999 rezultate për

reduktuar

"Anije kozmike" mbi ujë, del në shitje super jahti luksoz (FOTO LAJM) Katër kabina me hapësirë të madhe të cilat mund të mbajnë deri në 12 persona, një urë private dhe një tarracë për të mar
Një mënyrë për të reduktuar plastikën, gjejeni për çfarë i përdorin makaronat italianët (FOTO LAJM) E dini se çfarë kanë të përbashkët baleti, xhinset dhe syzet? Që të gjitha janë shpikur në Itali. Tani, një tjetër simbo
Ankthi po rritet frikshëm: 7 hapat për ta reduktuar atë Nga Jelena Kecmanovic Çrregullimet e ankthit, janë grupi më i zakonshëm i çrregullimeve psikologjike. Rreth 19 për qi
Qeveria i reagon KEDS-it: Mos nxirrni arsye për të reduktuar energjinë elektrike Qeveria e Republikës së Kosovës me anë të një komunikate për media njofton se është duke i përcjellë me shqetësim redukt
Fillon me policë vjelja e tarifës në Kalimash, kuksianët bëhen gati për revoltë E hëna e 17 shtatorit shënon edhe hyrjen në fuqi të tarifës për qarkullimin në Rrugën e Kombit. E teksa ishte paralajmër
Rusia dhe Kina bien dakord për të reduktuar përdorimin e dollarit amerikan në tregti Gjigantët fqinjë, Rusia dhe Kina planifikojnë të përdorin monedhat e tyre më shpesh në marrëveshjet tregtare, tha presid
Ndryshime të reja, çfarë po ndodh me taksat? Qeveria ka vendosur të bëjë ndryshime në tre ligje të lidhura me taksat, duke ofruar kështu praktikisht një paketë të dy
Ushqimet që duhet të konsumoni për të reduktuar stresin Jo vetëm joga, masazhe dhe gjimnastikë. Nervozizmi, acarimi dhe tensioni fizik luftohen edhe në tavolinë, mjafton të zgj
3 maska për të reduktuar rrudhat e syve pas të 30-ve Rudhat e syve janë të parat që shfaqen, sidomos pas të 30-ve. Nëse u kushtoni pak vëmendje, me ca produkte të thjeshta,
4 mënyra për të reduktuar stresin Stresi është një prej faktorëve kryesorë me ndikim shumë të madh negativ jo vetëm në jetën profesionale por edhe në atë
Pini çaj për të reduktuar stresin Nëse ndiheni të stresuar në zyrë, një çaj i ëmbël ose kafe duket si alternativa më e mirë. Sipas shkencëtarëve, konsu
3 hapa të thjeshtë për të reduktuar celulitin për 1 muaj Edhe pse kjo është nga ato të vërteta që nuk do të donit t'ua thonte askush, madje të mos ia thonit kurrë vetes qoftë me
Ndiqni 3 hapa të thjeshtë për të reduktuar celulitin për një muaj Edhe pse kjo është nga ato të vërteta që nuk do të donit t'ua thonte askush, madje të mos ia thonit kurrë vetes qoftë me
Ameti: Ndotja në Tetovë është reduktuar pas mbylljes së Jugohromit Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Bashkim Ameti, e ka inkurajuar udhëheqësinë e kompanisë ”Jugohro
13 yjet që mund të transferojë Reali në verë (FOTO) Skuadra e Real Madridit do të ketë të drejtë që të transferojë lojtarë gjatë merkatos së verës. Gjykata e Arbitrazhi
Për të reduktuar dëmët në shpërndarje, kompania “mashtron” shpërndarësit Kompania, VanMoof ka vënë re se shpërndarësit kanë tendencë të jenë më të kujdesshëm në transportimin e pajisjeve elektr
Kungulli një zgjedhje e mirë për shëndetin Kungulli është zgjedhja e duhur nëse dëshironi që të konsiumoni perime që kanë një ndikim të veçantë në organizmin tuaj.
Aroma e luleve ilaçi i duhur kundër stresit Aroma e luleve është një fnomen që mund të ndikojë në aktivitetin e gjeneve dhe të qelizave të gjakut duke reduktuar ndj
India ndalon “50 hijet e Greit” në kinema Filmi “50 hijet e Greit” i cili ka thyer një rekord në mbarë botën, është parë me një sy kritik në Indi. Ndonëse filmi ë
Apple sjell sistemin iOS 8.1.3 Apple lançon versionin më të ri të sistemin të tij operativ iOS 8.1.3 për pajisjet iPhone, iPad dhe iPod. Ky është një s