999 rezultate për

reformes

Meta i përgjigjet Ramës: Kush prek votën do t'i pritet dora bashkë me thonjtë Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se "presidenti është i shqetësuar nga reforma n
Pak para zgjedhjeve, PS propozon korrigjimin e Reformës në Drejtësi Teksa na ndajnë më pak se dy muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, Partia Socialiste ka propozuar korrigjimin e reformës në d
Ditë e rëndësishme! BE-ja mblidhet nesër për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ditën e nesërme, Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të mblidhen për të diskutuar rreth hapj
Opozita parlamentare e përçarë? Flet Rudina Hajdari Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar sot se opozita parlamentare nuk është e përçarë sa i takon reformës zgjedhore dhe
Votimi final i PE, 15 kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria Parlamenti Europian ka shpallur mbrëmjen e djeshme rezultatet e votimeve në tërësi për vendimet e tij, ku bën pjesë dhe
Nga miratimi i Reformës Zgjedhore tek zbatimi i asaj në Drejtësi, KE sqaron ç’duhet të përmbushë Shqipëria Komisioni Evropian ka bërë një sqarim mbi debatin për numrin e kushteve para mbajtjes së konferencës së parë ndërqeverit
Artan Hoxha: Vettingu i "Reformës" është kallashnikovi Gazetari Artan Hoxha ishte i ftuar në studion e emisionit “Opinion” deklaroi se ngjarjet e fundit kriminale që po ndodhi
Maliqi tregon "skenarët" e Reformës Zgjedhore: Vendi ka 2 rrugëzgjidhje, por Rama do ngërç politik Deputeti i Kuvendit Lefter Maliqi ka bërë thirrje që marrëveshja e arritur mes palëve në Këshillin Politik për Reformën
Prapaskenat e Reformës Zgjedhore: Gjiknuri tregon çfarë iu dha Kim për të ngrënë në rezidencë Në "Zonë e Lirë" bashkëkryetari i Komisionit për Zgjedhoren, Damian Gjiknuri, zbuloi se çfarë konsumuan ato 9 orë, në re
Pasi i mori drejtimin e grupit, Murrizi kërkon vendin e Hajdarit në Komisionin e Reformës? Pas shkarkimit nga kreu i grupit parlamentar opozitar Rudina Hajdarin, deputeti Myslym Murrizi kërkon dhe zëvendësimin e
Dokumenti i amerikanëve, pse dështuan negociatat në tryezën e Reformës Zgjedhore (VIDEO) As ditën e djeshme nuk u mund të arrihet një marrëveshje mes palëve në tryezën e Reformës Zgjedhore. Përdorimi i elek
Yuri Kim apel palëve: Ka ardhur koha të veproni Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka reaguar lidhur me miratimin e Reformës Zgjedhore. Kim shkruan në Twitter, se kërko
Mbyllet pa konsensus tryeza e Reformës Zgjedhore, Bylykbashi zbulon përplasjet me maxhorancën Ka përfunduar takimi i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore që po mbahet në Pallatin e Kongreseve dhe ka zgjatur për
Si rrallë herë më parë, Gramoz Ruçi shkrihet së qeshuri pranë ambasadores Kim Ditën e sotme u zhvillua një takim mes kryetarit Gramoz Ruçi dhe ambasadores amerikane Yuri Kim. Sipas Kuvendit ambas
Myslim Murrizi: Nesër, 12 deputetë do të deklarojnë votën kundër reformës zgjedhore! Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar demokrat Myslim Murrizi i ftuar në emisionin Arena, në RTV ORA, tha se nesër 12 d
Tryeza e reformës zgjedhore, çfarë do të diskutohet sot Ditën e sotme do të mblidhet sërish Këshilli Politik në tryezën e Reformës Zgjedhore pas një ndërprerje dyjavore. Mbl
Soreca për rikthimin e PD-së në tryezën e Reformës: Përmbush kushtin e vendosur nga BE Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Partisë Demokratike për tu kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhor
Zbardhet takimi i Bashës me ekspertët e Reformës Zgjedhore, cili është prioriteti kryesor i PD-së Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot në orën 11.30 mesditë ekspertët demokratë të Reformës Zgjedhor
Gjiknuri ''i shtrin dorën'' Vasilit dhe Bylykbashit: Ju ftoj të ulemi në tryezë Bashkë kryetari i Reformës Zgjedhore dhe përfaqësuesi i PS, Damian Gjiknuri, i ka nisur sot kërkesë opozitës jashtëparla
Bojkotimi i takimit të Reformës Zgjedhore, Hajdari- Bashës: Mbaj të paktën vetëm 1 premtim ndaj Aleancës për Teatrin Përfaqësuesit e opozitës bojkotuan sot takimin për Reformën Zgjedhore pasi lajmëruan 1 ditë më parë protestë si reagim n