999 rezultate për

reforma

REFORMA/ Idrizi: Po sorollatemi për çështje që jemi dakord Gjatë mbledhjes së komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpët
REFORMA ZGJEDHORE/ LSI, kundër Ramës: Të votohet me lista të hapura Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes nënkryetarit të saj, Petrit Vasili, ka dalë kundër kryeministrit Rama referuar z
Uashington, Kongresi i ri bën betimin Kongresi i 115 i SHBA-ve bëri të martën betimin në Uashington. Republikani Paul Ryan u zgjodh pa vështirësi kryetar i Dh
Betohet Kongresi i ri amerikan (VIDEO) Kongresi i 115 i SHBA bëri të martën betimin në Uashington. Republikani Paul Ryan u zgjodh pa vështirësi kryetar i D
Mogherini: Reforma në Drejtësi, kyçe për Shqipërinë Në fillim të vitit 2017, Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, me anë të një postimi në blogun
Reforma zgjedhore/ Balla-PD: Po e bllokoni si Drejtësinë Menjëherë pas deklaratës së Oerd Bylykbashit, një kundërpërgjigje e hapur ka ardhur nga deputeti socialist Taulant Balla
VMRO-DPMNE: Viktima të reformave të LSDM-së kanë qenë gjithmonë qytetarët LSDM i humbi zgjedhjet dhe planin e vetëm të cilin e realizon është plani për jetë në iluzion, mospranimi i rezultateve
PRONAT/ Rama: Ligji i ri e shkul nga themelet sistemin e kalbur I pranishëm në përurimin e ambjenteve të reja të Agjencisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave, kryeministri Rama ësht
Milo fajëson PD e PS për integrimin Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PDS-së, Paskal Milo vuri partitë e vogla përpara dy zgjedhjeve. Për kryetarin e Par
Reforma e Thaçit për liderët politikë Reforma e iniciuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të nënkuptojë ndryshime fare të vogla në sistemin zgjedhor
Majko: Reforma në Drejtësi do të theret si gjel deti për festat Pandeli Majko ndërmjet një statusi në rrjetin social në Facebook shkruan se si kultivimi i kanabisit, lirimi i kriminelë
Veliaj: Piramidën do t’ia rikthejmë qytetit, rezultatet e PISA vlerësim për reformat në arsim Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, përshëndeti vendimin e qeverisë për kalimin në pronësi të Qendrës Ndërkomb
Hahn: Reforma në Drejtësi, kyçe për integrimin Në përfundim të vizitës se tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shoqëruar prej Ministres së Integrimit Evropi
Gjermania ultimatum Greqisë: Zbatoni reformat ose largohuni nga Eurozona Ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schaeuble, ka paralajmëruar Greqinë që të fillojë zbatimin e reformave nëse dëshi
Rama: Reforma në Drejtësi të pastrojë gjyqtarët Sipas kryeministrit Rama, Reforma në Drejtësi mbetet çelësi i suksesit për të luftuar fenomenin e korrupsionit. Ai ka në
Ahmetaj: Ky është buxheti i reformave madhore. Ja kush është flamuri ynë i betejës…(VIDEO) Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka drejtuar gishtin mbi qeverinë e kaluar. Sipas tij, qeveria e kaluar nuk mbështet
Rama: Ja sa do të rritet paga minimale në shtet Kryeministri Edi Rama ka rikujtuar edhe njëherë rritjen e pagave me 7% duke filluar nga marsi i vitit të ardhshëm. Rama
Reforma në Drejtësi/Unioni i Gjyqtarëve ka gati ankimimin e dytë në Kushtetuese Unioni i Gjyqtarëve ka gati ankimimin e dytë në Kushtetuese për një ligj të paketës së Reformës në Drejtësi. Këtë e ka b
Reforma në Drejtësi/ Meta: Të ketë bashkëpunim politik Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka përcjellë një urim nga qyteti i Shkodrës për 28 nëntorin, raporton Portali "Albeu". N
Meta: Reforma në Drejtësi, kyç për integrimin Gjatë qëndrimit të tij në Berlin, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, u prit nga Kryetari i Komisionit të Punë