LAJMI I FUNDIT/ Plas në Kukës, raportohen të shtëna
999 rezultate për

reduktuar

Tesla Roadster së shpejti me 640 km në orë (FOTO LAJM) Fabrika Tesla Motors, Roadsteri pohon se do të bëjë modifikimet e nevojshme tek modeli Roadster (Paketa 3.0). Roadsteri
Shmangni përtypjen e çamçakëzit, shkakton dhimbje koke (FOTO LAJM) Një studim i fundit i kryer mbi 30 adoleshentë, ka dalë në përfundimin se përtypja e vazhdueshmme e çamçakëzit, sjell dh
"Koma e reduktuar për të nisur procesin e zgjimit" Një muaj pas aksidentit tragjik me ski, legjenda e Formulës 1, Michael Schumacher vazhdon të jetë në gjendje kome. Manax
Përmbytjet në Shkodër, përmisohet situata Pakësimi i rëshjeve të shiut ka bërë që në zonat e përmbytura në veri të vendit të përmisohet disi situata, ndërsa në ju
Alarmohet Apple: iPhone 5 nuk ka kërkesa Sipas një raporti të fundit të publikuar në mediat amerikane, thuhet se Apple ka reduktuar porositë për pjesët e iPhone
Skandal trukimesh edhe në La Liga? Skandali i ndeshjeve të trukuara mund të marrë përmasa evropiane. Disa muaj pas nisjes së proceseve në Itali, zv/preside
Bogdani: Taksat dhe tarifat në Tiranë janë reduktuar Deputeti demokrat Gerti Bogdani i ka cilësuar si të papërgjegjshme deklaratat e liderit socialist për heqjen e taksës nd
Kina zgjedh kreun e ri të shtetit Në krye të shtetit kinez për 10-vitet e ardhshme do të jetë Xi Jinping. Ai kryesoi Komitetin e Politbyrosë në podiumin e
Madrid, protestuesit përleshen me policinë Fundjava ka kaluar mes përleshjeve e protestave në Spanjë e Portugali, ndërsa Gadishulli Iberik përballet me situatën më
Reduktimi i pagës, policët grekë në protesta Shkurtimet e vendeve të punës dhe ngrirja e pagës ka nxjerrë në protesta me qindra policë dhe zjarrëfikësa në Greqi. Me
Buxheti i reduktuar, Kryeministria me ashensor 100 milion lekë Edhe pse në buxhetin e ardhëshëm janë planifikuar shkurtime fondesh për disa sektorë të vendit, investimet në gjera luks
Lojërat e dhunshme ndikojnë negativisht Lojërat kompjuterike të cilat përmbajnë skena të dhunshme, kanë një efekt të jashtëzakonshëm në tru. Sipas studimeve të