999 rezultate për

ramazanit

Komuniteti Mysliman shpërndan 500 mijë euro ndihma para muajit të Ramazanit Në prag të Muajit të Bekuar të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Qendrën Bamirëse dhe Humani
Veshje jo e duhur për Ramazan, hiqet nga puna moderatorja (FOTO LAJM) Një moderatore nga Kuvajti është pushuar nga puna pasi veshja e saj ishte e papërshtatshme për muajin e Ramazanit. Am
Falet Namazi në Prishtinë, bëhet thirrje për mirësi Qinda qytetarë të besimit myslimanë kanë marrë pjesë në ceremoninë e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Xhaminë e Ma
Plas lufta, Arabia Saudite sulmon një shtet në muajin e Ramazanit Edhe pse jemi ende në muajin e Ramazanit forcat e mbështetura nga Arabia Saudite kanë nisur sulm në portin Hudayah në Je
Dubai, ndërthurja e traditës dhe biznesit gjatë Ramazanit “Si i ndikohen jetët e tyre nga puna jonë? Si mund t’ua përmirësojmë jetën?” Sapo ka kaluar ora gjashtë pasdite, dhe
Afër 280 mijë palestinezë falin xhumanë e fundit të Ramazanit në Al-Aksa Një numër i madh i palestinezëve vërshuan drejt Kompleksit Al-Aksa për të falur namazin e fundit të xhumasë këtë Ramazan
Bashkia shtron iftar për njerëzit në nevojë në mensën sociale në Kombinat Familjet dhe njerëzit në nevojë mund ta kalojnë muajin e Ramazanit në qendrat sociale të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës
Populizmi bajat i Ramës me Biblën dhe Ramazanin në "Opinion" (VIDEO) Kryeministri Rama ishte i ftuar mbrëmë në "Opinion" ku po flitej mbi ndihmën ndaj shtresave në nevojë, ku ndër të tjera
BIK: Pas Ramazanit, fillon ndërtimi i Xhamisë të Madhe në Prishtinë Kryeimami i Republikës së Kosovës, Sabri Bajgora ka deklaruar se pas muajit të Ramazanit, do të fillojë së ndërtuari Xha
Mohamed Salah do agjërojë në finalen e Champions League Sipas gazetës "Irishexaminer.com" sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, ka deklaruar se nuk do ta prishë agjërimin e Ra
Kush nuk e ka detyrim agjërimin Në vendin tonë sot ka nisur dita e parë e Muajit të Shenjtë të Ramazanit gjatë të cilit agjërojnë myslimanët. Ndonëse
"Zoti ju rujt", Besi uron fansat për muajin e shenjtë të Ramazanit (FOTO LAJM) Komediani i njohur shqiptar, Bes Kallaku gëzon shumë famë në publik. Këtë herë ai ka uruar fansat e tij pwr muajin e
Finalja e Championsit në mes të Ramazanit, këta lojtarë pritet ta luajnë agjërueshëm Muaji i shenjtë i Ramazani fillon me 15 maj, muaj që besimtarët mysliman agjërojnë nga dalja e diellit deri në përëndim,
Kështu e festojnë Bajramin myslimanët nëpër botë (FOTO LAJM) Miliona myslimanë nëpër gjithë botën po e festojnë Fitër Bajramin, përfundimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Duke
Mustafa uron besimtarët: Ramazani dhe Bajrami forcojnë besimin dhe vlerat njerëzore Kryeministri Isa Mustafa ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit, duke theksuar rëndësinë e Muajit të Ramazanit
Piu duhan gjatë Ramazanit, dënohet me burg Një burrë në Tunizi është dënuar me burg për shkak se ka pirë cigare në publik gjatë kohës së agjërimit në muajin e shen
Lutfi Haziri shtron iftar një ditë para zgjedhjeve Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka shtruar iftar për Bashkësinë Islame në Gjilan
Historia e nënë Hatixhesë, 85-vjeçares që agjëron prej 25 vjetësh Është 85 vjeç, mban Ramazan prej gati 25 vjetësh, por është e fortë e plot besim. Historia e nënë Hatixhesë, nënës ça
VIP-at shqiptarë që agjerojnë Ramazanin (FOTO LAJM) emi hyrë në muajin e shenjtë të ramazanit ku si çdo vit besimtarët myslimanë agjerojnë kudo në botë. Edhe personazhe
Gjesti prekës i pronarit të marketit: Bukë falas për të varfrit (VIDEO) Një market në Kumanove ka vendosur që t’iu vijë në ndihmë familjeve në nevojë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. “