999 rezultate për

reforma

OSHEE: Reforma fali 200 milionë USD kamatëvonesa Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bëri me dije se nga dhjetori i vitit 2014 e deri në fund të 8 mujorit 20
Fleckenstein bën njoftimin e rëndësishëm: Kur nisin negociatat Knut Fleckenstein pas vizitës së tij në Shqipëri ka reaguar për herë të parë nëpërmjet një postimi në rrjetin social Fac
Zhbogar, porosi qeverisë: Mos përsërisni gabimet nga e kaluara! Euroambasadori Samuel Zhbogar në një intervistë të fundit për “Telma” ka folur mbi lirinë e shtetit të robëruar dhe se z
Basha mbledh në takim aleatët Kreu i PD Lulzim Basha ka thirrur aleatët në takim në orën 18.00 kete te merkure, pasi ka nisur konsultimin për reformën
Osmani: Zgjedhjet demokratike rrumbullakojnë reformat për tremujorin e pare Me zbatimin e zgjedhjeve lokale të drejta dhe demokratike do të rrumbullakohen reformat e planifikuara për 3 mujorin e p
Shullazi kërkon "shpëtim" tek Reforma në Drejtësi Vazhdojnë gjyqet për Emiljano Shullazin ndërkohë ai po mundohet të gjejë shpëtim tek reforma në Drejtësi. Kjo për sh
Reforma në BE, s’ka zgjerim deri në vitin 2019 “Era është sërish e favorshme për velat e BE-së”, thotë presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, që sheh n
Kocijançiç: Presim zgjedhje të lira, fer dhe demokratike Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç u shpreh në lidhje me zgjedhjet lokale në Maqedoni duke deklaruar se B
Urimi i parë vjen nga Thaçi Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar krijimin e Qeverisë së re e cila do të udhëhiqet nga Ramush Ha
Reforma në Akademinë e Shkencave, Fuga: Po PD, si nuk thotë një fjalë? Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave vërtet që kanë shqtësuar akademikun e shquar Artan Fuga Pasi ai ka bërë thirrje media
Rama: Të bëhet reforma në Akademinë e Shkencave ose s’do merrni asnjë qindarkë Debati i ndezur në lidhje me zgjedhjet në Akademinë e Shkencave ka bërë që kryeministri i vendit, Edi Rama të ketë një p
Nis reforma në administratë, ky është institucioni i parë në listë Ditën kur kryeministri Rama deklaroi emrat e ministrave të mandatit të dytë theksi u vu në një reformim të plotë të admi
Ngjela: Qeveria e Ramës, antiamerikane Avokati i njohur Spartak Ngjela është shprehur ashpër për qeverië “Rama 2”. Me anë të një një statusi ne rrjetet soci
Rama e refuzoi se Ministër Drejtësie, Ngjela: Qeveri antiamerikane Avokati i njohur Spartak Ngjela pak ditë më parë u përfol se do të ishte ministri i Drejtësisë të qeverisë Rama 2, pasi
Shkarkimi i Zvërlevskit, hapi i parë i reformave në drejtësi (VIDEO) Ekspertët juridik konsiderojnë se shkarkimi i Prokurorit Publik Marko Zverlevski hap rrugën e procesit te reformave në s
“Marko Zvrlevski mban peng reformat në gjyqësor” Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i k
Pas marrëveshjes me Bullgarinë, Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Athinën (FOTO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka vizituar sot Ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me Amba
Reforma në VMRO, emërohen anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv VMRO-DPMNE gjatë ditës së djeshme ka mbajtur mbledhje në të cilën ka emëruar anëtarë të rinj të Komitetit Ekzekutiv.
Pas protestave, BE nis veprim ligjor kundër reformave të drejtësisë në Poloni Bashkimi Evropian ka nisur një veprim ligjor kundër qeverisë së Polonisë rreth ligjit të ri kontrovers, i cili mund të m
Osmani: Ja 11 reformat që do realizohen para zgjedhjeve lokale Zgjedhjet e ardhshme lokale do të jenë test për vendin të cilat do të dëshmojnë nëse Maqedonia i është qas me seriozitet