do të mbahen në Skenderaj për nder të familjes Jashari Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Për të shënuar këtë
Hashim Thaçi viziton Prekazin: Po përmbushet amaneti Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari ka zhvilluar homazhe te varrezat e f
Turp! Dëmtohet monumenti për Adem Jasharin në Prekaz (VIDEO) Mozaiku i ndërtuar nga 200 mijë fishekë ku është bërë portreti i komandantit legjendar Adem Jashari është zbuluar në Pre
Delegacionet e Shqipërisë dhe Kosovës bëjnë homazhe në Prekaz Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, bashkë me kabinetet qeveritare të të d
Dreka dhe darka aziatike, shpenzimet kolosale për zijafete të qeveritarëve të Kosovës Ushqim aziatik, ai i detit dhe ushqimet tradicionale kanë qenë pjesë e drekave dhe darkave zyrtare të shtruara nga deput
Escobar i fali jetën trajnerit aktual të Perusë, Gareka Pablo Eskobar njihet si një nga bosët më të mëdhenj të kokainës në histori. Një veçori tjetër e bossit të kartelit të Me
"Pronësia e Ujmanit nuk duhet diskutuar në Bruksel" Arbëror Prekazi, ish drejtor i Njësisë Afariste Uji dhe Centrali Elektrik në Ibër Lepenc, tashmë pensionist, në një inte
Deputetja e PDK-së nga Prekazi ka ndalur Vuçiçin Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu duket se ka dalë për të kundërshtuar vizitën e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Dre
Reagon edhe Jashari ndaj veteranëve mashtrues, tregon fillimin e luftës në Prekaz Prokurori i ri që do të merret me rastin e Veteranëve, tashmë ka javë që është caktuar pas dorëheqjes së prokurorit Elez
Dreka luksoze e Hashim Thaçit, piu 10 litra verë italiane me vlerë 500 euro Në një drekë të vetme në kohën kur ishte Kryeministër, Hashim Thaçi dhe njerëzit me të cilët ai kishte drekuar kishin pi
Napoli i Hysajt mposhtet nga Wolfsburgu Elseid Hysaj e ka nisur si titullar takimin ndaj Wolfsburgut, por ai u zëvendësua në minutën e 50'. Napoli u mposht
Martohet boksieri shqiptar që tmerron serbët Ashtu si e do zakoni edhe e ka organizuar dasmën në qytetin e Deçanit. Është fjala për boksierin Petrit Mazrekaj, që bok
Suhareka shpall ditë zie për vdekjen e familjes 5-anëtareshe në aksident trafiku Nesër, Suhareka do të mbajë ditë zie në përkujtim të pesë viktimave-anëtarë të së njejtës familje që vdiqën sot si pasoj
E FUNDIT/ Për 24 orë mblidhen paratë për Xhakën, Shaqirin dhe Lichtsteiner (FOTO LAJM) Për më pak se 24 orë janë mbledhur paratë për të paguar dënimin e Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Stephan Lichtstein