999 rezultate për

reformes

Negociatat/ Fleckenstein: Kur të nis zbatimi i Reformës në Drejtësi Eurodeputeti Knut Fleckenstein ka përcjellë një urim pas rekomandimit të negociatave Shqipëri-KE. Ai ka uruar Shqipë
PROPOZIMI/ KE të kushtëzojë integrimin me zbatimin e Reformës në Drejtësi Komisioneri Johannes Hahn, pak minuta më parë ka bërë publik progres-raportin për Shqipërinë, ku ashtu siç ishte paralaj
OSBE apel qeverisë: Bëni reformën zgjedhore, s'ka më kohë për të humbur! Prezenca e OSBE-së në Shqipëri bëri thirrje sot për fillimin dhe përmbylljen në kohë të reformës zgjedhore. Duke folur n
SHBA dhe BE për Vetting-un: Respektojmë autoritetin e Kushtetueses SHBA dhe BE kane reaguar në lidhje me vendimin e sotëm te Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit te Vetting¬ut, që
Bindet Basha: Do të votojmë ligjet e Reformës në Drejtësi Lideri demokrat Lulzim Basha është duke dhënë aktualisht një konferencë për shtyp, duke konfirmuar se Grupi Parlamentar
PS çon në Kuvend 7 ligjet e Reformës në Drejtësi Kreu i Komisionit të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, ka deklaruar se në seancën e së enjtes në Kuvend do të miratoh
Gjosha: Konkretizimi i reformës kërkon vazhdimin e dialogut politik (FOTO LAJM) Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, gjatë vizitës dy ditore në Bruksel zhvilloi disa takime në Parlamentin E
Ja sa është kostoja e paketës së Reformës në Drejtësi Për financimin e plotë të paketës së Reformës në Drejtësi, qeveria do të japë 1.8 miliard lekë. Kjo gjë është konfirmuar
PS, në fundjavë mblidhet Asambleja Kombëtare Gjatë mbledhjes së zhvilluar paraditen e sotme, grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka vendosur që të shtunën e ardhs
Vasili: Mirëkuptimi është vlerë e shtuar në soliditetin e reformës Petrit Vasili ka deklaruar sot se debati për reformën nuk duhet ti ndajë, por ti bashkojë. Kreu i grupit parlamentar të
Francë/ Protesta dhe greva kundër reformës së punës Franca është përfshirë nga protestat masive, shpeshherë edhe të dhunshme si pasojë e reformës së punës, e cila kundërsht
Bashkim Fino jep dorëheqje nga Komisioni i Reformës Zgjedhore, ja pse Bashkim Fino është larguar nga Komisioni i Reformës Zgjedhore. Lajmi u bë i ditur ditën e sotme dhe mësohet se në vend t
Hahn: Qëllimi i reformës është për shqiptarët e jo për BE-në Sot në Bruksel është mbajtur takimi i tetë i Këshillit të Stabilizim-Asociimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Kryeministri Ed
“Si e mposhti Eduard Selami brenda PD-së Sali Berishën për reformën” Avokati Spartak Ngjela , në një status të tijin për reformën në drejtësi, shkruan se ish-kryeministri Berisha e humbi be
Ngjela: Basha kërkon qeveri teknike? Është një vobektësi mendore Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela deklaroi dje përmes një statusi në “Facebook” se: “Frika e të korru
"Berisha dhe Meta bllokuan për 8 vjet miratimin e reformës në Drejtësi" Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Spartak Ngjela shprehte se, gjatë qeverisë “Berisha” miratimi i një reforme në drejt
Vlahutin: Çudi si gjyqtarët në Shqipëri janë njerëzit më të pasur Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Romana Vlahutin në një intervistë për një radion gjermane “Deutschlandfunk”,
"Venezuela, kërkesë për ekstradimin e vëllait të Fatmir Xhafajt" PD ka hedhur sot akuza mbi kreun e qeverisë, se një nga arsyet madhore pse e donte deputetin Fatmir Xhafa në krye të Ref
Batuta e Ramës për datën e miratimit të reformës: Unë them 21 korrik, por Berisha dhe Meta.. Kryeministri i vendit, Edi Rama nuk e ka mbyllur fjalën e tij për reformën në drejtësi pa batuta. Teksa ka folur për
SHBA-BE kërkojnë seancë për 7 ligjet, reagon Rama ndaj PD: Ja e vërteta Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar në Facebook pas deklaratës së Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, k