999 rezultate për

ramazanit

Mbi 1 miliardë myslimanë do të nisin Muajin e shenjtë të Ramazanit Më shumë se 1 miliardë myslimanë në të gjithë botën nisin Muajin e bekuar të Ramazanit. Liderët e të gjithë botës kan
Ozil "braktis" Ramazanin: Jam duke punuar! Raundi i 1/8-ve në "Brazil 2014" përkon me fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit dhe për lojtarët myslimanë kjo ësht
BFI organizim për muajin e Ramazanit Bashkësia Fetare Islame në Shkup ka lajmëruar se më datë 12.06.2014, ora 14.00 në sallën Universale të Shkupit do të org
Belfodil: Muaji i Ramazanit më i rëndësishëm se futbolli Sulmuesi i Interit Ishak Belfodilk ka folur gjatë në një intervistë për "TuttoSport". Lojtari 21-vjeçar algjerian ka fol
Papa Françesku: Të ketë mirëkuptim mes të krishterëve dhe myslimanëve Për myslimanët ka përfuanduar muaji i Ramazanit, së bashku me të edhe agjërimi. Ndërsa myslimanët kanë festuar edhe Fite
Basha uron myslimanët: Sakrifica e Ramazanit t`u kthehet në mirësi Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha pasi uroi besimtarët myslimanë për Festën e Fiter Bajramit vlerësoi sakrific
Festohet Fitër Bajrami në Kosovë Besimtarët islam të Kosovës po festojnë sot Fitër Bajramin, pas përfundimit të Muajit të madhëruar të Ramazanit. Manifes
Albeu ju uron Gëzuar Bajramin! Mijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i tako
Osmani uron myslimanët për Festën e Fiter Bajramit Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare në Maqedoni, Rufi Osmani ka uruar besimtarët myslimanë në kuadër të Festës së
Obama dhe Gyl urojnë për Bajram presidenten Jahjaga Në kuadër të Festës së Bajramit të Madh presidenti i SHBA-së Barack Obama i ka dërguar telegram urimi presidentes së Rep
Liberta agjëron çdo vit Liberta Spahiu thotë se, përkundër angazhimeve në punë dhe ditës së gjatë, ajo ka vendosur edhe këtë vit t’i përkushtohe
Kur Ramushi gatuan në mes të Ramazanit (FOTO LAJM) Kryetari i AAK-së Ramush Haradaninaj ka qënë dje për një vizitë në Therandë ku ka bërë edhe prezantimin e kandidatit të
Falja në ditën e parë të Ramazanit (FOTO-LAJM) Në ditën e parë të Ramazanit në Xhaminë e Madhe në Strasburg ka edhe një fëmijë. Fillimisht i habitur, më vonë kureshtar
Muaji i Ramazanit, Berisha uron besimtarët Në ditën e parë të muajit të Ramazanit, kryeministri Berisha ka uruar besimtarët që në këto ditë të nxehta të agjerimit,
Obama uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit Presidenti amerikan Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle uruan besimtarët myslimanë në mbarë botën, për fillimi
Nis sot muaji i Ramazanit Nis sot muaji i Ramazanit, njëra nga festat më të rëndësishme muslimane. Në këtë muaj të shenjtë besimtarët muslimanë ag
Nishani uron besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit Me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit, Presidenti i Republikës Bujar Nishani uron të gjithë besimtarët
Muaji i Ramazanit, Basha i uron besimtarëve agjërim të lehtë Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë agjërim të lehtë dhe të pranuar të muajit të Ramaz
Ramazani, Rexhepi: Mundësi për ndryshime pozitive Kreu i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), H. Sulejman ef. Rexhep uroi sot të gjithë besimtarët e fesë islame për fillimin e
Thaçi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit Me rastin e Muajit të Ramazanit, Kryeministri Hashim Thaçi, uroi sot Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërn