999 rezultate për

rastet

KShH reagon për rastet në Fier e Korçë: Në dy rastet nuk u zbatua ligji Teksa ka nisur hetimi për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes se rëndë në Korçë, Komiteti Shqiptar i Helsinkit k
Jo vetëm Simeone, ja rastet kur kanë kaluar nga fusha në pankinë (FOTO LAJM) Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone përsëriti dëshirën për t'u bërë pjesë e skuadrës së Interit në vitet e ardhshm
Ja rastet kur duhet të dyshojmë se mund të prekemi nga ataku kardiak Mjeksia nuk na ka rezervuar shenjat dhe simptomat reale mbi të cilat mund të bazohemi 100 % se do të prekemi nnga ataku
Ja rastet kur ushqimi mund të vrasë Alergji ushqimore quhet një reaksion imunitar i trupit, i cili nxitet nga përbërës të caktuar të ushqimeve – zakonisht p
Menduh Thaçi kërkon rigjykim për rastet “Monstra”, “Sopoti” dhe “Kumanova” Partia Demokratike Shqiptare ka zhvilluar gjatë mbrëmies së sotmë një takim në Dollogozhdë të Strugës. Para të prani
MOVIOLA/ Ish-gjyqtari Jareci analizon dy rastet e vendimeve të arbitrit gjerman Ajo që ndodhi në sfidën kualifikuese në Elbasan Arena duket e pabesueshme, megjithatë arbitri turko-gjerman, Aytekin nuk
E pabesueshme/ De Biasi mbron gjyqtarin, ja kë fajëson për humbjen e thellë ndaj Izraelit Gianni de Biasi insiston se kjo nuk ishte ndeshja më e çuditshme që ka drejtuar dhe se lojtarët e tij duhej të ishin më
Ja 7 rastet kur teknologjia rrezikoi shkatërrimin e botës (FOTO LAJM) Janë shkencëtarët të parët e listës të cilët në të shumtën e rasteve e shkatërrojnë botën më shumë se sa ta ndreqin atë.
Probleme shëndetsore? Ja rastet kur fajin e kanë hormonet Hormonet janë substanca kimike të cilat ndikojnë funksionin e qelizave dhe organizmit. Është normale që nivelet e ty
Korrupsioni në dogana, policët fusin në xhep vetëm euro (VIDEO) Korrupsioni në dogana duket si një fenomen i cili ka pllakosur rëndë në realitetin shqiptar. Në dy rastet që shfaqen më
10 rastet kur Barça ka humbur miliona euro nga merkato e gabuar (FOTO) Barcelona jo gjithmonë i ka menaxhuar mirë gjërat në merkato sa i përket blerjeve dhe shitjeve. Katalanasit shitën A
10 hapa për trupin perfekt që ëndërroni Nuk është e nevojshme të ngjisni male apo të bëni orë te tëra aktivitet fizik. Ajo që ka më shumë rëndësi është rregulli
Ibrahimi: Më e vështirë lufta kundër korrupsionit, sesa kundër terrorizmit Kreu i Gjykatës Themelore në Prishtinë, Hamdi Ibrahimi, i cili po i gjykon të akuzuarit e arrestuar para dy vitesh për t
Njihuni me shtëpitë ku natyra kreu pjesën më të madhe të punës (FOTO LAJM) Natyra është fenomeni më i rëndësishëm që shpesh jep dhe kontributin e saj në ndërtimin e ambjenteve të ndryshme. përmes
Trajneri i Rumanisë: Ndeshja e jetës, sfida me Shqipërinë Trajneri i Rumanisë, Anghel Iordanescu ashtu si Gianni De Biasi i kanë mbetur peng rastet e humbura dhe mungesa e fatit
Zhbogar: Kërcënimi i dëshmitarëve, shqetësim i BE-së Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar, pranon se janë të shqetësuar me rastet e kërcënimit, frik
De Biazi: Gabimet i paguam shtrenjtë Ndeshja e djeshme e kombëtares me Zvicrën, solli disa gabime, të cilët nuk shfrytëzuan rastet në sulm dhe gabuan në prap
EULEX-i largohet pasi të përfundojë rastet e mëdha Autoritetet në Kosovë kanë deklaruar se po zhvillojnë bisedime të nivelit politik me Bashkimin Evropian për mundësinë e
E tmerrshme/ 15-vjeçarja digjet e gjallë në furrën e pjekjes nga kunata Një 15 vjeçare nga Afganistani është vrarë për arsye të panjohura nga kunata e cila e ka hedhur në furrën shtëpiake në J
VV: Prokuroria nuk po i shqyrton rastet e deponuara Lëvizja Vetëvendosje akuzon Prokurorinë se nuk po i shqyrton 80 rastet e deponuara nga kjo parti, më 28 nëntor të vitit