999 rezultate për

ramazanit

Presidenti Nishani shtron Iftar me rastin e Muajit të Ramazanit (FOTO-LAJM) Presidenti Bujar Nishani shtroi mbrëmmë një Iftar me rastin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Të pranishëm në këtë Iftar
Muaji i Ramazanit nëpër botë përmes fotove (FOTO-LAJM) Prej disa ditësh besimtarët myslimanë kanë nisur muajin e Ramazanit i cili konsiderohet koha me e shenjte e vitit për 1.
Fuqia madhështore e Ramazanit (FOTO-LAJM) Janë disa foto të mrekullueshme që tregojnë fuqinë e bashkimit që sjell muaji i agjërimit, Ramazani. Ja momente kur besi
Lutja e babait dhe vajzës në muajin e Ramazanit Lutja e një babai dhe vajzës së tij të vogël në ditën e parë të muajit të Ramazanit. Fotoja është realizuar nga fotograf
Nis aksioni humanitar "Shporta e Ramazanit" Shoqata humanitare "AKEA" në Prizren ka nisur aksionin humanitar "Shporta e Ramazanit". Ky aksion ka për qëllim, që t
KMSH shtron iftarin e parë të Ramazanit 2014 Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka shtruar mbrëmë iftarin e parë të Ramazanit 2014, ku morën pjesë Ministri i Mirëqenie
Nuk mund të mungonte Shaqiri: Me fat Ramazanin! Edhe pse jemi në fazën më të nxehtë të Kupës së Botës "Brazil 2014" dhe pak ditë para sfidës Argjentinë-Zvicër, Xherdan
Rama uron besimtarët me rastin e nisjes së muajit të Ramazanit Kryeministri Edi Rama ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të Ramazanit. Përmes një kartoline
Nishani uron besimtarët për nisjen e muajit të Ramazanit "Me përulje, respekt dhe dashuri, për secilin musliman dhe secilin shqiptar, ju uroj me gjith’ shpirt, Gëzuar Muajin e
Obama uron besimtarët myslimanë për fillimin e Ramazanit Presidenti amerikan, Barack Obama uron myslimanët në Shtetet e Bashkuara dhe në gjithë botën për fillimin e muajit të sh
Basha uron besimtarët myslimane për nisjen e muajit të Ramazanit Kryetari i Partisë Demokratike i cili mban edhe postin e kreut të Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha uroi sot besimtarët
Pacolli uron besimtarët për Ramazan Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e madhërishëm të Ramazanit. “
Thaçi uron besimtarët myslimanë Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e fillimit të Muajit të shenjtë të Ramazanit ka përgëzuar Kryetarin e Ba
Mustafa uron besimtarët për Ramazan Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. "
Thaçi uron besimtarët për Ramazan Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi uroi të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e nisjes së muajit të Ramazanit. “Në m
Kreu i KMSH-së uron shqiptarët për muajin e Ramazanit Kreu i Komunitetit Mysliman te Shqiperise, z. Skender Bruçaj përmes një mesazhi urimi uroi sot besimtarët myslimanë me r
Tërnava uron besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të Ramazanit Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë me rastin
Ali Ahmeti uron besimtarët myslimanë me rastin e Muajit të Ramazanit Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar besimtarët myslimane me rastin e fillimit të Muajit të Ramazanit. “Kam kënaqës
Haradinaj iu uron besimtarëve Muajin e Ramazanit Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka uruar besmitarët myslimanë për Muajin e Ramazanit. "Me rastin e Muajit të Ramazani
Ja disa këshilla dietike për Muajin e Ramazanit Një ditë para nisjes së Muajit të Ramazanit, Ministria e Shëndetësisë, duke iu uruar agjërim të lehtë dhe të pranuar të