999 rezultate për

refugjate

"Mjerimi është i madh": Çfarë po ndodh në Greqi Në ishujt e Greqisë numri i refugjatëve po rritet. Kjo tregon sa e paplotë është politika e BE-së ndaj azilkërkuesve, th
E RËNDË// Refugjatët në Greqi i vënë flakën kampit, 2 viktima dhe 5 të plagosur Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Greqi, ku disa refugjatë i kanë vënë flakën kampit, duke shkaktuar kështu dy vi
Vritet me thikë një fëmijë në kampin e refugjatëve në Greqi Një i vdekur, një i plagosur rëndë dhe një tjetër i plagosur lehtë, janë viktima të cilët kanë mbëtur gjatë përleshjes q
TRAGJEDI/ Mbytet anija me refugjatë në Libi, mbi 150 të vdekur Një tragjedi tjetër duket se ka ndodhur në mesditë të enjten, më 25 korrik, me një mbytje të një anije jashtë Libisë pak
Angelina Jolie vizitoi një kamp refugjatësh në kufirin Kolumbi-Venezuelë Ambasadorja e OKB-së, Angelina Jolie vizitoi një kamp refugjatësh në kufiron Kolumbi-Venezuelë. Aktorja shkoi atje p
Dëshironin të kalonin në Hungari, gjenden të vdekur refugjatët në Serbi Autoritetet serbe kanë njoftuar se dy migrantë kanë vdekur dhe dy të tjerë janë në gjendje të rëndë pasi ishin fshehur n
Kisha ortodokse bojkoton Papën Papa Françesku mbërriti në Bullgari për tu takuar me komunitetin e vogël katolik të vendit. Kryeministri bullgar Bojko B
500 refugjatë mblidhen në Selanik, presin hapjen e kufirit Rreth 500 refugjatë nga vendet e Azisë dhe Afrikës janë mbledhur në kampin e Dhiavatas, pranë Selanikut në Greqi, pas la
12 mijë refugjatë sirianë do të vijnë në Shqipëri Krizës politike që ka kapluar vendin, duket se rrezikon t’i shtohet edhe një krizë refugjatësh. Sërish dëgjohen zëra për
Papa: Ky kryeministër i Ballkanit duhet të marrë çmimin Nobel Papa Françesku tha se kryeministri i Greqisë, Alexis Tspiras, e meriton që të shpërblehet me çmim Nobel për shkak të vep
Ministri italian flet për rrëmbimin e anijes në detin Mesdhe, "u prenë në besë" Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se anija është rrëmbyer nga refugjatët në brigjet e Libisë. D
BE shpëton nga kriza e refugjatëve Komisioni Evropian e ka shpallur të përfunduar krizën e emigratëve, duke ashpërsuar kritikat për lajmet e rreme dhe keqi
Ndalohen 18 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë Të paktën 18 refugjatë të paligjshëm janë ndaluar në pikën doganore të kalimit në Kapshticë. Personat e ndaluar kanë
Greqia po përdor metoda mizore, i zhvesh dhe i le refugjatët në të ftohtë (FOTO LAJM) Sapo Greqia filloi të dalë nga kriza ekonomike falë Bashkimit Evropian sërish po i rikthehet brutalitetit që ka treguar
Milot Rashica, me një dedikim përlotës pas shpartallimit të Azerjbaxhanit (FOTO LAJM) Sulmuesi i përfaqësueses, Milot Rashica, i ka dedikuar fëmijëve refugjatë gjatë luftës në vitit 1999, fitoren e djeshme
​Barcelona dhuron 6 milionë euro për refugjatët Shoqata për bamirësi e Barcelonën ka bërë të ditur sot, përmes prezantimit të raportit të ndihmave financiare, se klubi
Ushtria amerikane në alarm, hidhet në sulm për tu mbrojtur nga refugjatët Shtetet e Bashkuara të Amerikës po i dërgojnë mbi pesë mijë trupa përgjatë kufirit me Meksikën. Forcat ushtarake shte
Aksident i rëndë në Greqi, digjen 11 refugjatë brenda kamionit (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, teksa një kamion ka marrë flakë pas përplasjes me një mjet tjetër. Sipas te
Ushtarët maqedonas qëllojnë ndaj refugjatëve Ushtarë të ARM-së kanë shtënë disa herë në ajër për të parandaluar emigrantët ilegal të hynë në territorin e Maqedonisë,
14 ferma në Zvicër kërkojnë punëtorë, nxitoni ta kapni vendin e punës Një nga vendet që është në krizë për punëtorë është Zvicra, ku qeveria dhe sindikata e fermerëve kanë ndërmarrë fushata