E FUNDIT/ Plagoset me pistoletë silenciator një person pranë piramidës
999 rezultate për

reformes

SHËNIM/ U kthye vetë apo me porosi të amerikanëve? Ndërkohë që në vend po del në pah një çarje e thellë mes socialistëve dhe demokratëve për sa i përket miratimit të shtat
Xhafaj tallet me Metën: Më vjen keq që iu prish vizita Mesa duket, konsensusi i arritur natën e 21 Korrikut për Reformën në Drejtësi duket se është në buzë të greminës dhe shk
Meta flet prerë: Parlamenti do të mblidhet së shpejti për 7 ligjet e reformës Kryeparlamentari Ilir Meta ka folur për zbatimin e reformës në drejtësi. Ai është shprehur se ka siguruar komisionerin H
Rama: PD u dorëzua përballë presionit popullor e ndërkombëtar Pas takimit me Presidentin e BERZHIT, kryeministri Rama ka shkruar në Facebook se Reforma e Drejtësisë do të sjellë edhe
Nishani dekreton ndryshimet në Kushtetutë Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar këtë të martë, ndryshimet Kushtetuese në kuadër të reformës në drejtësi. Dekret
Basha nis letër mirënjohjeje Komisionit të Venecias Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me anë të një letre falenderimi kreut të Komisionit të Venecias, lidhur me mbës
Pushim prej reformës apo prej ditëlindjes së djalit të Ramës? Nuk kishte si të ndodhte ndryshe ku kryeministri Rama të merrte urime të shumta për ditëlindjen e djalit të tij, Zaho, i
Romana Vlahutin: Unë përfaqësoj interesat e BE Romana Vlahutin, ambasadorja e BE në Tiranë, u vu në qendër të akuzave të disa deputetëve të opozitës, se ishte bërë pal
Cutillo letër Bashës: Vlerësime për miratimin e reformës në drejtësi Ambasadori i Italisë, Alberto Cutilloc, i ka dërguar një letër Kryetarirt të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mira
DASH përshëndet miratimin e reformës: Sukses që i përket shqiptarëve Edhe Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas miratimit të reformës në drejtësi. DASH e konsideron kalimin e re
Fatmir Mediu rrëzohet para votimit të reformës (VIDEO) Kryetari i PR­-së Fatmir Mediu teksa po nxitonte për tu futur brenda selisë së PD gjatë ditës së djeshme i ndodhi një e
Momente emocioni/ SHBA dhe BE puthen pas miratimit të reformës në drejtësi Reforma në drejtësi u miratua më në fund dhe kjo u shoqërua me gëzim, përqafime dhe puthje. Në foto duken ambasadorët
Kuvendi mblidhet “ditën e festës” për seancën e fundit plenare Parlamenti do të zhvillojë në datën 25 korrik seancën e fundit plenare për këtë sesion parlamentar, para se ligjvënësit
Kukan: Zbatimi i reformës hap rrugën për në BE Edhe Eurodeputeti i Parlamentit Europian, ka përshëndetur miratimin e Reformës në Drejtësi në Shqipëri, ku përmes një po
Votimi i reformës/ Majko: Pa SHBA-BE ishim larg Ish-kryeministri dhe deputeti i PS, Pandeli Majko, ka dhënë vlerësimin e tij përmes një postimi në Facebook për votimin
OSBE: Përgëzime për arritjen thelbësore, reforma të jetë e vërtetë Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka mirëpritur miratimin nga Kuvendi të paketës së ndryshimeve kushtetuese, që synon refor
Basha: Miratimi i reformës me konsensus, ogur i mirë për Shqipërinë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë përshëndetjen e fundit pas miratimit me konsensus të plotë të refor
Ambasadori Lu përshëndet miratimin e reformës Ambasadori i SHBA Donald Lu, ka përshëndetur miratimin e reformës për drejtësi në Parlament. “Miratimi i reformës në
Bylykbashi: Me këtë reformë do iu japim shqiptarëve një drejtësi pa korrupsion Edhe deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, mbajti fjalim në seancën solemnë. Ai tha se reforma në drejtësi që pritet të vot
Nis seanca e shumëpritur për votimin e reformës në drejtësi Ka nisur në Kuvendin e Shqipërisë seanca e shumëpritur për votimin e reformës në drejtësi. Të pranishëm ndodhen 140 d