999 rezultate për

regjisor

Kristen Stewart e para amerikane që fiton çmim “Cesar” Kristen Stewart bëhet aktorja e parë amerikane që fiton një çmim “Cesar”, ekuivalenti francez i çmimeve “Oscar”, e cila
Zhytësi vrapues sfidë me ujin (VIDEO) Vrapim nën ujë i cili duket sikur të jetë në tokë. Një video surreale u xhirua nga regjisori, Julie Gautier. Në këtë vid
Ndërron jetë mjeshtri i madh i humorit, Veli Rada Aktori i shquar i humorit shqiptar Veli Rada është ndarë nga jeta në moshën 72-vjeçare për shkak të një sëmundjeje të rë
Jolie zgjedh regjinë Jolie i ka dhënë lamtumirën aktrimit. Duket se ky vendim nuk ka qënë shumë i nxituar, pasi edhe më herët aktorja është s
'Arifhikmeti' bëhet për spital Aktori shqiptar nga Tetova, Xhevdet Jashari, i njohur si "Arifhikmeti" për rolin e tij në serialin "O sa mirë" ka përfun
Barça kërkon informacione për yllin e Borussias Sipas asaj që shkruan sot "El Mundo Deportivo", Barcelona nëpërmjet doktor Pruna (mjek i ekipit katalanas) ka kërkuar in
Ceremonia e dhënies së Çmimeve Oskar do të mbahet sonte Mbrëmjen e sotme do të mbahet ceremonia e 86 e dhënies së Çmimeve Oskar në teatrin Double në Hollivud në SHBA. Kjo n
Chelsea pjesë e Simpsons, ku është Bob Luiz? (FOTO LAJM) Disa lojtar të Chelsea-t nuk kanë luajtur në vazhdimësi me skuadrën londineze, por disa prej tyre janë përzgjedhur për s
Regjisori gjobitet me 1.2 milionë dollarë sepse ka 3 fëmijë Autoritetet kineze kanë gjobitur regjisorin, Zhang Yimou, me 1.2 milionë dollarë për shkak se ka tre fëmijë dhe kjo ësht
Regjisori serb: "Skopje 2014" është një turp historik Regjisori i njohur i valës së zezë filmike jugosllave Zhelimir Zhelnik, erdhi dje në Shkup në kuadër të projektit - Shko
Angelina Jolie, një regjisore e rreptë (FOTO LAJM) Angelina Jolie po vazhdon punën për filmin e saj të dytë si regjisore dhe të hënën aktorja e famshme është parë në Austr
"Yjet" që nuk shkëlqejnë më (FOTO LAJM) Industria kinematografike të shndërron në një idhull për miliona fansa të filmave, por nëse nuk ruan dot formën fizike,
Bjordi i Big Brother, regjisor i Noizy-t Bjordi Mezini, djali simpatik që u bë i njohur te Big Brother 2, gjithnjë ka shprehur dëshirën e tij për t’iu përkushtua
Megan Fox i rikthehet bashkëpunimit me regjisorin Bay Aktorja Megan Fox do ti rikthehet bashkëpunimit me regjisorin Michael Bay për ripërshtatjen kinematografike të filmit vi
Serie A, ja "regjisorët" më të mirë (FOTO LAJM) Sërish Juventus. Në një sondazh të zhvilluar nga portali sportiv italian "Calciomercato" në faqen e saj zyrtare në Faceb
Ekstremistë grekë kërcënojnë regjisorin shqiptar Ekstremistë grekë kanë kërcënuar aktorin dhe regjisorin shqiptar Laert Vasili për shkak të një pjese teatrale që ka dash
Gjobëvënia ndaj regjisorit Bombaj, 20 muaj burg për Stresin Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur 20 muaj burg e 400 mijë lek gjobë për këngëtarin Arkimed Lushajn i njohur me emri
Videoja anti islamike, paraburgim për regjisorin e filmit Regjisori i filmit “Pafajesia e Muslimaneve”, është dërguar në paraburgim pas një seancë degjimore në ngarkim të tij. N
Filmi anti-islam, aktorja padit regjisorin Aktorjas amerikane që ështe shfaqur në filmin anti-Islam i cili shkatoi protesta në mbarë botën myslimane, ka paditur re
SHBA, vetëvritet regjisori hollivudian Tony Scott Regjisori hollivudian Tony Scott, i famshëm për shumë filma mes të cilëve edhe ‘Top Gun’, ka vrarë veten duke u hedhur n