999 rezultate për

reformes

"Këmbana" e ambasadës amerikane: Administrata Trump nuk mbështet bojkotin e PD-së Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklarojnë se asnjë prej çështjeve të mprehta të aktualitetit politik në vend nuk duhet
Votimi për ministër i Brendshëm, Xhafaj: Ligjet e Reformës në Drejtësi gati për në Kuvend Edhe pse vetëm pak orë e ndajnë nga votimi në parlament në pozicionin Ministër i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka vendosur të
Eurodeputeti sulmon opozitën: Rikthehuni në Kuvend ose s’ka BE Eurodeputeti Eduard Kukan ka folur mbi situatën politike në Shqipëri ku i ka bërë thirrje opozitës të rikthehet në Kuven
Dorëzohet në Kuvend peticioni për Vetting-un, 32 mijë firma në 11 qytete Peticioni i qeverisë civile ditën e sotme është dorëzuar në Parlament ku rreth 32 mijë qytetarë e kanë firmosur gjatë 5
Misioni i KiE, në Tiranë për votimin elektronik Bashkëraportuesit e Këshillit të Evropës, Andrej Hunko dhe Joseph O’Reilly kanë nisur misionin faktmbledhës në Tiranë në
Fleckenstein vizitë zyrtare në Tiranë Pas miratimit të rezolutës për Shqipërinë, raportuesi Knut Fleckenstein nis mbrëmjen e kësaj të hëne vizitën treditore n
Paraliza e reformave rrezikon të ardhmen e Ballkanit në BE! E ardhmja e proceseve reformuese në ekonomitë e Evropës Juglindore "në dritën" e dilema aktuale nëse duhen bërë duke pa
Vlahutin për ONM: Hapi i parë i Reformës në Drejtësi, kundërshti nga ato që kanë interesa personale Ditën e sotmegjatë prezantimit të sondazhit “Besimi në qeverisje 2016”, ka folur mbi Reformën në Drejtësi dhe besimin në
Përplasja me Llallën, reagon ambasada e SHBA, Lu: Asgjë nuk do t’na pengojë.. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar pas përplasjeve të forta të ndodhura mes kryeprokurori
Përplasja Llalla-Lu arrin në SHBA, Washington Post: Opozita dhe prokurorët kundër Reformës në Drejtësi Që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka bërë bujë të madhe konfrontimi mes ambasadorit Lu dhe Kryeprokurorit Llalla. D
Lu e akuzoi se është kundër reformës në Drejtësi, Llalla paralajmëron përgjigje para medias Pas deklaratave të forta të ambasadorit Donald Lu ku akuzon në mënyrë të drejtëërdrejtë prokurorin Adriatik Llalla, duke
Donald Lu sulmon ashpër Llallën: Ke qenë kundër Reformës në Drejtësi, ja faktet Donald Lu, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka sulmuar në mënyrë të drejtëpërdrejtë prokurorin e Përgjith
Meta: Të vendosur në implementimin e Reformës në Drejtësi përmes Vetting-ut Në vijim të vizitës së tij në Washington DC, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, u prit në takim nga Kongresme
Xhafa: Vettingu është zemra e reformës, dështim i kulisave që s’duan reformën Vendimin e sotëm të Kushtetueses, e cila rrëzoi PD-në për bllokimin e ligjit të Vettingut, deputeti Fatmir Xhafaj e ka c
Nard Ndoka krijon polin e tretë të politikës. Ja përbërja Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka njoftuar se bashkë me krerët e tre partive të tjera opozitare si LZHK, PAA,
Desir: Zbatimi i Reformës në Drejtësi, domosdoshmëri për integrimin e Shqipërisë Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, priti në një takim Sekretarin e Shtetit për Çështjet Europiane të Francë
Rama hakmerret ndaj Kokëdhimës, shkarkohet si sekretar i reformës strukturore Kryesia e PS-së është mbledhur sot dhe ka marrë vendim që të shkarkojë ish-deputetin Koço Kokëdhima nga posti i sekretar
Qeveria zvicerane vijon mbështetjen për konsolidimin e Reformës Territoriale e Administrative Qeveria zvicerane ka dhënë 500.000 USD për të vijuar konsolidimin e reformës territoriale dhe administrative në Shqipëri
Gjosha: Zbatimi i Reformës në Drejtësi, jo vetëm kusht për negociatat Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, priti sot në një takim z. Michael Linhart, Sekretar i Përgjithshëm në Mi
Pas Vettingut, dyfishohen pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve Pas Vettingut pritet që pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve të dyfishohen. Ministri i Financave Arben Ahmetaj, gjatë