999 rezultate për

regjisor

Regjisori i njohur rendit faktet e pamohueshme pse Teatri nuk duhet shembur Regjisori i njohur Kastriot Cipi nëpëmjet një shkrimi ka sqaruar me pak pika arsyen se pse Teatri Kombëtar nuk duhet she
“Ledio të lutem”, zbulohet për herë të parë fytyra e regjisorit të Zonë e Lirë Ledio të Lutem, është një nga frazat që dëgjojmë të përsëritet refren, çdo të premte në "Zonë e Lirë". Por kush është dj
Jennifer Lopez tregon tmerrin: Regjisori më kërkoi të hiqja bluzën Tashmë buja e ngacmimeve seksuale ka marrë dhenë në Holliëood dhe tashëm botë. Edhe Jennifer Lopez ka rrëfyer histor
Regjisori i famshëm i shpëton vdekjes Kevin Smith, regjizori i “Clerks”, pak orë më parë ka njoftuar se i ka shpëtuar vdekjes, për shkak të një infarkti të ka
Regjisori i famshëm akuzohet për ngacmime seksuale, aktorët fillojnë ta braktisin I ballafaquar me një numër të madh në rritje të bojkotit prej aktoreve, regjisori Woody Allen ka mohuar akuzat e abuzimi
Një tjetër regjisor nën akuzat për abuzim seksual Gjatë vitit që lam pas bota e kinematografisë u trondit ndjeshëm për shkak të akuzave të bëra nga aktore të shumta drejt
Shuhet regjisori dhe dramaturgu i njohur Mihal Luarasi Regjisori dhe dramaturgu i njohur Mihal Luarasi është ndarë nga jeta në moshën 88-vjeçare. Ai ka lënë pas vepra të
Jul Deda, "pa dorashka" ndaj Altin Bashës: T'a tregoj unë pse ika nga "Portokallia" Një status i aktorit të humorit Julian Deda për largimet nga “Portokalli” shkaktoi mjaft zhurmë në median online si dhe
Jul Deda i jep "shuplakën" e radhës Altin Bashës: Ja pse ika nga "Portokallia" Një status i aktorit të humorit Julian Deda për largimet nga “Portokalli” shkaktoi mjaft zhurmë në median online si dhe
Regjisori i "Portokallisë" i përgjigjet Jul Dedës: S'merrem ata që lehin Aktori Julian Deda nuk i kurseu akuzat publike ndaj regjisorit të "Portokalli-së", Altin Basha duke thënë se prej tij ja
Jul Deda "shpërthen" ndaj Top Channel: E keni ju fajin! Jul Deda ka reaguar keq ndaj largimeve të aktorëve nga Top Channel. Ai ka shpërthyer ndaj produksionit dhe sidomos nd
Drilon Hoxha "vret" me armë zjarri Ajsin (VIDEO) Aktori dhe regjisori shqiptar Drilon Hoxha është drejt një projekti të ri pas filmit të tij "Drejt fundit" i cili kor
Film për Shqipërinë me skenar të Kadaresë, regjisori rus: Historia e një vajze ruse… Në “KAPITAL” të gazetarit Aleksandër Furxhi është ai që njihet dhe konsiderohet si regjisori më i mirë i kinemasë ruse t
“E Huaj” në Tiranë Në sallën Black Box të Akademisë së Arteve është shfaqur premierë për publikun mbrëmjen e së premtes, “E huaj”, një fil
Regjisori Mid’hat Fagu dorëzon skicat e filmit “Prita” Dje, regjisori Mit’hat Fau vendosi t’i dorëzojë Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit një pasuri me vlera të jashtëzakonsh
A është kjo kandidatja më bukuroshe e zgjedhjeve në Kosovë? (FOTO LAJM) Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka surprizuar kësaj radhe duke futur në listën e saj edhe një profesoreshë bukuroshe si
Ngatërruan fituesin e spektaklit, reagon regjisoria Vera Grabocka (FOTO LAJM) Pas ngatërresës që ndodhi në programin “Your Face Sounds Familiar”, me shpalljen e fituesit të gabuar ka ardhur edhe rea
Sofia Coppola shpallet regjisorja më e mirë në Kanë Sofia Coppola është shpallur regjisorja më e mirë në Cannes 2017. Ajo fitoi çmimin për punën e saj të bërë për ”The B
I publikuan videon erotike, Inis Gjoni kërkon 200 mijë dollarë dëmshpërblim (FOTO LAJM) Regjisorja Inis Gjoni do të ketë një përballje të re me Prokurorinë për Krimet e Rënda në Gjykatën e Lartë për videon in
"Ledio, të lutem", kush është zëri "misterioz" në emisionin e Çanit (FOTO LAJM) Regjisori i emisionit "Zonë e lirë", Ledio, i famshëm vetëm nga emri i tij ka arritur që të ruajë me fanatizëm identitet