999 rezultate për

realizoi

Babai që realizoi fotografi me vajzën në të njëjtin vend për 35 vite (FOTO LAJM) Kur Hua Yun Qing dhe vajza e tij Hua Hua bënë foton e parë së bashku në vitin 1980, nuk e dinin që kjo do kthehej në një
Xhaka shënon gol kundër Hungarisë, Zvicra drejt fitores Momentalisht Zvicra ka shënuar tre gola deri tani,kundër Hungarisë dhe po fiton 3:0. Golin e parë e realizoi mesfus
Rashford si Asensio shënon kudo që debuton Mund të jetë vetëm një koeçidencë fatlume, por rezultati është gjithmonë i njëjti: në çdo aktivitet ku debuton, Marcus R
Ronaldo hipotekon "Topin e Artë" për herë të 5-të, numrat e tij janë të frikshëm Cristiano Ronaldo po kalon momentin më të mirë në karrierën e tij. Sulmuesi i Realit që përgatitet të fitojë për të pest
Në Turqi shënohet një gol spektakolar nga mesfusha (VIDEO) Thiago Bezerra ka shënuar golin më të bukur të javës në Turqi, ndoshta edhe në Evropë. Lojtari i Adana Demirspor realizo
Milani mund Fiorentinën (VIDEO) Milani ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme në xhiron e 25’të në Serie A, duke e mposhtur 2:1 Fiorentinan në San Siro.
Berisha i "çmendur", dy gola në fitoren e Melburn City-it (VIDEO) Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi, teksa sot ka shënuar dy gola në fitoren 0-3 që Melburn Victory mori në tran
Roma kualifikohet në fazën tjetër të Europa League (VIDEO) Roma ka shkatërruar Viktoria Plzenin, duke e mposhtur 4:1 në “Olimpico”. Më meritori për fitoren e verdhekuqëve ishte
Fenerbahce i jep leksion Manchester Unitedit (VIDEO) Fenerbahce e ka mposhtur Manchester Unitedin 2:1, në Ligën e Evropës. Shifrat i zhbllokoi Moussa Sow me një gol sensaci
Messi fantastik, gjunjëzon Cityn (VIDEO) Barcelona e ka mposhtur Manchester Cityn në “Camp Nou”. Ekipi katalunas fitoi me rezultat të pastër, 4:0. Tre gola p
Barça nuk fal, shkatërron me "manita" Leganes (VIDEO) Barcelona rikthehet në rrugën e fitoreve në kampionat pas humbjes së papritur ndaj Alaves. Viktima e katalanasve ka qenë
Real Madridi fiton Superkupën e Europës (VIDEO) Dani Carvajal i ka dhuruar golin e fitores për Real Madridit në minutën e 118 të vazhdimeve, për t’i ndihmuar ekipit të
Emocionuese/ Realizoi ëndrrën pasi takoi Tottin, ja si reagon vajza (VIDEO) Francesco Totti është njëri nga lojtarët më të mëdhenj që ka njohur bota e futbollit. Legjenda e Romës dhe Italisë do
Messi kualifikon Argjentinën në çerekfinalen e Kupës së Amerikës (VIDEO) Argjentina është kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Amerikës pasi mposhti Panamanë me rezultat 5-0. Më meritori n
Mbyllet Bundesliga, Bayerni fiton me një super Gotze (VIDEO) Bundesliga ka mbyllur zyrtarisht sezonin 2015-2016 teksa janë luajtur edhe ndeshjet e javës së fundit. Kampionët e konfi
Reali shënon kundër Cityt Real Madrid ka shënuar golin e parë kundër Cityt në ndeshjen kthyese në përballjen mes dy ekipeve. Protagonist i goli
Njihuni me 78 vjeçaren që ngre 111 kilogramë (VIDEO) Shirley Ëebb është 78 vjeç dhe është anëtare "Club Fitness" në Wood Laën, ku ajo është e njohur për shumicën e anëtarëve
Çmenduria e PSG-së, 9 gola dhe zyrtarisht kampion i Francës (VIDEO) PSG është shpallet zyrtarisht kampion i Francës, 8 javë para përfundimit të Ligue 1. Skuadra e Laurent Blanc shkatërroi
Dortmund drejt kualifikimit (VIDEO) Dortmund është ndër skuadrat që sonte ka hedhur një hap me rëndësi drejt një kualifikimi të mundshëm për në fazën tjetër
BDI në Çair, Mexhiti: Ali Ahmeti realizoi ëndrrën e rilindasve tanë (FOTO LAJM) Takimi i rradhës i BDI-së ishte në Çair, ku morën pjesë nënkryetari i saj dhe kreu i komunës, Izet Mexhiti, shefi i shta