999 rezultate për

reforma

Shpërthen dhuna në Francë, shkak reformat e Macron (VIDEO) Gjatë ditës së sotme kanë protestuar mijëra shërbyes civilë francez, vozitës të trenit ajror dhe shërbyes të shkollës dh
Çfarë mund t’i ndalë reformat në Arabinë Saudite? Përgjigja e Princit i shastisi të gjithë Princi i Kurorës saudite, Muhamed bin Selman, dha një intervistë për rrjetin CBS gjatë një vizite në SHBA. 32-vjeçari
IDM dhe PNUD prezantojnë gjetjet e sondazhit “Besimi në Qeverisje 2017" Zëvendëskryeministrja Mesi: “Reforma në Shërbimet Administrative ka krijuar një kulturë të re pune dhe po shëron sëmundj
LSDM: U dëshmua se Gruevski dëshiron të bllokojë reformat Zhvillimet në Kuvend kanë konfirmuar se pikërisht Nikolla Gruevski qëndron pas bllokimit të punës së parlamentit dhe pas
Pas takimit me Ahmetin, Mickoski takon Zaevin Kryeministri Zoran Zaev sot do të takohet me kreun e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski. Takimi do të zhvillohet në am
A mori garanci Ahmeti nga Mickoski për reformat në vend? Dy orë ka zgjatur takimi i parë publik mes kreut të VMRO-DPMNE-së dhe atij të BDI-së, Hristjan Mickoskit dhe Ali Ahmetit
A do t'i përkrah Mickoski reformat në vend Takimi i parë publik mes kreut të VMRO-DPMNE-së dhe atij të BDI-së, ka zgjatur dy orë. Ahmeti u shpreh se temë bisede ka
Reforma e Haradinajt bëri punë, familjet e zyrtarëve pajisen me pasaporta diplomatike Qeveria e Kosovës më 20 shkurt ka marrë vendim që familja e kryeministrit Ramush Haradinaj, ajo e kryeparlamentarit Kadr
Reforma e pensioneve ngre në grevë pedagogët e Oxford Një protestë historike është cilësuar ajo e pedagogëve të 64 universiteteve britanike, të cilët në kundërshtim me reform
Rama sulmon ashpër UT: Jeni bishti i fundit i kavallit! I ftuar në Senatin e Universitetit të Tiranës, kryeministri Edi Rama ka folur për përplasjen që ka ndodhur mes qeverisë
Reformat gjyqësore, kjo është shqiptarja që do të këshillojë Zaev Profesoreshat e të drejtës penale Besa Arifi dhe Gordana Lazhetiq do të këshillojnë kryeministrin Zaev në trupin e ri kë
Nga 7 shkurti, nis reforma e thellë në drejtësinë e kosovës Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues anëtarët e Komitetit Drejtues për Rishikimin Fun
Reforma Zgjedhore, Rama thirrje opozitës: Jemi të gatshëm për dialog Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur mëngjesin e sotëm në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Rama ka
Reforma arsimore nën thundrën e të paaftëve Nga Dr.Albano ZHAPAJ Përditë dëgjojmë nga qeveritarë e politikanë të flitet shumë për nevojën e vazhdueshme të
Aliu: Reforma pati sukses në Vetëvendosje Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se dalja në zgjedhjet për kryetar të kësaj lëvizje është më e ma
Meta merr frenat në dorë, i përgjigjet Ramës për akuzat ndaj LSI Presidenti Meta i ftuar në “5 pyetje me Babaramo” ka reaguar ndër të tjera edhe për deklaratat e kryeministrit Rama që t
Ish-ministri ngjall panik: Do të arrestohen 10 deputetë Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar gjendjen aktuale të politikës në Shqipëri. I ftuar në emisionin në News
Qytetari sulmon hapur Ramën: Një vrimë në ujë ke bërë, asgjë tjetër! Kryeministri Edi Rama sot mori pjesë në Asamblenë e PS-së ku u diskutua mbi arritjet e qeverisë në 100 ditët e para.
Studentët së shpejti në protesta Përfaqësues të organizatës studentore “Reforma”, kanë kundërshtuar vendimin e Këshillit Drejtues të Universitetit të Pri
Bujar Osmanit i mbeten edhe tre muaj Zëvendëskryeministrit të Maqedonisë përgjegjës për çështjet evropiane, Bujar Osmani, i kanë mbetur edhe tre muaj në disp