999 rezultate për

reforma

Ekonomia në Maqedoni, mes reformave dhe mëkëmbjes nga kriza Parashikimet e Bankës Botërore se ekonomia e Maqedonisë këtë vit nuk do të ketë rritje më të lartë se 2.8 për qind, sipa
Ja marrëveshja që do të jetë mes Zaevit dhe Thaçit Ditëve në vijim pritet të takohen kryetari i LSDM, Zoran Zaev dhe kryetari i PDSH, Menduh Thaçi. Takimi është konfir
PE-Maqedonisë: Në fillim marrëveshja e Përzhinos, pastaj bisedojmë për anëtarësim Përmes rezolutës së miratuar sot në Parlamentin Evropian me 503 vota “pro” , 113 vota “kundër” dhe 45 ‘abstenim” përshën
Gjermania, apel Zaevit të nisë urgjentisht zbatimin e reformave Pas BE-së, NATO-s dhe SHBA-ve, votimin e qeverisë së re e ka përshëndetur edhe Ministria e Jashtme e Gjermanisë e cila k
Ndërkombëtarët urojnë qeverinë e re: Presim reforma në Maqedoni Departamenti Amerikan i Shtetit ka përshëndetur formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, duke uruar kryeministrin Zoran
Zaev kryeministër, ja mesazhi i fortë që i dha qytetarëve (VIDEO) Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, u shpall mbrëmë kryeministër i Maqedonisë. Gjatë deklaratës së tij të parë si kryeministër,
Ambasadori italian, me shpresë se qeveria e re do zbatojë reformat Sa i përket marrjes së mandatit nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, nga presidentit Gjorge Ivanov për formimin e qeverisë
Eurodeputetët: Qeveria e re të zbatojë reformat prioritare! Deputetët evropianë Eduar Kukan, Knut Fleckenstein dhe Ivo Vajgl të cilët ishin ndërmjetësues në Marrëveshjen e Përzhinë
Balla ironizon protestën: Shqipëria ka nevojë për reforma, jo protesta Taulant Balla nga Elbasani ka ironizuar protestën e PD dhe tunelin ku sipas tij është zhytur opozita e vendit. “Prot
LSDM: Ivanovi dhe VMRO-ja të mbështesin qeverinë e re Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, përmes një deklarate për medie, i ka bërë thirrje presidentit Gjorge Ivanov dhe V
Zoran Zaev: Ja kur Maqedonia do ketë qeverinë e re Kryetari i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka bërë me diije se qeveria e re do të formohet gjatë mua
Raporti mbi ekonominë, Ahmetaj: Ahmetaj: Konfirmohet vazhdimi i reformave Ditën e djeshme u publikua vlerësimi B1 mbi ekonominë nga shqiptare nga agjensia ndëkombëtare “Moody’s”. Për prestig
Ja si mund të dalë Maqedonia nga kriza sipas ambasadores gjermane Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet
Ministri gjerman nuk foli në emër të Merkel? Ja çfarë shkruan TV publik gjerman Shefi i diplomacisë gjermane u bëri thirrje politikanëve shqiptarë që mbi bazën e Kushtetutës dhe ligjeve të zbatohet re
Mustafa vijon turin e fundjavës, takon bizneset në Prizren Kreu i qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa premtoi hapjen e mijëra vendeve të punës për shkak të reformës fiskale gjatë viz
BESA del kundër Talat Xhaferit për kryetar Kuvendi Përkitazi me propozimin e treshes LSDM-BDI (Aleanca), që sot është dorëzuar në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, që T
Nikolla shpërthen ndaj Kryemadhit: E dyta herë që më surprizon negativisht Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka reaguar sërish ndaj deklaratave të Monika Kryemadhit në emisionin “Kjo Javë” në
Krisja PS-LSI, Kryemadhi sërish sulm ndaj Ramës: Lëri pseudo-reformat! Deputetja e LSI Monika Kryemadhi nga Rrajca ka sulmuar sërish qeverinë Rama për pseudoreforma. Sipas Kryemadhit të g
Bushati në SHBA: Kongresi Amerikan mbështet konsolidimin e reformave Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati gjatë një vizite zyrtare në SHBA ka zhvilluar një sërë takimesh në Senati
Lu: Reforma në Drejtësi do të transformojë Shqipërinë Gjatë një takimi me Dhomën Amerikane, ambasadori Donald Lu ka folur në lidhje me të ardhmen ne Shqipërisë. Ne nje kohe k