999 rezultate për

reformes

Basha tregon kush do përzgjedhë kandidatët për deputetë në PD Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pas një takimi me me përfaqësues të Partisë Konservatore britanike, deklaroi se PD ka mi
Reforma Zgjedhore, Rama thirrje opozitës: Jemi të gatshëm për dialog Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur mëngjesin e sotëm në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Rama ka
Greqia ngrihet në grevë kundër reformës në transportin publik Parlamenti grek do të votojë sot në mesnatë një ligj mbi transportin ku parashikohen regulla të reja për grevat dhe për
Meta merr frenat në dorë, i përgjigjet Ramës për akuzat ndaj LSI Presidenti Meta i ftuar në “5 pyetje me Babaramo” ka reaguar ndër të tjera edhe për deklaratat e kryeministrit Rama që t
Tym e përplasje në Kuvend, reagon ashpër Rama (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me protestën e opozitës dhe incidentin e ndodhur brenda sall
LSI thirrje ambasadorëve: Lu e Vlahutin çfarë po prisni? Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka hedhur akuza të rënda ndaj qeverisë
"Tahirit i dhanë një mesazh tipik të mafias" Kërkesa e Prokurorisë për kufizimin e lirisë të Saimir Tahirit pas përgjimeve të dala nga autoritetet italiane mbërriti
Apostolova takon LDK-në e AAK-në Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, takon sot shefat e grupeve dhe komisioneve parlamen
Balla i përgjigjes Bashës për kushtet e reformës zgjedhore Pak pasi Basha deklaroi se PD-ja kishte 3 kushte për reformën zgjedhore, ka reaguar edhe PS-ja. Ka qenë pikërisht Tau
“Zgjidhja” del kundër Bashës për zhbërjen e reformës territoriale Pas deklaratave të bëra nga kreu i opozitës Lulzim Basha se do të zhbëjë reformën Territoriale, ka ardhur dhe reagimi i
Presidenti polak vendos veton ndaj reformës në drejtësi Presidenti polak, Andrzej Duda, vendosi sot veton ndaj Ligjit për Gjykatën e Lartë dhe Këshillin Kombëtar të Magjistratu
Ankimohen në Kushtetuese 3 ligje të Reformës në Drejtësi Të enjten më 1 qershor, Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë, depozituan një padi në Gjy
Komisioni për Reformën Zgjedhore mblidhet sot një orë para seancës së parlamentare Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të zhvillojë mbledhje diten e sotme, në orën 17.00, ne ambientet e Sallës
Basha takim 90 minuta me kongresmenët amerikanë Kryetari i Partisë Demoktratike Lulzim Basha ditën e sotme ka takuar per 90 minuta kongresmenët amerikanë qe kane ardhur
Thirrjet e Bashës për protesta, reagon PS: Mos bëj si qingj i pafajshëm Partia Socialiste ka reaguar mbi thirrjet e kryetarit të PD, Lulzim Basha për protesta e mosbindje civile ditën e hënë.
Ngjela: Ja si po mundohen t’i shpëtojnë reformës antikorrupsion Berisha dhe Basha Me anë të një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, avokati Spartak Ngjela ka sulmuar ish-kryeministrin Sali Berisha
Sot në Kuvend kërkohen 84 vota për ligjet e Reformës në Drejtësi Në seancën e sotme në Kuvend do të diskutohen 7 nga 27 projektligjet e paketës që rregullojnë funksionimin e institucion
SHBA përgënjeshtron Bashën: Nuk e mbështesim protestën e PD-së Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë përgënjeshtruar pretendimet e Bashës se qeveria e Donald Trump mbështet protestën
"Këmbana" e ambasadës amerikane: Administrata Trump nuk mbështet bojkotin e PD-së Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklarojnë se asnjë prej çështjeve të mprehta të aktualitetit politik në vend nuk duhet
Votimi për ministër i Brendshëm, Xhafaj: Ligjet e Reformës në Drejtësi gati për në Kuvend Edhe pse vetëm pak orë e ndajnë nga votimi në parlament në pozicionin Ministër i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka vendosur të