999 rezultate për

reforma

Takohen Zaev e Sela, ASH mbetet në qeverinë reformatore Kryeministri dhe lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev është takuar sot me kreun e Aleancës
PDSH mbështet reformat e Qeverisë LSDM-BDI PDSH si nënshkruese e marrëveshjes së Përzhinos mbështet reformat e Qeverisë LSDM-BDI. "Menduh Thaçi dhe PDSH është n
Meta-Hahn: Lufta kundër krimit të organizuar dhe reforma në drejtësi të ecin përpara Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në takim Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësi
Sela-Garrett: Të përshpejtohet procesi i integrimit të Maqedonisë Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Maqedoni, Charles Ga
Akuzë e rëndë, Kryemadhi zbulon kush e donte të "vdekur" Tom Doshin Monika Kryemadhi mbrëmë në “Debati ne Channel One” ka folur pa dorashka për shumë çështje në të cilat është përfshirë p
Nisin "reformat" në komunën e Zhelinës, kryetari i ri ndërron bravat e dyerve Kryetari i zgjedhur i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu e ka nisur punën e tij nga bravat e dyerve të komunës. Ky gj
LSI thirrje ambasadorëve: Lu e Vlahutin çfarë po prisni? Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka hedhur akuza të rënda ndaj qeverisë
Zekiri: "Rasti i Kumanovës" vërtetoi nevojën për reforma ne gjyqësor Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri, në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka komentuar vendimin
Deputetët e opozitës braktisin Komisionin për projekt-buxhetin Pas diskutimeve në Komisionion e Ekonimisë në lidhje me projektbuxhetin e vitit të ardhshëm deputetët e opozitës kanë lë
Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga qeveria Treshja e koalicionit qeveritar, LSDM, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, do të vazhdojë të mbetet e njëjtë. Zyrtarisht
Reforma në OSHEE, testohen 600 punonjës të Tiranës Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur reformën në sektorin e burimeve njerëzore. Sikurse deklaroi dy
Yee për çështjen Tahiri: Askush nuk mund të dalë mbi ligjin... Duke folur për zhvillimet në Shqipëri, zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee tha se ligji duhet
Bullgaria dhe Greqia, të gatshme të ndihmojnë Shkupit në zbatimin e reformave Bullgaria dhe Greqia janë të gatshëm të ndihmojnë Maqedoninë për zbatimin e reformave për fillimin e negociatave për anë
Taravari do të kërkojë dorëheqjen e Selës Duke parë rezultatet e rrethit të parë të zgjedhjeve lokale të 15 tetorit, kandidati i LR-PDSH-së në Gostivar Arben Tara
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane Aleanca për Shqiptarët thotë se bashkëpunimi me Lëvizjen BESA në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale nuk cënon pjesëmarr
Aleanca për Shqiptarët mbetet pjesë e qeverisë reformatore Ditën e sotme kanë nisur të qarkullojnë lajmet mbi daljen e mundshme të Aleancës për Shqiptarët nga Qeveria e Maqedonisë
Reforma Zgjedhore miratohet në Kuvend me 116 vota pro Duket se më në fund edhe reforma zgjedhore e ka gjetur rrugën e saj. Kuvendi ka miratuar mbrëmjen e sotme Reformën Zg
Arsyeja pse reforma zgjedhore e Presidentit vlerësohet e dështuar Në fundin e 2016-s presidenti Hashim Thaçi kishte nisur takimet me partitë politike për reformën zgjedhore që tentohej t
Ahmeti takon shefen e misionit te OSBE, Soumalainen BDI është e interesuar për proces të lirë zgjedhor dhe demokratik, kështu ka deklaruar Kryetari i Bashkimit Demokratik p
OSHEE: Reforma fali 200 milionë USD kamatëvonesa Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bëri me dije se nga dhjetori i vitit 2014 e deri në fund të 8 mujorit 20