999 rezultate për

reforma

Kuvendi miraton agjendën për Reforma Europiane Kuvendi i kosovës ka miratuar Agjendën për Reforma Europiane me 63 vota pro, 1 abstenim dhe asnjë votë kundër. Agjend
A ka frikë Meta nga Reforma në Drejtësi? Ja si përgjigjet ai Gjatë Konventës Zgjedhore në Tiranë, kreu i Kuvendit dhe kryetari i LSI-së deklaroi se zgjedhjet e 18-qershorit nuk janë
LSDM pritet t’i propozojë koalicion BDI-së përmes një letre Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë do të dërgojë një propozim në letër për koalicion me BDI-në. Propozimi do të dorëzo
Reforma në Drejtësi nis me shkelje të Kushtetutës? Reforma në Drejtësi ka nisur në shkelje të hapur të ligjeve që linden nga ndryshimet Kushtetuese të 21 korrikut. Institu
Reforma në Drejtësi, ja çfarë u fol në takimin e sotëm Vasili - Lu Ditën e sotme Ministri i Drejtësisë Petrit Vasila ka pritur në një takim Ambasadorin e SHBA-së në Tiranë, Donald Lu.
Rama: Vetingu nuk është as për mua dhe as për Lu Kryeministri Edi Rama ishte sot me përfituesit e skemave lehtësusese të OSHEE, ku garantoi se leximi i faturave të energ
Sulmet e VMRO-DPMNE-së kundër Bejlit, reagon Departamenti Amerikan "Departamenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e mbështet punën e ambasadorit Jess Baily", thuhet në reagimin e zëdhë
Tavo u ankua tek grekët për policinë, Bushati: E dua Vangjelin, por më shumë dua Europën dhe Amerikën Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehu nga Shkodra se koalicioni me LSI-në do të vazhdojë edhe pas 18 qershorit duke
Zoran Zaev: Presim që të formojmë Qeverinë Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Gjermanisë, Christine D. Althauser, ambasadori
Ambasada e SHBA-ve po ndjek nga afër zhvillimet për formimin e Qeverisë së re Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë se është duke i ndjekur nga afër zhvillimet e fundit në Maqedoni.
Krisja e koalicionit PS-LSI, Peleshi: S'ka kohë për lojra politike, reforma të mëdha na presin Në vrazhdën e deklaratave të fortë ndaj koalicionit PS-LSI, krisjet e të cilit erdhën pas disa deklaratave të forta nga
Reforma Zgjedhore, nuk ka dakordësi mes socialistëve dhe demokratëve Përfaqësues të zyrës së OSBE-së në Tiranë vunë përballë njëri-tjetrit anëtarë të dy forcave kryesore politike në vend pë
Reforma zgjedhore e Thaçit nuk bëhet pa opozitën Reforma zgjedhore e iniciuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në fund të vitit të kaluar, është mbështetur në gru
Veliaj për 21 janarin: Reforma në gjykata, shpresë e re Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar për ngjarjet e 21 janarit
Reforma në drejtësi/ Ligji i ri për noterët, kushtet dhe procedurat për marrjen e titullit Reforma në drejtësi pritet të reformojë edhe shërbimet si avokatia dhe shërbimin e noterisë. Mësohet se është gati d
Rama: Reforma jonë në arsim është gjëja më e drejtë, rezultatet duan kohë Kryeministri Rama, në takimin me nxënësit e ekselencës, të vlerësuar nga barometri global i arsimit, PISA 2015, ka dekla
REFORMA/ Idrizi: Po sorollatemi për çështje që jemi dakord Gjatë mbledhjes së komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpët
REFORMA ZGJEDHORE/ LSI, kundër Ramës: Të votohet me lista të hapura Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes nënkryetarit të saj, Petrit Vasili, ka dalë kundër kryeministrit Rama referuar z
Uashington, Kongresi i ri bën betimin Kongresi i 115 i SHBA-ve bëri të martën betimin në Uashington. Republikani Paul Ryan u zgjodh pa vështirësi kryetar i Dh
Betohet Kongresi i ri amerikan (VIDEO) Kongresi i 115 i SHBA bëri të martën betimin në Uashington. Republikani Paul Ryan u zgjodh pa vështirësi kryetar i D