999 rezultate për

ramazanit

Jahjaga uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e fillimit
Haradinaj uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit Me rastin e muajit të Ramazanit, Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj përcjellë urimet më të përzemërta të gjithë besimta
Tërnava: Agjërimi, devotshmëri ndaj krijuesit Myftiu i Kosovës Naim Tërnava ka uruar sot besimtarët myslimane për fillimin e muajit të Ramazanit. Në një deklaratë për
Muaji i Ramazanit, Muça: Bota sot ka nevojë për mëshirë Update- Kreu i Komunitetit Mysliman, Selim Muça uroi sot besimtarët me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit duke kuj
Ahmeti uron besimtaret myslimane per muajin e Ramazanit Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim uron besimtarët për muajin e Ramazanit. Përmes një deklarate Ahmeti shprehet se
Bajrami në botë, mes festës dhe gjakderdhjes Dita e fundit e agjerimit 30 ditor dhe festa e Fitër Barjamit është shënuar në mbarë botën islame, edhe pse në disa vend
Festa e Bajramit, Osmani: Dashuri dhe respekt të ndërsjellë! Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK), Rufi Osmani, ka uruar përmes një telegramurimi të gjithë besimtarë mys
Muaji i Ramazanit drejtë mbarimit, të dielën Fitër Bajrami Pas një muaji agjerimi, besimtarët myslimanë shënojnë të shtunën ditën e fundit të Ramazanit. Ndërsa dita e dielë do të
Sulme vetëvrasëse në Afganistan, 35 viktima Të paktën 35 persona janë vrarë dhe mbi 80 të tjeë janë plagosur si pasojë e një serie sulmesh vetëvrasëse në jugperëndi
Albeu ju uron Gëzuar Bajramin! Mijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i tako
Futbollistet qe agjërojnë (FOTO LAJM) Edhe pse jane ne fazen pergatitore me ekipet e tzre ne prag te sezonit te ri futbollistik, serish ata nuk heqin dore nga
Nga Berisha e Bregu, tek Çili e Zaimina, ja personazhet qe mbajne ramazan Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë
Shtrohet Iftari i parë i Ramazanit (FOTO LAJM) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka shtruar mbrëmjen e djeshme iftarin e parë të Ramazanit, ku morën pjesë një sërë pers
Lojtarët që nuk e lënë agjerimin (FOTO-LAJM) Të premten ka nisur muaji i Shenjtë i Ramazanit ku besimtarët e fesë myslimane kryejnë agjërimin. Në Shqipëri është i ma
Nis sot muaji i Ramazanit Myslimanët në të gjithë botën sot nisin muajin e Ramazanit-muajin e agjërimit, lutjeve dhe veprave të mira. Autoritetet
Mirë se erdhe Ramazan (VIDEO) Mirë se erdhe muaji i Shenjtë i Ramazanit. Mirë se erdhe muaji i sakrificës, begatisë dhe mëshirës. Muaji që zbut zemrat
Muaji i Ramazanit, AAK uron besimtarët Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka uruar Bashkësinë Islame, myftiun e saj Naim Ternava si dhe të gjithë besimtarët mysl
Hoxhaj uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram urimi liderëve të shteteve
Myftiu i Kosovës, uron shqiptarët për muajin e Ramazanit Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim Tërnava ka uruar besimtarët dhe qytetarët e Kosovës me rastin e fillimit të muajit
Haxhi Selim Muça uron shqiptarët për muajin e Ramazanit Kryetari i Komunitetit Mysliman Haxhi Selim Muça nëpërmjet një mesazhi ka uruar shqiptarët me rastin e fillimit të muaji