999 rezultate për

reformes

Basha e Mediu takim me ekspertët e reformës në drejtësi Lulzim Basha, Fatmir Mediu i PR dhe disa deputetë nga Partia Demokratike janë mbledhur për ta diskutuar reformën në drej
Zbardhet biseda 3 orëshe Rama-Meta Pas takimit të djeshëm në vilën qeveritare nr 30, mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Meta ku të pranis
"Drejtësia", Manjani kërkon vendim politik Pas një aktiviteti në hipotekën e qytetit të Lezhës, ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është shprehur se tashmë disku
Rama asnjë koment për ngërçin e reformës në drejtësi Kryeministri Edi Rama nuk pranoi të prononcohej për ngërçin në reformën në drejtësi, pas përfundimit të takimit me koord
Rama do ta takojë Nishanin, çfarë do të diskutohet?! Nesër kryeministri Edi Rama do ta takojë presidentin Bujar Nishani. Paraprakisht mirret vesh se dy liderët do të flas
Rama: I lumtur që PD i hipi "trenit” të reformës në drejtësi Kryeministri Rama ka konfirmuar se reforma në drejtësi ka qënë tema e diskutimit të mbajtur me Metën, në vilën qeveritar
SHËNIM/ Çdo të ndodhë me protestat e PD-së? Kanë mjaftuar disa mesazhe të forta publike dhe disa takime të ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu dhe asaj të BE-s
Reforma në Drejtësi: Me bluzën e Ramës dhe të ca ambasadorëve apo me kostumin e Venecias?! Nga Andi BEJTJA Në fakt, nuk ka ndodhur asgjë. Komisioni I Venecias, me rekomandimet për reformën në drejtësi, thjesh
Vasili: Venecia, gjykatësi i vetëm i reformës në drejtësi Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka vlerësuar si arritjen më të rëndësishme të klasës poli
SHËNIM/ A ishte për PD-në mesazhi i fortë i ambasadorit Lu? Nëpërmjet ambasadës së tyre në Shqipëri, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë përsipër të imponojnë realizimin e r
Donald Lu: Ata që janë kundër reformës kanë frikë nga burgu Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu theksoi sonte se të pushtetshmit në Shqipëri kanë frikë se do të humbasin para
Llalla kundër reformës në drejtësi: Veprime të nxituara Në takimin konsultativ me krerët e prokurorive të rretheve, dhe ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani, Prokurori i Përgji
Wilton: Egoizmi dhe korrupsioni mund ta shkatërrojnë Shqipërinë Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka qenë shumë aktive me procesin e reformës në drejtësi. Z. Wilton, zëvendës-shefi i këtij
Rama u përgjigjet studentëve nga Durrësi: Reformës së shpejti do ja shihni hajrin Paraditen e sotme, studentët u mblodhën së bashku ku dhe protestuan, e ndërsa një përgjigje kanë marë pasdite nga Rama t
Hakohet faqja e MAS: Protestoni kundër reformës në arsimin e lartë Ministria e Arsimit bën thirrje nga faqja e saj zyrtare në internet për të protestuar kundër reformës në arsimin e lartë
Rama: Hapja e negociatave me BE vetëm me reformën në drejtësi! Pas publikimit të progres/raportit të KE-së, kryeministri Rama tha në një deklaratë për mediat se mbyllja pa humbur kohë
Zaganjori: Garantim pavarësisë së gjyqësorit Delegacioni i Komisionit të Venecias është takuar edhe me kreun e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Në fokus kanë që
Reforma në drejtësi, Nishani: Mungesë bashkëpunimi me Presidentin Me anë të një letre të detajuar dërguar Komisionit të Posaçëm të Reformës në Drejtësi, presidenti Nishani kërkon përfshi
Dilemat e reformës zgjedhore në Maqedoni dhe interesi i shqiptarëve Nga Adri Nurellari - Një ndër temat më të nxehta dhe të diskutuara në Maqedoni sot është reforma zgjedhore që pritet t’
Rama: Në vjeshtë miratojmë reformën në drejtësi Brënda vjeshtës do të miratohet reforma në drejtësi në Kuvend. Kështu deklaroi sot kryeministri Rama në Asamblenë Kombët