999 rezultate për

reforma

Reformat në media përshpejtojnë procesin e integrimit të Maqedonisë Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, duke komentuar planin e qeverisë, të njohur si Plani për
Presidenti polak nënshkruan njërën prej tri reformave gjyqësore Zyra e presidentit të Polonisë, Andrzej Duda, tha se ka nënshkruar në ligj njërën prej tri reformave në gjyqësi, të cila
Sulmohet gruaja e reformatorit të VMRO-së Sot pasdite është sulmuar gruaja e njërit prej nismëtarëve për reforma në VMRO-DMPNE, Peter Bogojeskit. Sulmi ka ndod
BE i kërkon Polonisë të pezullojë reformat gjyqësore Komisioni Evropian i bëri thirrje Polonisë të pezullojë reformat kontroverse gjyqësore, të cilat, sipas tij, “do të kenë
Zaev-Bezak: Sllovakia jep mbështetje për reformat e qeverisë së Maqedonisë Kryetari i qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot paradite u takua me ambasadorin e Republikës së Sllovaki
Zaev merr mbështetjen e Merkel-it për reformat Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në kuadër të samitit për ekonomi dhe zhvillim të Ballkanit në Trieste të Itali
Osmani në takim me Duks: Hungaria mbështetësja më aktive e reformave të Maqedonisë Në hapësirat e Sekretariatit për Çështje Evropiane, sot u zhvillua një takim mes Zëvendëskryeministrit Bujar Osmani dhe
SHBA mbështet reformat dhe aspiratat euroatlanike të Maqedonisë Zoran Zaev mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me zëvendës presidentin e SHBA-së, Mike Pence. Në njoftimin që Pens
Sela i përgjigjet Gruevskit: Sukseset tona do t'i ndjekësh nga Shutka! LR-PDSH, më në të një komunikate i është përgjigjur kryetarit të VMRO-DPMNE-së, duke i bërë të ditur lajmin se veten do
Brukseli përkrah qeverinë e Zaevit për realizimin e reformave Ekspertët për çështje të integrimeve duke komentuar kapacitete e qeverisë së Maqedonisë, për të realizuar reformat e par
LSDM akuzon VMRO-në për bllokimin e reformave Shumica parlamentare, vendimin e VMRO-DPMNE-së për të formuar 10 grupe parlamentare e ka vlerësuar si tendencë për bllok
Komisioni i Venedikut do të merret me çështjen e gjuhës shqipe Komisioni i Venedikut prej tani e tutje do të merret me çështjen e gjuhës shqipe. Kjo pasi qeveria e Maqedonisë, ka
Qeveria miratoi propozim-planin për zbatimin e reformave prioritare Qeveria e Mqedonisë ka miratuar në seancën e sotme propozim-planin 3-6-9, për zbatimin e reformave urgjente për integrim
Osmani: Së shpejti do të publikojmë planin për reformat (VIDEO) Zv/kryeministri për Çështje evropiane Bujar Osmani tha për Alsat- M se plani përmban të gjitha masat që duhet të ndërmer
Takimi Zaev-Kasami, mbështetja e reformave në qendër të bisedimeve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka pritur sot në zyrën e tij kryetarin dhe delegacionin e Lëvizjes Besa me të cilë
Sot takohen Zaev dhe Kasami, diskutohen reformat në drejtësi Sot është parashikuar që të zhvillohet një takim mes kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami dhe kryeministrit të Maqe
Zaev, Vanhoutte dhe Selmani diskutojnë për reformat në media Kryeministri Zoran Zaev është ulur në tavolinë për të diskutuar me ish-ndërmjetësuesin belg, Peter Vanhoutte, dhe kryet
Priebe filloi konsultimet për reformat, synon të përfshijë edhe partinë e Gruevskit (Video) I dërguari i posaçëm i BE-së për reformat urgjente parësore në Maqedoni, Reinhard Priebe, i ka filluar aktivitetet e tij
Gruevski-Hahn: VMRO do t'i mbështesë të gjitha reformat që janë me interes të qytetarëve Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski me anëtarët e Komitetit ekzekutiv të partisë Nikolla Todorov dhe Antonio Mill
Priebe takon Osmanin dhe Dimitrovin, diskutojnë për reformat urgjente parësore Zv. kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, do të kenë një