999 rezultate për

ramazani

Albeu ju uron Gëzuar Bajramin! Mijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i tako
Futbollistet qe agjërojnë (FOTO LAJM) Edhe pse jane ne fazen pergatitore me ekipet e tzre ne prag te sezonit te ri futbollistik, serish ata nuk heqin dore nga
Nga Berisha e Bregu, tek Çili e Zaimina, ja personazhet qe mbajne ramazan Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë
Ramazani, KMSH zbukuron Tiranën (FOTO LAJM) Kur është duke kaluar dita e tretë e Muajit të Ramazanit, kryeqyteti shqiptar Tirana është futur në "ethet" e këtij muaj
Shtrohet Iftari i parë i Ramazanit (FOTO LAJM) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka shtruar mbrëmjen e djeshme iftarin e parë të Ramazanit, ku morën pjesë një sërë pers
Lojtarët që nuk e lënë agjerimin (FOTO-LAJM) Të premten ka nisur muaji i Shenjtë i Ramazanit ku besimtarët e fesë myslimane kryejnë agjërimin. Në Shqipëri është i ma
Nis sot muaji i Ramazanit Myslimanët në të gjithë botën sot nisin muajin e Ramazanit-muajin e agjërimit, lutjeve dhe veprave të mira. Autoritetet
Mirë se erdhe Ramazan (VIDEO) Mirë se erdhe muaji i Shenjtë i Ramazanit. Mirë se erdhe muaji i sakrificës, begatisë dhe mëshirës. Muaji që zbut zemrat
Muaji i Ramazanit, AAK uron besimtarët Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka uruar Bashkësinë Islame, myftiun e saj Naim Ternava si dhe të gjithë besimtarët mysl
Hoxhaj uron besimtarët me rastin e muajit të Ramazanit Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram urimi liderëve të shteteve
Myftiu i Kosovës, uron shqiptarët për muajin e Ramazanit Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim Tërnava ka uruar besimtarët dhe qytetarët e Kosovës me rastin e fillimit të muajit
Haxhi Selim Muça uron shqiptarët për muajin e Ramazanit Kryetari i Komunitetit Mysliman Haxhi Selim Muça nëpërmjet një mesazhi ka uruar shqiptarët me rastin e fillimit të muaji
“Me syrin e zemrës” sërish para audiencave Emisioni “Me syrin e zemrës” do të vazhdojë edhe gjatë muajit të Ramazanit të këtij viti, mëson Portali Albeu.com. Nën d
Kërçovë, miratohet programi për Ramazan Në mbledhjen e kryesisë së Myftinisë së Kërçovës u miratua programi i aktiviteteve që do të organizohen gjatë muajit të
Festohet sot Fitër Bajrami Si në të tërë botën, edhe në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Luginën e Preshevës, Mal të Zi dhe diasporë, besimtarët myslima
Vjen “Shporta e Ramazanit” për të varfrit Ramstor dhe Forumi Rinor Islam (FRI) dega në Tetovë vazhdojnë me traditën e mbështetjes së familjeve që kanë nevojë për
Kërkoi shkurorëzim sepse bashkëshorti i saj gatuan më mirë se ajo Një egjiptiane ka parashtruar kërkesë për shkurorëzim sepse bashkëshorti i saj ka gatuar shumë më mirë se ajo, shkruan g
Medreseja e Tiranës shtron iftar për besimtarët Medreseja e Tiranës në bashkëpunim me Komunitetin Musliman Shqiptarë, në ditën e 19-të të muajit të madhërishëm të Ramaz
Ramazanin s’e agjërojnë vetëm në ndeshje Në ditët e sotme të jesh futbollist profesionist nuk është aspak e lehtë, pasi që duhet t’i nënshtrohesh një regjimi të
Ramazani, muaj i dritës nga Sali Shasivari S’do mend se, Islami, si fe dhe platformë jete, në vete ngërthen shumë obligime, në formë u