999 rezultate për

reforma

Reforma në Drejtësi dhe pyetjet që mbeten ende pezull Genti Mumajesi Reforma në drejtësi është një hap pozitiv dhe mjaft i nevojshëm sepse sa më i besueshëm të jetë s
Rama: Yllo t'kemi gjobit içik s'kam ç'a boj! Ylli: Ç'ke ore ti, vazhdo reformat (FOTO LAJM) Kryeministri Rama e ka nisur me një postim të çuditshëmd ditën sot duke thënë se tatimet kanë gjobitur "Markatën e Peshk
OSBE për Teatrin: Këshilla doli nga konteksti, ne mbështesim reformat Sekretari i OSBE Thomas Greminger, ka reaguar lidhur me ccështjen e tensionuar të Teatrit Kombëtar. Artistë bënë një kër
Reforma në drejtësi, Kryemadhi: Pas 3 vitesh nuk është realizuar akoma ajo që miratuam me 140 vota Ndërkohë që sot shënohet tre vjet nga votimi i ndryshimeve kushtetuese për Reformën në Drejtësi, kryetarja e LSI-së, Mon
Reforma në Drejtësi, ndërkombëtarët japin porosinë e fundit Reforma në drejtësi vijon të jetë epiqendër e zhvillimeve kryesore politike në vend. Së fundmi, ministrja e Drejtësisë E
Zaev: Presim datë në tetor, zgjerimi mund të ecë në mënyrë paralele me reformat në BE Kryeministri Zoran Zaev pret që premtimi për nisjen e bisedimeve në tetor të këtij viti të realizohet dhe se vendi më në
Rudina Hajdari sulmon sërish Bashën: Ndjehem krenare që do të udhëheq Reformën Zgjedhore Kryetarja e grupit të ri parlamentar të opozitës në Kuvend, Rudina Hajdari, ka mbështetur deklaratën e SHBA për zgjedhje
Ngjela: Nuk ishte Basha, kush i nxorri përgjimet e "Bild" Avokati Spartak Ngjela deklaroi në studion e Neës 24 se ndërkombëtarët do të bëjnë shumë shpejt Reformën në Drejtësi, du
Menduh Thaçi në takim me ambasadorin francez Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Francës, Kri
Edhe opozita në Maqedoni nuk beson se hapen negociatat Një ditë pas publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë e Veriut, opozitarja maqedonase VMRO-DPMNE mbetet e bind
Delegacioni i BE porosit politikanët shqiptarë: Kushtojini vëmendje reformës në drejtësi “Reforma e drejtësisë dhe procesi i integrimit të Shqipërisë në BE duhet të jenë një prioritet për çdo politikan shqipta
Cakaj takon Sekretarin e KiE: Shqipëria, reforma falë mbështetjes së Evropës Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të KiE,
Hahn jep shpresë: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë brenda afatit Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e nego
Duka mbledh klubet, priten reforma në sport Federata Shqiptare e Futbollit, ashtu si e kishte përmendur edhe në Asamblenë e Përgjithshme, por edhe në takimin me kry
A po minohet Reforma në Drejtësi? KLP emëron prokuror burrin e deputetes socialiste Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar me pesë vota pro emërimin e bashkëshortit të deputetes Ermonela Felaj si prok
Rama telefonon homologun grek Kryeministri Rama ka zhvilluar një telefonatë me homologun grek Aleksis Tipras, thekson mbarë shtypi grek. Sipas medi
SHBA: Reforma po ecën para, po këshillojmë prokurorët E ngarkuara me punë në Ambasadën Amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka deklaruar sot se Reforma në Drejtësi po ecën p
"Atmosfera është shumë e helmuar", zyrtari i lartë gjerman flet për Shqipërinë Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane
Osmani: Zgjedhjet e drejta do ta konfirmojnë pjekurinë demokratike të vendit Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me delegacionin e Sekretariatit për Çështje E
Vjen Ligji për Qeverinë, a do të guxojë Haradinaj t'i shkurtojë ministrat dhe zv.ministrat? Kosova së shpejti do të ketë ligj për Qeverinë. E tashmë vendi ynë e ka ligjin për organizimin dhe funksionalizimin e ad