999 rezultate për

refugjate

MPPS me strategji për integrimin e refugjatëve në Maqedoni Ministria për Punë dhe Politika Sociale (MPPS) do të përgatitë një strategji kombëtare për të integruar refugjatët në Ma
Qytetarët francezë protestojnë kundër dëbimit të emigrantëve nga Franca Qytetarët francezë janë mbledhur në një tubim protestues në Paris dhe kanë protestuar kundër dëbimit të emigrantëve nga
Lajm i keq për refugjatët në Francë, ja çfarë pritet të ndodh në shtator Kryeministri i Francës Edouard Philippe, tha se në muajin shtator do të paraqesin në Parlament projektligjin i cili para
Trazira në kampin e refugjatëve në Greqi Në kampin e refugjatëve në ishullin grek Lesvos, kanë nisur pasditen e të hënës trazira, që mund të përshkallëzohen.
Ndalimi i refugjatëve, Trump arrin fitoren e parë Pas shumë polemikash, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, arrin një fitore të pjesshme sa i përket çështjes së ndalimit
Si do ta presin festën e Bajramit refugjatët në Maqedoni? (VIDEO) "Këtë që po e bëjmë për refugjatët është simbolike, ndërsa atë që duhet ta bëjë bashkësia ndërkombëtare është ajo e vërt
Si do ta presin festën e Bajramit refugjatët në Maqedoni? (VIDEO) "Këtë që po e bëjmë për refugjatët është simbolike, ndërsa atë që duhet ta bëjë bashkësia ndërkombëtare është ajo e vërt
Lajmi i keq vjen nga BE, shikoni çfarë ka ndodhur me vizat europiane Vendet anëtare të BE-së do të kufizojnë dhënien e vizave hyrëse për shtetet të cilat nuk pranojnë rikthimin e qytetarëve
Gjermania u pret shpresat emigrantëve, për shumë vite nuk do të gjejnë punë Fluksi i madh i refugjatëve që ka mbërritur kohët e fundit në shtetin gjermen rrezikon të mbetet pa punë. Sipas të dhëna
Para një viti ishte refugjatë, tashmë është pranë Interit Interi është shumë pranë transferimit të mesfushorit të Pescaras, Mamadou Coulibaly. Sipas “Calciomercato.com”, të dy kl
"Refugjatët në futboll", mes tyre Xhaka dhe Shaqiri (FOTO LAJM) Organizata Futbolli Kundër Racizmit në Europë publikoi listën e futbollistëve që janë refugjatë apo bij refugjatësh dhe
Itali, 126 persona të zhdukur pas fundosjes së një varke Të paktën 126 persona janë zhdukur pas fundosjes së një varke e cila transportonte emigrantë nga Libia në Itali përmes D
Refuzuan refugjatët, BE nis veprimet ligjore kundër Hungarisë, Polonisë dhe Republikës Çeke Komisioni Evropian ka nisur veprimet ligjore kundër Republikës Çeke, Hungarisë dhe Polonisë, pasi kanë refuzuar të streh
Polonia po mendon të mbajë referendum për refugjatët më 2019-ën Presidenti konservator i Polonisë , Andrzej Duda, deklaroi sot se një referendum për pritjen e refugjatëve mund të organ
Dhunohet dhe "paketohet" për në Beograd azilantja nga Kosova Një grua 67-vjeçare nga Kosova është dëbuar në mënyrë mizore nga kampi i refugjatëve ku është duke qëndruar në Gjermani.
E padëgjuar, refugjatët duan të ikin nga Gjermania në Siri Aktualisht në Siri është në fuqi një armëpushim, por ai është i brishtë dhe madje vdekjeprurës, sepse nuk mungojnë sulme
Sirianët po shesin pasaportat gjermane për t'u kthyer në atdhe Gjithnjë e më tepër sirianë që u strehuan në Gjermani duan të kthehen në vendlindje. Disa syresh shesin dokumentet gjerm
Njihuni me "Pikason e vogël" brenda kampit të refugjatëve në Serbi (VIDEO) Ai është cilësur nga mediet serbe si "Pikaso i vogël", por quhet Farhad. Fahridi është vetëm 10 vjeç nga Afganistani
Rojet bregdetare italiane shpëtojnë 10 mijë refugjatë brenda katër ditëve Rojet bregdetare italiane kanë shpëtuar më shumë se 10 mijë refugjatë brenda katër ditëve, shkruajnë sot mediet italiane
Mbyten në ujërat e Mesdheut 20 refugjatë Së paku 20 emigrantë, disa prej tyre edhe fëmijë, janë mbytur pasi kanë rënë në detin afër bregut të Libisë. Anija e