999 rezultate për

refugjate

Situata në Siri, Maqedonia i druhet valës së refugjatëve Ngjarjet në Siri pritet që të sjellin krizë të re emigrantësh edhe në Maqedoni, ka deklaruar ministrja e mbrojtjes Radmi
Gjykata e lartë në BE lehtëson bashkimin familjar për refugjatët e mitur Gjykata Evropiane e Drejtësisë vendosi që të miturit kanë të drejtë për bashkim familjar, edhe kur mbushin 18 vjeç gjatë
Të braktisur në vend të huaj, refugjatët e vegjël shqiptarë në Gjermani Varfëria, mungesa e perspektivës, gjakmarrja apo dhuna në familje shtyjnë edhe të mitur nga Shqipëria të vijnë për të kë
Gjermani, pritet ashpërsimi i masave për azilkërkuesit Ministri i ri i Brendshëm i Gjermanisë Horst Seehofer do të ndërmarrë masa për të përshpejtuar procedurat për azilin dhe
Plas pederastia në mes të Athinës, pleqtë grek shfryjnë epshet me djemtë nga Siria (VIDEO) Televisioni rus Russia Today ka bërë publik një realitet të dhimbshëm nga kriza e refugjatëve sirianë në Greqi. "Drog
Komiteti i Helsinkit kërkon trajtim më të mirë të refugjatëve dhe migrantëve në Maqedoni Në kuadër të projektit “Help on the Route”, Komiteti i Helsinkit për të drejtat e njeriut, në Maqedoni, i ka përgatitur
Policia e Maqedonisë parandalon trafikimin e 20 refugjatëve Në dy raste të veçanta, policia e Maqedonisë ka parandaluar tentativën për trafikimin e gjithsej 20 refugjatëve nëpërmje
Gjermania ndalon bashkimin familjar të emigrantëve Njëra nga temat më të kontestuara të politikës gjermane – kur duhet të marrin familjet refugjatët? Parlamenti gjerman mi
Angelina Jolie vizitë në Nato për dhunën ndaj grave Impjenjimi i saj social dhe bukuria e pamohueshme janë dy elementë të cilët shkojnë shumë së bashku. Bëhet fjalë për
Gjermania merr vendimin e rendësishëm për emigrantët Bundestagu gjerman miratoi sot një ligj që kufizon bashkimin familjar për refugjatët deri më 31 korrik. Duke nisur nga 1
SHBA-ja heq ndalesat kundër refugjatëve të 11 vendeve SHBA-ja hoqi sot ndalimin për hyrjen në territorin amerikan kundër refugjatëve të 11 vendeve, por si kundërpërgjigje ash
Hyrja e refugjatëve në SHBA do të bëhet akoma më e vështirë Masat e “reja sigurisë" ndaj programit për pranimin e refugjatëve do të ndihmojë në bllokimin e kriminelëve dhe personav
12 refugjatë sirianë vdesin nga i ftohti në Liban Sipas zyrtarëve, numri i refugjatëve sirianë që humbën jetën nga i ftohti në stuhinë e dëborës në lindje të Libanit ësht
Gjermania po qetësohet, edhe shqiptarët heqin dorë nga azili Numri i azilkërkuesve në Gjermani ka rënë ndjeshëm në vitin 2017 pas aplikimit të masave të reja nga Berlini për të peng
Refugjatët grumbullohen afër kufirit serb me këtë kërkesë Më shumë se 100 refugjatë dhe migrantë janë endur rreth kufirit serb në Sid, një ditë pasi policia serbe kishte shpërnda
Pamje tmerri, si dhunoheshin refugjatët shqiptarë nga ushtria greke (FOTO LAJM) Pas rrëzimit të sistemit Komunist, shqiptarët braktisën vendin dhe udhëtuan drejt vendeve fqinje për një jetë më të mirë
Mediat britanike japin alarmin: Kriminelët shqiptarë po hiqen si refugjatë Shumë shqiptarë kanë udhëtuar drejt Britanisë me pretendimin se janë shqiptarë nga Kosova për të fituar letrat dhe qëndr
Përqindje e lartë të miturish në kampin e refugjatëve në Lesbos Rreth 40 për qind e refugjatëve të braktisur në kampin Moria në Lesbos janë fëmijë, deklaroi sot një punonjës nga organi
Francezët: Florenci hoqi dorë nga azili, për festa do të kthehej në shtëpi Vdekjen e shqiptarit Florenc Beqiraj e komentojnë edhe mediat franceze. Por, AFP duke cituar një forum që merret me m
Trump tërhiqet nga marrëveshja globale e OKB-së për refugjatët Duket se Donald Trump ka vendosur që marrëveshja që formosi në 2016 në lidhje me refugjatët për emigrantët të bjerë pos