999 rezultate për

rastet

EULEX-i i mbledh “plaçkat” Qeveria e Kosovës përfundimisht ka hartuar një strategji, sipas së cilës brenda dhjetë muajsh EULEX-it do t’i bartë “pla
Sulmuesit e Jusuf Islamit mbeten të lirë, Maqedonia, shteti me ligje të dyfishta Edhe pse policia i identifikoi sulmuesit e Jusuf Islamit, të cilët para pak ditësh e rrahën atë brutalisht duke ia thyer
Kur toka të hapet nën këmbë (FOTO-LAJM) Portali albeu.com ka publikuar shpesh lajme ku automjete ndërtesa apo njerëz janë përpirë nga gropa të mëdha të hapura n
Futbolli dhe evazioni fiskal, ja 8 rastet më të famshme (FOTO LAJM) Pas rastit të Lionel Messin dhe babain e tij Jorge për evazion fiskal ja ku vjen edhe një emër tjetër i njohur i botës s
Egjipti i ndarë, rriten rastet e dhunës Protestat dhe dhuna nuk kanë të ndalur në Egjipt. Tetë javë pasi presidenti i zgjedhur islamit, Muhamed Morsi, është për
Aksidente interesante në kënde lojërash (VIDEO) Njerëzit shkojnë për t'u argëtuar në kënde lojërash por jo gjithmonë ndodh ashtu. Nuk janë të rralla rastet kur argët
Policia konfiskon tre AK-47 dhe katër revole Policia Rajonale e Prishtinës në 24 orët e fundit ka konfiskuar tre kallashnikovë dhe katër revole. Të dyshuarit në të g
QKUK redukton operacionet gjatë verës Në muajt korrik dhe gusht në Qendrën Univesitare të Kosovës (QKUK) do të kryhen vetëm operacione urgjente. Sipas kirugëv
Shtohen rastet me kancer në Kosovë! Në Institutin e Onkologjisë brenda tremujorit të parë janë regjistruar gjithsej 234 raste të reja të kancerit me të gjit
Regjistrohen 12 raste të malaries, vihet në lëvizje ISHP Evidentimi i 12 rasteve me malarie ka vënë në lëvizje Institutin e Shëndetit Publik. Një ditë më parë drejtori i ISHP-së
Rikthehet malarja, strukturat shtetërore në këmbë Pas 50 vjetësh në jugun e Shqipërisë rishfaqet malaria e cila i ka fillesat prej dy vitesh dhe rastet e konfirmuara janë
Zhernovski të tregojë rastet e ofertave korruptive! Kryetarit të ri të Komunës Qendër Andrej Zhernovskit ka thënë se VMRO-DPMNE i ka bër thirrje për të treguar publikisht e
BDI-VMRO, fërkime për rastet e Hagës Rastet e Hagës pranë gjykatës së Suedisë përsëri janë në qendër të vëmendjes së mediave që janë të afërta me VMRO-DPMNE.
Shqiptarët të mos shqetësohen për rastet e Hagës Sekretari i përgjithshëm i BDI-së Abdilaqim Ademi u është përgjigjur për “Zhurnal plus” zërave për kthim të mundshëm të
Rastet e UÇK-së drejt Stokholmit?! Haga, Stokholmi ose Shkupi-janë këto tre destinacionet që nga ekspertë juridik trumbetohet zgjidhje e katër rasteve të 2
Gripi amerikan, 5 të prekur në Shqipëri Virusi i gripit amerikan po qarkullon prej pak ditësh edhe në Shqipëri. Epidemiologët e Institutit të Shëndetit Publik k
CR7 dopio-gafë, reagon Mourinho (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka dështuar plotësisht në ndeshjen e parë çerekfinale të Copa del Rey kundër Valencias. Pavarësisht fi
Rastet e Hagës, Kushtetuesja refuzon ligjshmërinë e Amnistisë Update - Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese njëzëri e hodhën poshtë iniciativën për shqyrtimin e kushtetutshmërisë së Ligji
Kushtetuesja shqyrton rastet e Hagës, BDI bën gati bllokadën Gjykata Kushtetuese e Maqedonisë sot pritet të debatojë për iniciativat në lidhje me shqyrtimin e kushtetutshmërisë për
Vetëm politika mund të hapë rastet e Hagës Çdo lloj dileme lidhur me kushtetutshmërinë e Ligjit të amnistisë më shumë sesa një kërkesë juridike, është një kaprico