E FUNDIT/ Dështoi me negociatat,Zoran Zaev shpall zgjedhje të parakohshme
999 rezultate për

refugjate

Konfirmon Kremlini: Nuk kemi pasur kontakte me ShBA-në për Sirinë Administrata e presidentit Trump nuk është konsultuar me Rusinë para së të bënin planin për zonat e sigurta për refugjat
Avioni ushtarak bombardon gabimisht kampin e refugjatëve, më shumë se 100 viktima në Nigeri Një avion ushtarak nigerian ka bombarduar gabimisht një kamp refugjatësh duke shkaktuar më shumë se 100 të vdekur. Th
“Merkel bëri 'gabim katastrofik' që ua hapi dyert refugjatëve” Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka deklaruar për “Times of London” se kancelarja gjermane, Angela Merkel k
Shkelmoi refugjatët, gjykata dënon me 3 vite burg kameramanen hungareze (VIDEO) Në shtator të 2015-ës, kameramania hungareze Petra Laszlo, u filmua teksa shkelmote emigrantët që përpiqeshin t'u shpëto
Temperaturat -22 gradë C në Beograd, ja si presin refugjatët në radhë për ushqim (FOTO LAJM) Temperaturat e ulta dhe dëbora që ka mbuluar Beogradin e ka vështirësuar edhe më tej jetën e refugjatëve të ardhur nga A
Moti i keq në kampet në Greqi, refugjatët marrin rrugët drejt Shqipërisë Numri refugjatëve që hyjnë nga Greqia drejt Shqipërisë është rritur. Refugjatët nga Siria, India, Pakistani dhe Afga
Temperaturat e ulta në Greqi, kampet e refugjatëve në alarm (FOTO LAJM) Mijëra refugjatë në kampet e pritjes në ishujt Lesbos, Hios dhe Samos në Greqi, po i vuajnë më shumë pasojat e valës së
Moti i keq vë në rrezik refugjatët në kampet e Greqisë Ata që po vuajnë më shumë pasojat e valës së motit të keq që ka përfshirë edhe Greqinë janë mijëra refugjatë në kampet e
Kampi i refugjatëve përfshihet nga flakët në Gjermani, midis 60 të lënduarve edhe shqiptarë Një seri ndërtesash që shërbenin si strehim për refugjatët në perëndim të Gjermanisë janë përfshirë nga zjarri. Pë
Kroacia mbyll kufijtë, 33-vjeçari shoqëron refugjatët drejt destinacionit të tyre Goran Blazevic një 33-vjeçar nga Kroacia ka ndërmarrë një nismë shumë interesante dhe sensibilizuese në mbrojtje të refu
Evropa e papërgatitur për atë që mund të sjellë viti 2017 nga Judy Dempsey - Sfida e parë është Donald Trampi, që në 20 janar hyn në Shtëpinë e Bardhë si presidenti i ardhshëm
Sherr mes refugjatëve të Kosovës në kufi (VIDEO) Ditët e fundit, kthimi i refugjatëve të Kosovës për në vendin e tyre në prag të festave të fundvitit, ka shkaktuar tensi
Greqia ndërton kampe të reja refugjatësh në ishujt pranë Turqisë Greqia ka ndërmend të ndërtojë kampe të reja refugjatësh në ishujt përballë brigjeve të Turqisë. Lajmin e ka bërë të
FRONTEX: ISIS-i po armatos refugjatët, rrezik sulmesh në Europë Organet greke të rendit po analizojnë me kujdes paralajmërimet e bëra nga Agjencia e Ruajtjes se Kufijve Europiane (FRON
Alarmi / ISIS po armatos refugjatët në vendet evropiane ISIS po tenton të manipulojë refugjatët që ndodhen në vendet europiane, që më pas të kryejnë sulme terroriste në këto ve
Borë në Siri, moti i keq vështirëson akoma më shumë jetën e refugjatëve (FOTO LAJM) Mjerimit të sirianëve të shpërngulur prej konfliktit i shtohet dhe moti i acartë. Një stuhi e fuqishme bore ka dëmtuar d
Shpërthim në një kamp refugjatësh në Gjermani, raportohen 2 të zhdukur (VIDEO) Një shpërthim në periferi të Hamburgut në kampin e refugjatëve ka bërë që 2 persona të konsiderohen të zhdukur. Meso
Nga kampion Europe në vitin 2004, sot bën trajnerin e refugjatëve Antonis Nikopolidis, portieri i ekipit kombëtar grek, ishte kampion i Europës në vitin 2004, ndërsa tani është drejtor t
Dyshohet se gazetarja e BBC-së u vra pas thirrjes për ndihmë refugjatëve të Kosovës Gazeta britanike "The Daily Star Sunday" muajin e kaluar raportoi se "disa dëshmi të papërdorura dhe të pazbuluara" janë
Fluks refugjatësh në Greqi, Maqedonia bëhet gati Më shumë se 73 refugjatë kanë shkelur në ishujt grek Hios, Lesbos dhe Samos gjatë 24 orëve të fundit. Policia greke