999 rezultate për

reforma

Zaev: Vendin e zv/kryeministrit për reforma do ta ruajë për ASH-në Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se vendin e zëvendëskryeministrit për reforma do ta ruajë për Aleancën për Shqiptar
PDSH cakton zv/kryeministrin për reforma, ja emri i tij? Partitë e koalicionit kanë nisur negociatat për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Siç mësohet kreu i BDI-
Rama ul kokën: Në PS ka politikanë të lidhur me krimin I ftuar në Top Story, Kryeministri Edi Rama ka rrefyer sesa kohë do të jetë në zyrë Arta Marku, kryeprokurorja e Përgjit
Grubi: Aleanca me Besë dhe VMRO kundër reformave Seanca e 22 e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë e cila në rend të ditës ka disa ligje reformuese nga raporti i Pribes
Zaev: Pres bashkëpunim me ASH-në e Selës për reformat ryeministri Zoran Zaev, pas paralajmërimit nga lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, se pas dorëzimit të ligjit
Fërçkovski tregon kritikat ndaj qeverisë për reformat në gjyqësor Ish-ministri dhe profesori universitar, Ljubomir Fërçkovski ka kritikuar Qeverinë e Maqedonisë për reformat në gjyqësor.
Basha sulmon Ramën për kryeprokurorin: Po dhunon Kushtetutën Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me zgjedhjen e kryeprokurorit të ri nga maxhoranca. Basha tha
Apostolova ka një kërkesë për autoritetet kosovare Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalija Apostolova iu ka bërë bëri thirrje autoriteteve kosovare që të zbatojnë reko
LSI shpërthen në akuza ndaj partnerëve ndërkombëtarë, i krahason me pushtuesit Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj mazhorancës dhe procesit të saj për largimin e
RAMA: Pa BE nuk bëjmë dot reforma Edicioni i 18-të i Samitit të Politikave për Ballkanin Perëndimor nën titullin: Ballkani Perëndimor në një udhëkryq: Sfi
Zhbogar jep një mesazh për qeverinë nga Kumanova Procesi i reformave në Maqedoni vazhdon. Atë që ne si Bashkimi Evropian duam ta shohim është të ekzistojë përkushtim jo
Vërejtjet e BE-së do të përfshihen në planin për reforma të qeverisë Qeveria mundohet që sa më shumë vërejtjet nga Brukseli t’i inkorporojë në planin për reformat vendore, kështu thekson Da
Takimi Ahmeti-Hahn, ja çfarë u bisedua Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti mbajti sot në Shkup një takim me eurokomisarin për Zgjerim të B
Han me synim të qartë për përmirësimin e reformave "Maqedonia është prej shteteve të para të cilat duhej të fitonin anëtarësim, por për shkak të moszbatimit të reformave d
Deklarata e fortë: Brenda marsit të 2018-ës, Rama, Basha e Berisha “eliminohen” Avokati Spartak Ngjela është shprehur se reforma në drejtësi është formuluar që do shpërbëjë përfundimisht janobinizmin
Hahn, javën e ardhshme në Shkup për të kontrolluar zbatimin e reformave Eurokomisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, Johannes Hahn javën e ardhshme vjen në Shkup për të parë nga afër rea
Kjo është deklarata pas takimit Kosovë-BE Këshilli i Stabilizim-Asociimit (Këshilli i SA-së) midis Bashkimit Evropian dhe Kosovës mbajti takimin e tij të dytë më
Bregu nxjerr "sekretet” e PD: Nëse një ditë zbardhen ato presione… Ish-ministrja Majlinda Bregu me anë të një postimi në Facebook ka zbuluar detaje nga koha e negociatave dhe angazhimit t
Tahiri përmbush obligimet ndaj agjendës së reformave evropiane Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka proceduar në qeveri dy pika me të cilat kjo ministri përmbush të gjitha obligim
Civil: Gruevski ka vendosur të jep dorëheqje Jozyrtarisht mësohet se Nikolla Gruevski po mendon të jep dorëheqje nga posti kryetar i VMRO-DPMNE-së, shkruan CivilMedi