999 rezultate për

refugjate

Fundoset anija, mbyten mbi 20 refugjatë në Mesdhe Të paktën 20 refugjatë janë mbytur në Mesdhe, për shkak se anija e mbingarkuar me mbi 500 emigrantë është fundosur shumë
Tragjedi në Mesdhe, përmbytet anija me 80 refugjatë Një anije me 80 refugjatë në bord është përmbytur në Detin Mesdhe shumë afër Italisë. Sipas medieve italiane, anija
Shpëtohen 129 refugjatë nga mbytja në Libi 129 refugjatë, të cilët po lundronin drejt Evropës me një gomone kanë rënë pre e një sulmi. Sulmuesit e armatosur vod
Sulm në Siri, 38 të vrarë pranë një kampi refugjatësh Të paktën 38 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e një sulmi të kryer nga militantët e Shtetit Islamik, pranë një kampi
Ja në çfarë gjendje jetojnë refugjatët e Kosovës në Francë (FOTO LAJM) Njohësi i çështjeve të sigurisë në Kosovë, Avni Islami, ka publikuar në profilin e tij në Facebook disa foto nga kampi i
Futi ilegalisht 4 refugjatë në Zvicër, dënohet deputetja Deputetja socialdemokrate në Parlamentin e Kantonit të Tiçinos, Lisa Bosia Mirra është dënuar me 80 njësi ditore me kush
Kampi i refugjatëve në Francë përfshihet nga flakët Mëngjesin e ditës së sotme një nga kampet e refugjatëve në Francë është përfshirë nga zjarri. Kampi në qytetin Dunkir
Futi kontrabandë 600 refugjatë sirianë në Austri, burg shqiptarit nga Kosova Dy persona janë dënuar të mërkurën për trafikim të refugjatëve nga Gjykata e Landit në Kornenberg, Austri. Njëri nga Kos
Vuajtjet e refugjatëve kosovarë gjatë marsit të vitit 1999 (FOTO LAJM) Fotografja nga Spanja, Cristina Garcia Rodera ka realizuar gjatë vitit 1999 një set fotografish që kanë në fokus refug
Diplomati amerikan: Ja pse Shqipëria u mbush me drogë Çështja e drogës në Shqipëri është bërë pjesë e networkut më të rëndësishëm informativ në Shtetet e Bashkuara të Amerikë
Diplomati amerikan në Fox News: Ja arsyet pse Shqipëria u mbush me drogë Çështja e drogës në Shqipëri tashmë shtë kthyer në një problem jo vetëm për fqinjët të cilët çdo ditë kapin tonelata me
Turqia kërcënon Evropën: Do t'ju ikë mendja kur t'ju sjellim 15 mijë refugjatë në muaj Turqia mund të dëbojë 15.000 refugjatë në muaj në Evropë pas tensionimit të marrëdhënieve me Europën. Lajmin e ka bë
Helikopteri sulmon refugjatët në varkë, 31 të vdekur në Jemen Të paktën 31 refugjatë somalezë kanë vdekur si pasojë e një sulmi ajror me helikopter drejt një anijeje refugjatësh në J
Turqia kërcënon BE-në me paktin e refugjatëve Tensionet mes Turqisë dhe Hollandës që erdhën pas moslejimit të mbajtjes së tubimeve të ministrave turq, ka bërë që Ank
Shpirtrat e “rritur” të refugjatëve të vegjël (FOTO LAJM) Sot, më shumë se gjysma e numrit të refugjatëve të botës që kalon më shumë se 65 milionë, përbëhet nga fëmijët, sipas nj
Kampi i refugjatëve në Itali përfshihet nga flakët, dy të vdekur Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë gjatë natës së shkuar një kamp refugjatësh në afërsi të qytezave San Severo e Rignano
Amerikanët shkruajnë në Statujën e Lirisë, “Refugjatë jeni të mirëseardhur” Në Statujën e Lirisë në New York, është vendosur sot një pankartë në të cilën shkruhet “Refugjatët janë të mirëseardhur”
Merkel "fshikullon" refugjatët, përshpejton deportimin e azilkërkuesve Ekzekutivi i Gjermanisë ka miratuar këtë të mërkurë një plan, përmes të cilit do të bëhet më e lehtë deportimi i azilkër
Autoritetet në Paris vendosin blloqe guri kundër kampeve të refugjatëve Për të parandaluar vendosjen e kampeve ilegale të refugjatëve në afërsi të qendrës zyrtare të pritjes për emigrantët “Po
Ronaldo dhe Jolie së bashku në një serial turk për refugjatët sirian (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo së bashku me aktoren e njohur Angelina Jolie do të jenë pjesë e një seriali të një televizioni turk që