999 rezultate për

reformes

OSBE shpreh gatishmërinë për të ndërmjetësuar dialogun politik në Shqipëri Sekretari i Përgjithshëm i OSBE Thomas Greminger, gjatë vizitës së sotme në Tiranë ka mbajtur një qëndrim tjetër nga ai
I kërkojnë dorëheqjen, reagon Gjiknuri e habit me përgjigjen Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka komentuar kërkesën e opozitës për të dhënë dorëhe
Zbulohet kush do t'a drejtojë grupin e punës nga PD-së Opozita ka vendosur që grupi i punës për Reformën Zgjedhore të drejtohet në nivel politik nga Sekretari i Përgjithshëm i
Çfarë u diskutua në takimin kokë më kokë mes Lulzim Bashës dhe Kryemadhit në selinë blu Një ditë pas rikthimit në tryezën e Reformës Zgjedhore të organizuar nga OSBE, kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka prit
U larguan me debate, rikthehen në tryezën e Reformës Zgjedhore Hajdari dhe Ralf Gjoni Rudina Hajdari, Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Halil Jakimi janë kthyer në tryezën e organizuar nga OSBE-ja për reformën zg
Dështon "fejesa" PS-PD, opozita braktis tryezën e Reformës Zgjedhore (VIDEO) Ditën e sotme po mbahet mbledhja e organizuar nga OSBE për Reformën Zgjedhore. Fillimisht, një debat mes Gjiknurit dh
Tryeza e Reformës Zgjedhore, PD merr vendimin Partia Demokratike së bashku me opozitën e bashkuar kanë vendosur të marrin pjesë në tryezën e thirrur nga OSBE lidhur m
Grevë në Paris, mbyllen metrotë: Francezët kundër reformës së pensioneve Kryeqyteti i Francës, Parisi, u bllokua pothuajse tërësisht të premten pasi shumica e punonjësve të transportit nisën gr
Ambasada e SHBA-së në Tiranë informon qytetarët në lidhje me funksionimin e reformës në drejtësi (VIDEO) Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka përcjellë këtë të hënë një publikim në lidhje me reformën në drejtësi, për të gjithë ata
Duma në 3 vjetorin e Reformës në Drejtësi: Nëse do funksiononte do të kishim zyrtarë të lartë në burg Ish-deputetja demokrate, Grida Duma e ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora komenton 3 vjetorin e Reformës në Drejtësi.
Inagurohet godina ku do mblidhet "qeveria" e gjyqësorit Në tre vjetorin e votës për ndryshimet kushtetuese që i hapën rrugën reformës në drejtësi, është inauguruar përmes një c
Reforma në drejtësi, Kryemadhi: Pas 3 vitesh nuk është realizuar akoma ajo që miratuam me 140 vota Ndërkohë që sot shënohet tre vjet nga votimi i ndryshimeve kushtetuese për Reformën në Drejtësi, kryetarja e LSI-së, Mon
Ambasada amerikane publikon videon e reformës në drejtësi, çfarë po ndodh (VIDEO) Ambasada amerikane sot kujton 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi në Shqipëeri. Nëpërmjet një video të publik
Miratohen 2 ligjet e reformës në drejtësi, "opozita e re" pro Pas dy vitesh pritje janë miratuar dy ligjet e reformës në drejtësi, pasi opozita e re bashkoi votat me PS-në për të bër
Reforma në Drejtësi, ndërkombëtarët japin porosinë e fundit Reforma në drejtësi vijon të jetë epiqendër e zhvillimeve kryesore politike në vend. Së fundmi, ministrja e Drejtësisë E
U bllokuan 2 vjet, kur votohen dy ligjet që finalizojnë Reformën në Drejtësi Ditën e enjte, Kuvendi i Shqipërisë pritet që të votojë dy ligjet e mbartura të reformës në drejtësi. Bëhet fjalë për li
Meta: Nuk kam frikë as Spaçin, problemi i vetëm është Ramaforma Mëngjesin e sotëm Ilir Meta, ka treguar se ndërsa udhëton për Tropojë është njohur me shtypin e ditës. Meta është nd
Deklarata e Felaj, reagon Presidenca: Eshtë një minë me sahat për "fitoren" përfundimtare të Reformës në Drejtësi Presidenti i Republikës, Ilir Meta i përgjigjet deklaratave të kryetares së komisionit të Ligjeve, Ermonela Felaj. “M
Delegacioni i BE porosit politikanët shqiptarë: Kushtojini vëmendje reformës në drejtësi “Reforma e drejtësisë dhe procesi i integrimit të Shqipërisë në BE duhet të jenë një prioritet për çdo politikan shqipta
"Hajdeni të ulemi", Rama "josh" opozitën pas apelit të BE-së Ditën e sotme përfaqësuesit e BE bënë apel që palët politike në Shqipëri të ulen dhe të dialogojnë për të mirë të vendit