Incidente në Çeki: Tifozët serbë dhe tifozët çekë tentojnë të sulmojnë tifozët kos
999 rezultate për

raporti

RAPORTI/ Fëmijët e Kosovës, me mungesa të theksuara arsimimi Fëmijët në Kosovë deri në moshën 18 vjeçare pritet të ndjekin 12.8 vite të shkollimit parafillor, fillor dhe të mesëm, m
Nuk ndalen lëkundjet, një tjetër tërmet godet Shqipërinë Nje tjeter termet eshte shenuar sot, ne oret e para te mengjesit. IGJEUM raporton se ka regjistruar nje goditje term
Miratohet raporti për Kosovën, edhe një votim duhet për liberalizimin Sot Komiteti për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian (AFET), ka votuar për Raportin e Progresit për Kosovën. Ky rapo
Shkencëtarët paralajmërojnë: Kjo është thirrja e fundit "Është thirrja e fundit,"-thonë shkencëtarët, ndërsa paralajmërojnë për rreziqet e rritjes së temperaturave globale.
Familjeve shqiptare u mbarojnë paratë, çfarë zbulon raporti i BSH-së Shpenzimet e familjeve shqiptare u rriten me ritme më të shpejta se të ardhurat na pjesën e parë të vitit 2018. Trendi i
Edhe një gjyqtar bie në rrjetën e vettingut Shkarkohet gjyqtari i Apelit të Shkodrës, Ahmet Jangulli pasi nuk ka kaluar dot sitën e vettingut dhe njoftohet se është
Senatorët amerikanë përplasen rreth raportit për gjyqtarin Kavanaugh Senatorët amerikanë kanë qenë të ndarë për raportin e FBI-së lidhur me pretendimet për sjellje të keqe seksuale kundër t
Për herë të parë, Tuna flet për raportin me Norën dhe Robertin Tashmë prej disa vitesh ajo që është diskutuar më së shumti është marrëdhënia mes Tunës dhe Norës të cilat tashmë janë e
Alarmohet Barcelona, ylli i skuadrës dëmtohet rëndë Ditën e sotme klubi i Barcelonës është alarmuar në prag të ndeshjes kundër Atletico Bilbaos. Bëhet fjalë për një dëm
Grabitje me armë zjarri në mes të ditës në Fier Në mes të ditës, grabitësi ka arritur të grabisë një karburant në Fier. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në një
Tragjedi: Vritet shqiptari në Amerikë teksa ndihmonte një të aksidentuar (VIDEO) Një i ri shqiptar nga Devolli, vetëm 22 vjeç, është përplasur për vdekje në një nga rrugët e Floridës në Shtetet e Bashk
Raporti i OBSH-së: Alkooli vret 3 milionë njerëz në vit Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Raporti i OECD: Rritja globale ka arritur kulmin Instituti Ekonomik më i njohur në perëndim ka paralajmëruar se zgjerimi i ekonomisë globale mund të ketë arritur kulmin
RAPORTI/ Turqia po hyn vrullshëm në Shqipëri, Rusia nuk ka asnjë ndikim Fondacioni Konrad Adenauer ka publikuar një raport mbi ndikimet e aktorëve të jashtëm në Ballkanin Perëndimor. Fondacion
Gazetari e ekzagjeron me raportimin për uraganin në SHBA dhe bëhet gazi i botës (VIDEO) Njihet lufta mediatike për audiencë, e cila po pasqyrohet më së shumti me televizioneve në SHBA gjatë uraganit "Florence
Raporti i TI: Vetëm 7 vende zbatojnë fort ligjet kundër ryshfetit të huaj Shtetet e Bashkuara ndodhen në mesin e shtatë vendeve kryesore që zbatojnë ligjet kundër kompanive që u japin ryshfet zy
Kur mungon demokracia, gazetari arrestohet gjatë raportimit (VIDEO) Dmitry Nizovtsev është gazetari rus i cili u arrestua gjatë raportimit direkt nga terreni. Protestuesit në Moskë kanë
Gazetari arrestohet LIVE gjatë raportimit (VIDEO) Kishim parë se si gazetarët ngacmoheshin gjatë raportimeve live deri edhe në intimidime seksuale, por kjo kësaj radhe ës
Breshëri ndaj shtëpisë së gazetares, BE reagon ashpër Sulmi ndaj gazetares Klodiana Lala ka shkaktuar shumë reagime në media dhe politikë. Mes shumë reagimesh, ka reaguar
Janeva: Kemi hetim edhe ndaj gjykatësve, ja kur publikohet raporti Prokurorja speciale Katica Janeva, në ngjarjen e publikimit të raportit të OSBE-së për Prokurorinë Speciale Publike, njo